Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihasználjam ezt a lehetőséget...

Kihasználjam ezt a lehetőséget? És mit mondjak unokatesómnak?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,lány,ettől a szeptembertől fogva 9.osztályba fogok járni.Ebben az évben még nem leszek kollégista,de a telet valahogy megkell oldalom,hogy kevesebbet kelljen bejárni meg ilyenek.Unokatesómék ott laknak a suli közelében.Egyszer felvetette nekem anya az ötletet,hogy mi lenne,ha télen,mikor nagyon hideg van és késnek a buszok,akkor esetleg ott aludnék unokatesóméknál.Azt mondtam neki,hogy ez nagyon jó ötlet,nekem is eszembe jutott már.Egy bökkenő van:van egy 1 éves kislányuk(unokahugom),meg egy 4 éves fiú.Attól,hogy tél és hideg lesz,még tanulnom kell,és hát az unokahugomtól nem hiszem,hogy tudnék rendesen tanulni,unokaöcsémet még ellehetne foglalni addig valamivel.Unokahugomat már 7 órakor fürdeti az anyja,aztán megeteti és lefekteti,tehát este is lenne időm tanulni.Unokaöcsémet a mesékkel este letudnám rázni,na meg ugye ő is fürdik,eszik,fekszik.Aztán még akkor mindig van időm tanulni,aztán eszek és fürdök.Szerintem egy kicsit körülményes,de megoldható.

Egy az érdekes:múltkor a mamámnál együtt voltunk unokatesóm feleségével meg unokahugommal,és mikor én elmentem valahova,unokatesóm felesége felhozta ezt a témát,hogy akkor én miért nem mondom neki,hogy hadd aludjak ott.Ezt mesélte mamám.De nem tudom,hogy hogyan lehetne mégis ezt a témát felhozni neki,hiszen mégiscsak ők 4-en egy család,én meg csak zavarnám ott őket.De csak 1-2 napra,ők is jönnének ki hozzánk meg keresztanyámékhoz hétvégente.Szoktak náluk lenni a testvéréék,az anyja,az apja,a keresztanyja,a keresztanyjának a testvére,a barátnői..így szinte egész évben foglaltak.És van,amikor ők mennek el az anyjáékhoz meg a mamájáékhoz(jelzem M.o. másik felén laknak a rokonjaik)-nem unokatesóméké,hanem a feleségéé.

Szóval a kérdés:kihasználjam a lehetőséget?Mit mondjam unokatesóméknak??Hogy kérjem erre meg rá őket??

"Ott aludhatok??"...nem jó..*-*

"Ott aludhatok,ha rossz idő lesz télen?" nem jó..-_-"

De akkor hogyan?

KÖSZ ANNAK,AKI VÉGIGOLVASTA ÉS AZTÁN VÁLASZOLT IS!!:D


2010. aug. 6. 23:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A kajálást megtudnám oldani még a suliban(csak azért fizetni kell),ez az ebéd lenne,a vacsorát valóban nekik kellene adni.Reggelizni ha ott laknék náluk nem is érnék rá,és nem is lenne rá szükségem,hiszen ott van a tízórai..azt is nekem kell beszereznem..:/
2010. aug. 6. 23:30
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg csak akkor használd ki ezt a lehetőséget, mikor egyszerűen nem tudsz hazamenni, mert nem indulnak a buszok, sztrájkol a MÁV, vagy ami éppen téged érint. Ez csak pár alkalom, szerintem meg lehet velük beszélni, ha jó a viszony, ez családon belül természetes. Mondjuk én biztos nem most beszélném meg velük, hanem mikor jön a tél, az még odébb van. És addig, míg ott vagy látogatóban, mindig legyél nagyon kedves, segíts amiben tudsz, játssz a gyerekekkel, stb.
2010. aug. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
23:31-es vagyok: esetleg az anyukádnak/apukádnak (aki felől unokatesók vagytok) kéne beszélni velük, és felajánlani, hogy egy jelképes összeget adtok nekik, amiért a téli időszakban pár napot ott töltesz, eszel, iszol, fürdesz. Úgysem fogják elfogadni, ellenben értékelik majd, mint gesztust.
2010. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Oké,ezt majd felvetem anyumnak.Sajnos sosem tudhatja az ember,hogy mikor késik a busz.Én jobban aggódok azért,hogy esetleg másnap nem érnék be a városba,mert lehet,hogy a busz annyit késik,hogy 8 óráig már nem érek be az iskolába sem.A helyi járattól is függ sok minden.
2010. aug. 6. 23:36
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
pontozzatok le, de akkor mi van, ha késel pár percet? vagy menj hamarabbi busszal, ha annyira aggaszt a dolog. nem lennél kivételes eset, ha párszor elkésnél az első órádról, és a tanárok is megértenék. a régebbi lakhelyemen indult 7:45kor busz a közelebbi buszmegállóból (10perc a suli, télen volt, h 8kor ért oda a busz), 15percnyi sétával arrébb volt egy másik megálló, ahonnan hamarabb ment a busz, a tnárok mégsem problémáztak ezen. ettől pedig a tanulmányi átlagod sem fog romlani...
2010. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: igen, részben igazad van, de suli függő mennyire nézik el a késést. Nálunk volt egy fiu, aki mindig negyed órás késéssel jött, a tanár mindig felírta, és gyűltek össze neki az igazolatlanok. Nem ismerjük a kérdező körülményeit, h mennyire van jóban a családdal, milyenek a tanárai, szerintem néhány nap belefér h ott aludjon, de túlzásokba nem illik esni, egy pici gyerek mellett :)
2010. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk a bejárósok nem kaptak igazolatlant késésért.
2010. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
34%
Jaj ne aggódj, 9.-ben még nem kell tanulni.
2010. aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%
utolsóra ne hallgass... enegm meghúztak 9-ben matekból, pedig nem vagyok hülye...
2010. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Én is félek,hogy a reál tantárgyakból megbukok.:(
2010. aug. 9. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!