Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a párom...

Mit csináljak, ha a párom apjának megjegyzései és a viselkedése néha már kikészit?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk. A páromnak elég sok gond volt a családjában, a lényeg, hogy nagyjából minden gond (háztartás, pénzkeresés stb.) az apja nyakába szakadt (anyukája pszichés beteg), aki próbálja eltartani őket (22 évesek vagyunk a párom is és én is, tehát még otthon élünk).

Párom egyetemre jár, de amikor csak tud otthon segit a családi vállalkozásban.

A gond az, hogy gyakran adódik olyan helyzet, hogy találkoznánk, ő jönne hozzám 1-2 éjszakára, hogy együtt legyünk egy kicsit többet, de szinte minden alkalommal, ahogy el akar jönni, az apja valamilyen megjegyzést tesz, aminek aztán az lesz a vége, hogy a párom mégsem jön, mondván (sűrű bocsánatkérések közepette), hogy otthon muszáj segitenie, mert határidős a munka stb.

Én külső szemmel azt látom, hogy ott van ő, aki tényleg segit amikor tud, de az apja ezt ki is használja, és már alig jön hozzám egy hónapban 1-2-szer csak, mert szerintem sajnálja az apját, hogy mindenre neki van gondja és hogy ő csak tisztességesen el akarja őket tartani, de egyedül nem megy. E mellett ott van az öccse, aki 1-2 évvel fiatalabb és bár ő tanulja azt a szakmát, amivel foglalkoznak, őt kevésbé érdekli, alig segit, ha megkérik az sem érdekli különösebben, elmegy bulizgat, elutazik, szórakozik, mert majd a párom úgyis megcsinálja, majd ő segit.

Köztem és a párom apja közt nincs konfliktus (nem beszédes tipus, alig beszélünk egymással, de állitólag nem neheztel rám avyg ilyesmi, csak ilyen), én nem is szoktam ezt neki szóvá tenni és ő is csak a páromnak teszi a megjegyzéseket, amikor szól, hogy akkor most jön hozzám.

Kellemetlen helyzet nekem is, mert igy folyton én járok oda és mégiscsak én vagyok a lány, meg hát mindig beleélem magam és az utolsó percben mondja le mindig. Ugyanakkor kellemetlen a páromnak is, mert látom, hogy egyikünket sem akarja "cserbenhagyni", de valamit adott helyzetben választania kell.

Már beszéltünk róla, de nem igazán látunk jó megoldást. Nagyon szeretjük egymást, egyébként minden rendben van köztünk, nem akarunk elválni egymástól, csak nem tudjuk, mit lehet ilyenkor tenni.


2010. aug. 6. 20:53
 1/10 A kérdező kommentje:
ja, a megjegyzések nem rám vonatkoznak, hanem arra, hogy mennyi a munka otthon és, hogy jobb lenne, ha inkább othon segitene, ahelyett, hogy hozzám jön (pl. " majd menjél oda enni is, ha már itthon nem lesz rá pénz", " jól van menj csak, a munka magától is befejeződik" stb.)
2010. aug. 6. 21:02
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
20 felett már a párod igazán a sarkára állhatna az apjával szemben. Neki kellene letisztázni a viszonyokat, és megkötni, mikor segít otthon, és mikor van veled. Az apjának meg fel kellene fogni, hogy a fia már nem kamasz, és van saját élete. Az öccsének pedig remek gyakorlat lenne besegíteni otthon, akár érdekli, akár nem, ha szakmát tanul, akor már elég nagy, hogy befogják a családi vállalkozásba, csak gondolom, őt meg az apja elkényezteti, mivel kisebb gyerek. Én elhiszem, hogy szereted a párod, de ha az apja ennyire tudja befolyásolni, mindennek nevezném, csak férfinak nem.
2010. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Úgy nézem, itt neked kell inkább alkalmazkodnod a helyzethez, ha valóban szereted a párod. Ne kényszerítsd választásra, mert amíg nem végzi el az egyetemet és dolgozik, addig elsősorban az apja tartja el.


Ne törődj azzal, hogy inkább neki kellene mennie hozzád és nem fordítva. Mit számít ez manapság? Ugyan, az én lányom is többször megy a barátjához, mint ő hozzánk, mert "ott kényelmesebb".


Értékes fiúnak tűnik a barátod, vigyázz rá, segítsd inkább. Mi lenne, ha te magad is felajánlanád a segítséged? Akkor is együtt lennétek! Hátha volna olyan dolog, amiben a kezük alá dolgozhatnál:)

2010. aug. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
persze én is ezen gondolkodtam, de nem lenne önzőség részemről, ha én is csak követelném, hogy márpedig jöjjön és, hogy " válasszon köztünk"? (az öccse amúgy pont azt aa szakmát tanulja, amit csinálni kéne otthon...szóval ez fura, szerintem is az apja hibája leginkább. az a helyzet, hogy tényleg megértem, hogy nehéz neki egyedül, de mi lenne ha a páromnak most is egyetemre kéne járni vagy ha olyan lenne, mint az öccse, becsülöm, hogy ennyire segitőkész, de mi lesz igy... szóbakerült a házasság köztünk, de akkor élete végéig ott lesz majd, hogy dolgozzon meg segitsen?)
2010. aug. 6. 21:19
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, éppen tegnap beszéltünk erről, és megkért, hogy próbáljak megértő lenni és igyekszem is, csak mindig annyira beleélem magam a találkozásokba is. én is délután megyek másnap kb jövök is haza, hogy előtte-utána tudjanak dolgozni, ha ott vagyok takaritok, igyekszem segiteni, amit tudok, de nem tudom meddig marad ez igy, változik-e?
2010. aug. 6. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Ellent kell mondania s nyakon csípni az öcsikét időnkét, hogy márpedig ha ezt gondolja a leendő munkájának akkor igenis csinálja néha. Neki is jár több idő veled.


Nálunkis így volt, kismmilliószor maradtam hoppon.

kb így: 1, megbeszélünk randit

2, apja kitalálja miért is ne jöjjön

3, nem lehet nála mobil hogy lemondja a mobilt mert apuka dühös

4, én jól beégek s várhatok órákat a hazabuszra :S

Ez ellen csak úgy tudtunk tenni, hogy hozzámköltözött. (3szorra sikerült neki az is). Persze őt kitagadták mert olyan szégyenbe hozta apját, hogyan is mert 23 évesen elköltözni :S Mivel úgy épített házat, hogy azt majd a két fia tartsa fent egész életükbe, őt arra nevelték (szó szerint megmondták).

2010. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy ilyen koru ember mar nem valtozik. Jobb a bekesseg es amint ossze tudtok koltozni, a magatok urai lesztek. Akkor mar nem lesz ebbol konfliktus. Ha most szolsz, talan egy eletre megutaltatod vele magad. Igen, egyesek ilyenert egy eleten at kepesek gyulolkodni...
2010. aug. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem az lehet az apósjelölt viselkedésére a magyarázat, hogy úgy érzi, a barátod az egyedüli normális ember a családban-rajta kívül. nem akar egyedül maradni, mert akkor mit kezd egy lelki beteg asszonnyal és egy nemtörődöm fiatallal?

nem hiszem, hogy az egész feléd vagy a párod felé irányulna. inkább az apa saját félelme attól, hogy egyedül marad a problémákkal, mindennel.

nem tudom, mit kéne tenned. az öccsének kéne változtatnia, hogy az apja ugyanolyan felelősséget tudjon rábízni, mint a báttyára. de szerintem ha befejezi a tanulást és munkába áll, akkor nagy változások lesznek ott, hidd el:)

2010. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Mi a gond?

Etesd a párod,fizesd az iskoláját,aztán mehet...

2010. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
én is tanulok még, utolsó válaszolót igy nem nagyon értem mire gondol (vagy ironikus volt?)
2010. aug. 8. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!