Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj, hogy ezt nem...

Velem van a baj, hogy ezt nem nézem jó szemmel?

Figyelt kérdés
Férjem szüleinek együttesen 500 ezer forint a nyugdíja. A férjem mégis állandóan hordja nekik a pénzt, merthogy nem jönnek ki belőle. Azért nem jönnek ki belőle, mert a férjem ingyenélő léhűtő öccse, aki lusta dolgozni, elszedi tőlük, úgy, hogy nekik nem marad. A férjemet is pumpolja még pluszban. Mondom a férjemnek, hogy higgye el, hogy az anyjáéknak azért nincs pénze,mert az öccse elszedi tőlük, de ő ezt nem hiszi. Viszont anyósom már többször lebukott, hogy igenis stikában pénzeli a férjem öccsét. Az öccse konkrétan nem hajlandó dolgozni, mert mindig pénzelik, ha bajba kerül kifizetik helyette. Volt egy jól fizető munkája de azt is otthagyta, mert szabályokhoz kellett volna alkalmazkodnia. Azt hiszem sokan ismeritek ezt a típust...
2020. okt. 11. 19:06
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Még nincs gyerekünk, mostanában tervezzük, hogy lesz. Igazából nem is arról van szó, hogy nekünk nem jut emiatt valamire pénz, mert mindenünk megvan. 3 éve megvettük a saját házunkat. Csak nem értem, hogy miért nem zavarják el legalább dolgozni?! Még amellett is adhatnának neki pénzt a gázszámlára, de legalább tenne ő is valamit. A pénz kifolyik a kezei közül, szó szerint. Semmi felelősség nincs benne. És tényleg már attól félek, hogyha a szülei nem lesznek teljes egészében a férjem fogja átvenni a pesztrálását, és akkor biztos hatalmas balhék lesznek itthon.
2020. okt. 11. 19:39
 12/33 A kérdező kommentje:
És mellesleg az anyjáékat is sajnálom. Mikor belegondolok hogy mondjuk ők nélkülöznek azért mert ez a paraszt elszedi a pénzüket. Őt bezzeg ez nem zavarja. Hát persze, hogy a férjem nem fogja nézni, hogy nekik nincs valami. De a szemét tesója miatt nincs, és ő ezt nem látja. Ja, ha bármi gond van, persze anyósomék a férjemet hívják, mert az öccsére nem lehet számítani semmiben.... Férjem szerint normális, ha a szülök a bénább, életképtelenebb gyereket tolják. Oké, de még ha dolgozna, meg igyekezne. De semmi.
2020. okt. 11. 19:42
 13/33 A kérdező kommentje:
Többször volt állata, volt kutyája két napig, volt görénye az 1 hétig is húzta nála... És megint kutyát akart venni. Könyörögtem neki, hogy ne csinálja. Ha olyanja van eltűnik 3 hétre, telefonját kikapcsolja és senki nem tud róla semmit.
2020. okt. 11. 19:44
 14/33 anonim ***** válasza:
88%
A míg nem te leszel a férfednek a család, addig ne is vállalatok gyereket. Nekem van egy olyan érzésem, hogy lelkileg sakkban tartják a férjedet, és elvárják tőle, hogy a saját vérszerinti családját támogassa. Nem tudom, hogy a pénz, amit odaad a férjed, az közös, vagy csak az övé, de ha közös, akkor ebbe nagyon is lenne beleszólásod. Ha meg a sajátjából ad, akkor kérdés, hogy te mennyire támogató a saját pénzéből a férjedet. Gondolok itt arra, hogy amíg ő elosztogatja a fizetését, addig te vásárolsz be napi szinten, mert neki annyi sem maradna, hogy mosó szert vegyen. Értem hogy jól álltok, de gyerekvállalás előtt nektek is jól jönne ez a pénz.
2020. okt. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, ez jobb nem lesz. Döntsd el, hogy kell-e neked ez az ideg a következő 30-40 évben is vagy nem.
2020. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Ha úgy nézzük a sajátjából ad, mert én erre nem adnék. De mikor a férjem tőlem kér valamire, mert az övét odaadta nekik, az végülis olyan mintha én adtam volna? Nem szoktuk így nézni a pénzt, ha én vagyok boltnál én vásárolok, ha a férjem megy arra akkor ő. Ha én nézem meg előbb a számlát én fizetem be, ha férjem akkor ő.
2020. okt. 11. 19:56
 17/33 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám őket rávenni, hogy fejezzék be? Hogy rá legyen kényszerülve, hogy elmenjen dolgozni. Hogyha nem fizeti be a szmlát akkor ne legyen nála villany, meg fűtés. Csak az a baj, hogy olyan szinten nem foglalkozik semmivel, hogy a lakását már el akarták árverezni, mert nem fizette a közös költséget sem. Szóval életveszélyes amit csinál.
2020. okt. 11. 19:59
 18/33 anonim ***** válasza:
82%

Hú, kérdező, nem irigyellek, hogy ez most bukott csak ki:(

Nálunk már együtt járásunk alatt így volt, és az volt a fura, a páromnak ez így volt természetes (mellesleg szép fizuja van, de ott is volt egy léhűtő tesó, csak ott lánytesó). Átlag havi 70-80 ezer ezért a szülőknek ment, akiknek szintén nem volt rossz a nyugdíjuk, csak hát ugye a lánytesó... (mi külön éltünk egy bérelt lakásban a párommal).

Én mondjuk ultimátumot adtam, hogy ehhez nem fogok egy életen át asszisztálni, tehát gondolja át. Mellettünk (kettőnk kapcsolata mellett) döntött. (Azóta már házasok vagyunk, családja utál, mint a szart, de amúgy sincs semmi kapcsolatunk velük, hát ez van).

De ez most rajtad nem segít. Viszont jól írta itt valaki, addig ne vállalj gyereket. Most gondolj bele, az a pénz mehetne a gyerek egyetemi alapjába is, vagy Nektek egy nyugdíj előtakarékossági dologba is, vagy egyáltalán, miért Te mondjál le mondjuk egy jobb nyaralásról a férjed tesója miatt?

A szüleit pedig ne sajnáld, ez az ő meccsük az idióta gyerekükkel. Majd ha a férjed nem pénzeli őket, akkor ráncba szedik a másik fiukat. Könnyű más f...szával verni a csalánt.

2020. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
94%

Én baromi jószívű és adakozó vagyok (itt is sikerült egy pár embernek palira venniük) de ennyire hülye még én sem lennék.


Nem mondom, hogy válj el, de ígérd be, mert egy ilyen férjjel és családdal nem szabad gyereket vállalni!

2020. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
18-as vagyok, csak még egy gondolat: Ebben a férjed a kulcsfigura. Tehát amúgy Ő nem látja be, hogy ez így nem oké, addig nem tudsz mit csinálni, maximum elválni. De még mindig jobb, mint a mérget enni még több évtizedig.
2020. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!