Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segíthetnék az unokatesóm...

Hogy segíthetnék az unokatesómnak?

Figyelt kérdés

Egyik unokatestvérem(15) anorexiás, már kb egy éve nagyon meglátszik rajta, de ezen én nem hiszem hogy tudnék segíteni, viszont a másik(az ő nővére(18)) eddig tök jól evett, sportol meg minden, nagyon jó alakja van, kifejezetten vékony, (ha fogyna pár kilót már ő is elmehetne anorexiásnak, de most tényleg nagyon jó alakja van) hallom hogy tök sokat sír és hisztizik hogy milyen vastag a combja és hogy milyen undorító, közben kb ilyen: [link]

(Persze részben értem miért csinálja, mert most az anorexiás unokatestvéremmel találkoztam hétvégén és mellette én egy zsírtömbnek éreztem magam pedig tudom hogy nem vagyok az, és ő ugye vele él és gondolom mindig ezt érzi. Nem szeretném ha ő is elkezdene anorexiáskodni mert a családot már így is nagyon megviseli. Mit mondjak neki hogy el is jusson az agyáig?(15/l vagyok)


2011. febr. 7. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

"hallom hogy tök sokat sír és hisztizik hogy milyen vastag a combja és hogy milyen undorító"


Ne te szabd meg a másiknak pláne nem 1 18évesnek h neki mi a jó.

Attól h ő nem érzi jól magát a bőrében attól nem kell neked beleszólni.


Amit írtam a te agyadig jusson el.

18/F

2011. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem beleszólás kérdése! Nagyon súlyos betegség az anorexia és nagyon nem szeretném hogy ő is beleessen, ő sem azért sír e miatt mert így jó neki!Attól még hogy betöltötte a 18-at nem fogom leszarni!
2011. febr. 7. 20:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Az anorexia betegség, lehet, hogy valakinek tetszik hogy olyan sovány lehet, de ez kb olyan, mint hogy úgy tetszik hogy valaki kopasz, mert a kemótól kihullik a haja mert rákos, én is rákos akarok lenni, mert nem akarom kéthetetnte vágatni a hajam kopaszra.. ezt próbáld vele megértetni:S
2011. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első ne ossza az észt,mert hülyeséget beszél.

Az anorexia nagyon súlyos betegség!Félti a rokonát,ami nem is csoda,mert hamar bele is halhat ebbe.

Nehéz erre választ adni.Én összegyűjtenék sok képet anorexiásokról és elé raknám,hogy tényleg így akar e kinézni?!De istenigazából kórházba kéne menni,pszichológushoz vinni,meg hasonlók.

2011. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem megoldás, legalábbis a már anorexiásoknál, hogy képeket mutassanak nekik, mert láttam én ilyen műsorokat, és még kövérebbnek magukat az ilyen képektől, rossz hatással van rájuk rossz értelemben.

Foglalkozni kell azzal aki még nem beteg, mert lehet, hogy ha látja a másikat, hogy mindenki róla beszél, ha nem is pozitívan, de vele van a foglalkozás, lehet, ő is elkezdi ezt igényelni, és szép lassan kialakul nála is ez a dolog. Az anorexiást pedig el kell vinni szanatóriumba, vagy hol kezelik őket, ahol mindenféle terápiák vannak. Magától és családtól nem fog kijönni belőle. Ez nem egy megfázás, vagy egy rossz hangulat, sokkal több annál. Ráadásul a fogyás, csak valaminek a következménye, maga hogy nem eszik csak egy tünet, a háttérben más van. Ezt a dolgot viszont tudja kontrolálni, ha az élete más részét nem is, és most ezt úgymond élvezi.

Kérjetek segítséget !

2011. febr. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm, kb 12-13 évesen anorexiás volt. Beutalták a kórházba a gyermekpszichiátriára, NYÁRON bent kellett "lakjon", néha hétvégén hazaengedték, voltam így náluk, anyukája fél órát üvöltött vele, hogy egyen meg egy rohadt fél banánt, mert "ő nem volt éhes..." Szerintem úgy vannak vele, hogy oké, lefogytam, és nem akarnak visszahízni. Lehet valaki vékony, de sokkal szebb mikor valaki úgy vékony SZERINTEM, hogy mondjuk szép alakja van, izmos, monjduk sportol, és nem úgy, hogy zörögnek a csontjai.. Nem a vékonysággal van a baj. És utolsónak igaza van, valami más van a háttérben, nem a fogyás. :S
2011. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az anorexiás unokatesóm már egy éve kórházba jár, hetekre is benn szokták tartani, nyáron ő is ott lakott..de semmi változás, ha eléri a 40 kilót akkor elsápad én látszik rajta hogy nagyon rosszul érzi magát, a kórházba pedig iszik egy liter vizet a méréseknél, meg kitömi a melltartóját hogy többet mutasson a mérleg... amikor kiengedik, rögtön visszafogy. Őrjítő, néha úgy adnék egy bazi nagy pofont, de tudom hogy semmit sem segítene
2011. febr. 8. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!