Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így hogyan tanuljak otthon?

Így hogyan tanuljak otthon?

Figyelt kérdés
Idén nem kaptam kollégiumot, emiatt most bejárós vagyok és heti 4 napon vannak óráim, amikre be kell járnom (nálunk a tanárok döntik el, hogy online tartják az óráikat vagy sem). Sokat kell készülnöm az órákra, ebben a félévben kezdek szakdolgozatot írni és elég sokfelé áll most a fejem, mert elég kaotikus is a helyzet (az órák, a feladatok, minden a hibrid oktatás miatt és engem az ingázás is lefáraszt, hurcibálom a cuccom, sietek ide, sietek oda). Az ingázással összesen napi majdnem 4 órám elmegy (1 óra az út a két település között, de mindkét városban buszoznom kell még majdnem fél-fél órát). Próbálom kihasználni az ilyen kis szüneteket, hogy akkor is tanuljak (pl. a vonaton) vagy ottmaradok kicsit tovább az egyetemen vagy bemegyek kicsit korábban, de nagyon el szoktam fáradni, időben szeretnék hazaérni és azért ezek sem a legideálisabb körülmények a tanuláshoz (sokszor az idő sem elég semmire, nincsen net, hangzavar van stb.). Az lenne a legjobb, ha otthon tudnék normálisan tanulni esténként és a szabad napjaimon. Viszont nálunk rajtam kívül senkinek nincsen ilyen jellegű feladata és nem veszik figyelembe, hogy nekem tanulnom kell. Anyukám nyugdíjas (otthon van, nem dolgozik) és egész nap ráérne akármivel foglalkozni, de jellemzően éjszakába nyúlóan azt kell hallgatni, hogy csörömpöl, pakol, varr, süt, telefonál stb. Apukám is négy órát dolgozik, miután hazaér estig telefonál, tv-t néz, beszélget (a tv nálunk mondjuk 0-24 bömböl). Kész átjáróház az otthonunk, jönnek a volt kollégák, barátok, rokonok és már ebből is elegem van. Anyukám testvére is állandóan nekünk passzolja le az unokáját, aki gyerek lévén kiabál, ordít, csapkod, rohangál és nekem már az idegeimre megy. Engem is egrecíroztatnak, menjek ide, menjek oda, nézzem meg ezt, nézzem meg azt és ezer másik fontosabb dolgom lenne. Nálunk nincsen könyvtár, kávézó stb., ahová el tudnék menni tanulni és már az idő sem olyan jó, hogy kiüljek egy parkba. Otthon többször jeleztem, hogy engem ez és ez zavar, de nem értik meg és még én voltam a rossz.
2020. okt. 2. 17:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
70%

Akkor a pénteken 8-ra odamész, közben tartasz annyi ebedszunetet, hogy atsétálj a másikba (gondolom, városon belül van az is), miközben betolsz valami szendvicset, és 5-ig ott vagy, tanulsz nyugiban. Nem ideális, persze, de azért ennyi idő alatt már igenis tudsz haladni, tanulni. Szombaton megint oda mész nyitasra, és ha kell, atsetalsz a másikba, hogy minél tovább maradhass.

Ezen kívül még mennyi időt kellene tanulással töltened vasárnaptól csütörtökig? Talán te se tudod, csak ha elkezded csinálni. Akkor hajrá, holnap szombat. Gondolj bele, mennyi időt elpazaroltal ma...

2020. okt. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!