Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakinek meghal a gyermeke...

Ha valakinek meghal a gyermeke akkor a később született megkaphatja a nevét?

Figyelt kérdés
Csak néztem egy filmet és eszembe jutott, csak elméleti kérdés szerencsére.

2020. szept. 19. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen nevet kaphat bármilyen gyerek, ami szerepel a névtárban. Az sem akadály, ha valaki így tol ki a második gyerekével, igen, megteheti, senki sem nézi, mi történt az első gyerekkel, főleg nem nézik, hogy mi volt a neve.
2020. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Nincs jogi akadálya, megkaphatja. Volt rá már sokszor példa a múltban, de nem illik a halott (idősebb) gyermek nevét adni a később született gyermeknek.
2020. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem hülyeség lenne, mert azzal a névvel már volt egy élet, és kicsit olyan lehet, mintha a második gyereknek az első életének a folytatását szánnák, nem egy saját életet.
2020. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
A múltban a gyakori gyermekhalandóság miatt elterjedt szokás volt. De manapság elég morbid lenne.
2020. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Én olyat is ismerek, ahol a második és a negyedik gyerek keresztneve is azonos és élnek vele mindketten. Tehát jogi akadály még az élőknél sincs.

Más kérdés, hogy morális szempontból mi a szülők célja ezzel a névadással. Ha az elhunyt gyermeket próbálják pótolni vele, saját maguknak és a gyermeknek is árthatnak vele. Ez egy "örökéletű" gyászt fog jelenteni, soha nem tudnak túllépni belőle.

2020. szept. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
95%
Én ismerek olyat, aki az elhunyt testvére nevét kapta, felnőtt, családos, semmi probléma. Anyuka neve lett ismételve, lehet, hogy úgy kicsit másabb.
2020. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megkaptam második névként az 5 évvel korábban elhunyt nővérem nevét. Az idősebbik nővérem nagyon szerette a kishúgát, különleges kapocs volt köztük, és nagyon szerette volna ha engem is így hívnak. A nagyszüleim ezt teljes mértékben ellenezték, a szüleimet nem zavarta volna, csak anyukámnak volt egy rossz érzése, ha nem egy bizonyos nevet ad nekem, akkor a tragédia megismétlődik. Ezért, hogy mindenkinek jó legyen, megkaptam első névnek azt a nevet, amit anyukám szerint kapnom kellene és a nővérem kérésére második névnek az elhunyt nővéremét. Szerintem a családon és a közeli barátokon kívül senki sem tudta a név történetét, és nem ért miatta atrocitás. Sosem jegyezte meg senki, miért kellett azt a nevet is adni nekem.
2020. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Azért ez elég morbid.
2020. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha azt várják, hogy az elhunytat fogja pótolni, akkor sanyarú sorsa lesz a kicsinek.
2020. szept. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. szept. 20. 08:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!