Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltàvolodni a csalàdtól,...

Eltàvolodni a csalàdtól, bűntudat?

Figyelt kérdés

27/N vagyok, szüleim fiatal koromban elvàltak, anyuval maradtam meg a nővéreknek. A gyerekkorom szörnyű volt, mert anyu skizofrén. Az elején nem értettem sok mindent, hogy miért viselkedik velem úgy, ahogy, sokszor próbàltam segítséget kérni rokonoktól, de soha senki nem hitt nekem. Majd kiderült orvosnàl, hogy valóban nagy baj van, onnantól pedig ràm testàltàk a feladatot, hogy oldják meg. Tizenéves gyerek voltam. Egyedül hagytak. Aztàn elmenekültem messzire tőlük, hogy lehessen életem, mert ott megőrültem volna.

A nagyanyàm engem hibàztat az egészért, összevesztem vele emiatt két éve, nem beszélünk. Àllítólag nem érti, mi a bajom... Mindenki bűntudatot akár bennem kelteni, hogy miért nem beszélek vele. Szerintem ő nem szeret engem, mert mindenki màssal tud normàlisan bànni...

Úgy érzem, valójàban nem az én döntésem volt, hogy eljöjjek évekkel ezelőtt, hanem egyrészt át ő gyűlöletes viselkedése, meg az érzés, hogy ott sosem leszek boldog.

A mai napig rengeteg lezàratlan érzésem van az egész eddigi életemmel kapcsolatban, szenvedek, minden nap marom magam. Úgy érzem, bârmit teszek, nem tudom elengedni a rengeteg fàjdalmat. :(


2020. szept. 24. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

El kell engedned valahogy.

Nagymamád a lányát félti.

Ő egyedül nem tudja megoldani a problémát.

Ha a beteg meggyőzhető, ha van betegségtudat, akkor a legtöbb esetben

rendszeres orvosi felügyelettel kezelhető a skizofrénia.

Érthető, hogy élni akarsz és menekülsz az egész gyerekkorodtól kezdve

mindentől.


"Tizenéves gyerek voltam. Egyedül hagytak."


Ne legyen furdalásod.

Rajtuk a sor, hogy cselekedjenek.

Nem a te feladatod volt gyerekfejjel, hogy egyedül oldd meg édesanyád betegségét.

2020. szept. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj terápiára, ott segíteni fognak, nem a gyakorin fogsz megvilágosodni. Mondhatja itt bárki, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalásod, meg hogy a saját életed kell élned, de ez nem így működik, ha egyszer nem így érzel.
2020. szept. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress minél hamarabb egy terapeutát, ne szégyellj segítslget kérni, ne cipeld tovább egyedül ezt a terhet, amit más tett rád. Nekem hasonló helyzetben rengeteget segített. Kitartást és sok sok erőt kívánok!
2020. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!