Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! 18 után egy nappal...

Szülők! 18 után egy nappal miért engeditek azt amit előtte egy nappal nem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

16,5 éves vagyok. Több, mint egy éve együtt vagyok a barátommal. Fél évet küzdöttem azért, hogy amikor 1 évesek leszünk nálunk aludhasson. Sikerült. Most megint rákérdeztem (azóta két hónap telt el) és ugyanazokat a válaszokat kaptam , mint előtte. 1. Azért. 2. Még ráértek. 3. Ennyi idősen mi sem éltünk éjszakai életet , neked sem kell.

Az a véleményük, hogy ha úgy nevelnek ahogy őket nevelték akkor biztos lesz állásom és normális ember lesz belőlem. Hogyan értessem meg velük, hogy nem tudnak mindentől megvédeni? Nem akarok hazudni. Nem is fogok. csak szeretnék vele aludni néha. Szeretném azt mondani,hogy kocsmában voltam ittam egy sört biliárdoztunk és nem több. Jó lenne ott aludni egyszer egy házibuliban. És hozzájuk fordulni ha segítségre van szükségem. De annyira elítélnek minden ilyesmit és csak a saját gondolkodásmódjukat tartják szem előtt. Ti mit engedtek a kamasz gyerekeiteknek? És a mi válasz az ilyen jellegű kérdéseikre? (bocsi, hogy hosszú lett)


2010. aug. 7. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Amíg kiskorú vagy a szüledik felelnek érted!

Ebben a korban még nem szabad kocsmázni,sem billiárdozni járni. Még akkor sem,ha másoknak felelőtlenek a szülei és megengedik nekik. Az ottalvást pedig elég jól meg kell gondolni! Nem ellenőrizhetik,hogy éjjel mit csináltok egymással!

Amíg a szüleid tartanak el, joguk van meghatározni,mit engednek meg és mit nem.

Azért mert ma divat nagyon fiatalon bulizni,inni,kábszerezni stb. a szülő ezt nem köteles engedni. Ha majd magad keresed meg a megélhetésedre valót,akkor követelőzhetsz,addig nem. Arra se számíts,hogy 1 nappal a 18 betöltése után mindent megengednek majd neked.

A szüleidnek igaza van. Ezt majd évek múlva fogod belátni.

2010. aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Elöször is, egyik gyerekemnek sem engedtem meg olyasmit a 18 születésnapja után, amit elötte nem - tehát igy nincs értelme a kérdésednek.


A kérdésed lényegére meg az a válaszom, hogy 18 éves kortól te vgy a felelös a cselekedeteidért, nem a szüleid. Részben ezért is nem engednek meg egyes dolgokat, másrészt meg féltenek.

Az meg, hogy a szülöknek megvan a saját véleményük - szerintem természetes, elvégre te is a saját véleményedet szeretnéd a szülökre "eröltetni", azaz azt akarnád, hoyg úgy gondolkodjanak, mint te. Ennyi joguk nekik is van, a különbség csak annyi, hogy nekik van egy csomó tapasztalatuk is, neked meg még nincs.

Abban igazuk van, hogy még nem vagy lekésve semmiröl, és egyelöre a tanulásnak kellene az elötérben állnia, mert attól függ a jövöd. Azt meg még meg kell nekik szokni, hogy van egy komoly barátod - és már nem vagy egészen gyerek - mert ezt sem könnyü egy szülönek elfogadnia.

2010. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok van. Csak néha tényleg olyan makacsul nem akarnak meghallani. Meg hát 5-10 éve hallom, hogy : nem ... és néha elfelejtem, hogy csak azért van mert szeretnek.
2010. aug. 7. 16:07
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Öröm olvasni, hoyg vannak ilyen értelmes tizenévesek is, mint te.
2010. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Igazából ez azért van, mert 18 éves korodig őket büntetik, ha valami olyasmi történik veled. Drog, pia, akármi. Utána viszont nem az övéké a felelősség jogilag.

Valahol jogos, valahol nem, de ha buta egy gyerek, azért ne a szülő kapjon már!

Oké, hogy te normális vagy, de bármi előfordulhat.

20/L

2010. aug. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem íróknak. Én csak egy példát akarok mondani.

Ha pl autóval elvisz a barátod valahova, és egy barom belétek megy, megsérülsz, akkor a szüleidet vonják felelősségre. 18 év felett már saját magad felelsz.

2010. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én ehhez nem tudok érdemben hozzászólni, a szüleim önálló, gondolkodni tudó és felelős döntéseket hozó lénynek neveltek.

engem elengedtek mindnehova, mert koromhoz illő ideig voltam "bulizni", pl 14-15évesen tinidiszkó, az este 10ig tartott (jó, akkoriban ez volt a menő :)) később tovább, rock koncertekre stb.


azt mondták a szüleim, hajnali 3kor se veszélyesebb mint este 11 kor, sötét-sötét, de ha már, akkor biztonságosabb a barátnőmnél, osztálytársamnál aludni, mint éjszaka kolbászolni.éjszakaival akkor mentem haza ha olyan barátnőmmel mentem aki szintén a lakótelepen lakott, ahol mi.


nem is szöktem meg, 18 éves koromig barátom se volt,elvégeztem az iskoláimat, lediplomáztam, ennyi.

anyukámat szigorúan fogták, de nagyon - ő most éli ki magát, gondolom nem akarta hogy a gyerekei is így járjanak.


megbízott bennünk, ennyi.


azért mert gyerek valaki, nem hülye, csak gyerek, korosztálytól és érettségtől függően kell neki adagolni mindent.


28/N

2010. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elsönek Miért milyen veszély van a biliárdozásban?

14-15 évesen mi is eljártunk kocsmába ittunk egy kólát biliárdoztunk és ennyi. Nem tudom miért kell mindig azzal elö jönni hogy megerőszakolnak meg drogot adnak 15-18 éves korom közt jártam el legtöbbet éjszaka és soha nem kerültem semmilyen veszélyes helyzetbe.

2010. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell manapság burokban tartani a gyereket,még 18 felett is ez k*rvára nem szeretet inkább majomszeret mert a szülő csak azt éri el,hogy a gyereke életképtelen lesz és eltapossák,egyedül nem tud még a buszra se felszálni 20 évesen áááááááá...
2010. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért szerintem valamilyen szinten engedni kéne a szülőknek is,azért 1 év párkapcsolatban elég hosszu idő már.Meg szerintem az hogy együtt alszanak abban mi van?Szexelni csak este-éjjel lehet,szerintem bárhol bármikor.

A végén a szülök azt érik el,hogy a gyerekük nem lesz őszinte velük,és kevés dolgot fog megosztani,elmondani.

Most nem azt mondom,hogy mindent meg kell engedni..de azért lehet ezt korrekten kezelni,szerintem...de ez csak az én véleményem....

2010. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!