Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántanak mindig a...

Miért bántanak mindig a súlyom miatt? Ez miért jó nekik?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal, hogy molett, husi vagyok. De úgy gondolom, hogy ez nem csak nekem köszönhető, hanem azért is, mert kiskoromban azt ehettem, amit akartam. Ha tortát akartam reggelizni, akkor apa elment a cukrászdába. Ha chipset akartam ebéd előtt, ehettem 2 zacskóval is. Otthon mindig tele volt a kamra nasival, csokival, sütikkel. Sosem volt stop.


Később is, amikor akartam volna kicsit fogyni, egészségesebben anni, annyi volt a válasz, hogy "akkor ne egyél, nem fog megártani, ha csak naponta egyszer eszel".


Most, hogy elköltöztem otthonról és külön élek, magamnak vásárolok, így tudok jobban figyelni arra, hogy mit is viszek be a szervezetembe.

Mellette személyi edzővel tornázom, és ő is azt mondta a legelején, hogy ez a súly nem 2 hónap alatt jött fel rám, így ne is várjam, hogy én novemberre 55 kg leszek, 34-es mérettel.


Most a hétvégén otthon voltam, családi ebéd volt és unokatesóm kesergett, hogy nem sikerült legutóbb a nyelvvizsgája és most próbálja meg majd újra, nagyon izgul. Próbáltam lelket önteni belé, hogy menni fog, ehhez rengeteg tenni akarás és kitartás kell, nekem is így sikerültek a vizsgáim, nyelvvizsgáim mindig. Erre nagyanyám közbeszól, hogy ha annyi bennem a kitartás, adjak már le 30 kg-ot, akkor legalább emberi kinézetem lenne... Úgy, hogy amióta élek, ő sosem volt 100 kg alatt, tehát kicsit "bagoly mondja bögölynek" szitu.

Anyám férje ugyanez, hogy ha otthon vagyok és esetleg olvasok, sorozatot nézek, vagy pihenek, akkor ott áll mellettem és piszkál, hogy "nincsenek rajtad felfekvések még?, miért nem mész ki futni?" és hasonlók. Mikor megmondta az edzőm is, hogy mivel évek óta nem futottam, nem is edzettem, ezért ha most ő elküldene 5-10 km-eket futni, akkor lehet, hogy végigfutnám, mert úgy hajtana, de az is biztos, hogy az izületeim rövid úton tönkre is mennének.


Ha az lenne, hogy zabálok 24/7 és mindent megeszek, ami elém kerül, akkor még azt mondom, hogy rendben, jogos. De így, hogy teszek a változásért és figyelek magamra, mozgok, nem értem, hogy miért jó ez nekik.


2020. szept. 16. 12:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Ha chipset akartam ebéd előtt, ehettem 2 zacskóval is.


Érdekes, nálam most is van itthon több zacskó, mégse eszek se én, se a gyerekek agyatlanul...

2020. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha majd lefogytál ajándékozd nagyanyádnak a több XL-es ruháidat, hogy érezze magát megtisztelve.
2020. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Akkor se lenne jogos. Legalábbis nem ebben a stílusban... Az, hogy valaki türhő f.sz, nem egy olyan dolog, amit el lehet neki nézni. Bár nem is értem, hogy minek mész hozzájuk...
2020. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Megmondó Kapitány ! válasza:
Pontosabban hány kiló vagy?
2020. szept. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Egy proli melós, akinek szar a fizetése, meglát egy korldust, hirtelen valakinek kezdi magát érezni, pedig előtte lehet, hogy panaszkodott."



Aki rendben van magával nem bant másokat! Te miről papolsz? A munkások nem emberek? Őket lehet sértegetni?

2020. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!