Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihasználjam ezt a lehetőséget...

Kihasználjam ezt a lehetőséget? És mit mondjak unokatesómnak?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,lány,ettől a szeptembertől fogva 9.osztályba fogok járni.Ebben az évben még nem leszek kollégista,de a telet valahogy megkell oldalom,hogy kevesebbet kelljen bejárni meg ilyenek.Unokatesómék ott laknak a suli közelében.Egyszer felvetette nekem anya az ötletet,hogy mi lenne,ha télen,mikor nagyon hideg van és késnek a buszok,akkor esetleg ott aludnék unokatesóméknál.Azt mondtam neki,hogy ez nagyon jó ötlet,nekem is eszembe jutott már.Egy bökkenő van:van egy 1 éves kislányuk(unokahugom),meg egy 4 éves fiú.Attól,hogy tél és hideg lesz,még tanulnom kell,és hát az unokahugomtól nem hiszem,hogy tudnék rendesen tanulni,unokaöcsémet még ellehetne foglalni addig valamivel.Unokahugomat már 7 órakor fürdeti az anyja,aztán megeteti és lefekteti,tehát este is lenne időm tanulni.Unokaöcsémet a mesékkel este letudnám rázni,na meg ugye ő is fürdik,eszik,fekszik.Aztán még akkor mindig van időm tanulni,aztán eszek és fürdök.Szerintem egy kicsit körülményes,de megoldható.

Egy az érdekes:múltkor a mamámnál együtt voltunk unokatesóm feleségével meg unokahugommal,és mikor én elmentem valahova,unokatesóm felesége felhozta ezt a témát,hogy akkor én miért nem mondom neki,hogy hadd aludjak ott.Ezt mesélte mamám.De nem tudom,hogy hogyan lehetne mégis ezt a témát felhozni neki,hiszen mégiscsak ők 4-en egy család,én meg csak zavarnám ott őket.De csak 1-2 napra,ők is jönnének ki hozzánk meg keresztanyámékhoz hétvégente.Szoktak náluk lenni a testvéréék,az anyja,az apja,a keresztanyja,a keresztanyjának a testvére,a barátnői..így szinte egész évben foglaltak.És van,amikor ők mennek el az anyjáékhoz meg a mamájáékhoz(jelzem M.o. másik felén laknak a rokonjaik)-nem unokatesóméké,hanem a feleségéé.

Szóval a kérdés:kihasználjam a lehetőséget?Mit mondjam unokatesóméknak??Hogy kérjem erre meg rá őket??

"Ott aludhatok??"...nem jó..*-*

"Ott aludhatok,ha rossz idő lesz télen?" nem jó..-_-"

De akkor hogyan?

KÖSZ ANNAK,AKI VÉGIGOLVASTA ÉS AZTÁN VÁLASZOLT IS!!:D


2010. aug. 6. 23:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szeretnék kérni tőletek egy szivességet.Télen,ha suli után nem tudok hazamenni a rossz idő miatt,akkor esetleg ott alhatnék nálatok? Nem fogok zavarni....stb.
2010. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Oké..és szerintetek erre melyik a legalkalmasabb időpont?:S
2010. aug. 6. 23:20
 3/20 anonim válasza:
61%

Szia!


Én végig olvastsm. :)


Hát nehéz ügy...hiába rokon...de azért merülnek fel kérdések.

De miért nem leszel kollégista?

Nagyon jó dolog. Nekem most lesz a 9. évem a koliban.


Sok sikert az új iskolaévhez!!!

2010. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
hát azt mi nem tudjuk :) mikor alkalmatok van beszélni, esetleg kettesbe vagy az uncsidékkal
2010. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet,hogy a családban keresztanyám miatt volt 1 nézeteltérés,és ezért is nehézkes a dolog..:S de már minden oké,talán minden a régi(vagy sem?)

Kösz az utolsónak.

Azért nem leszek koleszos,mert anya nem engedte(tudván,hogy keveset eszek,a kolis kaja meg lehet,hogy sz*r)

2010. aug. 6. 23:24
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Most biztos lepontoztok, de én pl. nem látok szívesen ottalvós vendéget amióta kisgyerekeim vannak. Szerintem nagyon gyakori vendégeskedésre ne építs...
2010. aug. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak megkéred őket erre a szívességre,és kész. Ha ők maguk ajánlották fel régebben, akkor egyáltalán nem udvariatlanság. Én majdnem egy egész évig a rokonaimnál laktam,amikor egyetemista voltam, mert nem találtam albérletet, a kollégiumot meg nem bírtam. Csak arra figyelj, hogy cserébe segíts nekik sokat a házimunkában, a gyerekek körül stb. A kicsik miatt pedig ne aggódj, rengeteg diáknak van kistestvére otthon, mégis mindenki meg tudja tanulni a leckét, ha akarja.
2010. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Csak hétvégente tudok velük beszélni,de most ugye elmentek a rokonjaikhoz,és 3 hétig ott lesznek.

Érdemes közvetlen a rossz idő előtt beszélnem velük?Vagy előbb érdemes tudatni,hogy amikor bejelentem és ráérnek,akkor odaköltözök??

ÉRDEMES TÖBB NAPRA KÖLTÖZNI??:S

2010. aug. 6. 23:26
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

én nem pontozlak le, és igazad van. Biztos szívesen látják a kérdezőt néha-néha, de olyan sokszor nem hiszem, bár vannak emberek akik pici gyerek mellett és szeretik a vendégeket, pl anyum barátnője, nemrég szült, kis panelba lakik a férjével, mégis nagyon szeretné hha egy hétre lemennénk hozzájuk aludni 3an (anya, apa, én)

nem érdekli h férnénk el csak menjünk :D a pici 1 éves... szóval, kérdező, te ismered igazából a családod, és csak érzed h mennyire látnának szívesen :)

2010. aug. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én itt mindenkit felpontozok.Valóban,azért is írtam ki a kérdést,mert ÉN SEM LÁTNÉK SZÍVESEN senkit a lakásomban napokra..nem vendégeskedést várok,kaját sem igénylek,ágyruha sem kell,semmi..nem azért megyek oda,hogy ingyenélővé váljak,hanem a tél miatt.
2010. aug. 6. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!