Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántanak mindig a...

Miért bántanak mindig a súlyom miatt? Ez miért jó nekik?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal, hogy molett, husi vagyok. De úgy gondolom, hogy ez nem csak nekem köszönhető, hanem azért is, mert kiskoromban azt ehettem, amit akartam. Ha tortát akartam reggelizni, akkor apa elment a cukrászdába. Ha chipset akartam ebéd előtt, ehettem 2 zacskóval is. Otthon mindig tele volt a kamra nasival, csokival, sütikkel. Sosem volt stop.


Később is, amikor akartam volna kicsit fogyni, egészségesebben anni, annyi volt a válasz, hogy "akkor ne egyél, nem fog megártani, ha csak naponta egyszer eszel".


Most, hogy elköltöztem otthonról és külön élek, magamnak vásárolok, így tudok jobban figyelni arra, hogy mit is viszek be a szervezetembe.

Mellette személyi edzővel tornázom, és ő is azt mondta a legelején, hogy ez a súly nem 2 hónap alatt jött fel rám, így ne is várjam, hogy én novemberre 55 kg leszek, 34-es mérettel.


Most a hétvégén otthon voltam, családi ebéd volt és unokatesóm kesergett, hogy nem sikerült legutóbb a nyelvvizsgája és most próbálja meg majd újra, nagyon izgul. Próbáltam lelket önteni belé, hogy menni fog, ehhez rengeteg tenni akarás és kitartás kell, nekem is így sikerültek a vizsgáim, nyelvvizsgáim mindig. Erre nagyanyám közbeszól, hogy ha annyi bennem a kitartás, adjak már le 30 kg-ot, akkor legalább emberi kinézetem lenne... Úgy, hogy amióta élek, ő sosem volt 100 kg alatt, tehát kicsit "bagoly mondja bögölynek" szitu.

Anyám férje ugyanez, hogy ha otthon vagyok és esetleg olvasok, sorozatot nézek, vagy pihenek, akkor ott áll mellettem és piszkál, hogy "nincsenek rajtad felfekvések még?, miért nem mész ki futni?" és hasonlók. Mikor megmondta az edzőm is, hogy mivel évek óta nem futottam, nem is edzettem, ezért ha most ő elküldene 5-10 km-eket futni, akkor lehet, hogy végigfutnám, mert úgy hajtana, de az is biztos, hogy az izületeim rövid úton tönkre is mennének.


Ha az lenne, hogy zabálok 24/7 és mindent megeszek, ami elém kerül, akkor még azt mondom, hogy rendben, jogos. De így, hogy teszek a változásért és figyelek magamra, mozgok, nem értem, hogy miért jó ez nekik.


2020. szept. 16. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Mert barmok.
2020. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Gonosz gúnyolódó emberek mindig is voltak és lesznek is sajnos.Nem veled van a baj hanem velük.Normális ember nem bánt mást.
2020. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Alapvető tény, hogy az emberek túlnyomó többsége tele van belső konfliktusokkal, békétlenségekkel, úgymond "nincsenek magukkal rendben".

Van egy mondás, hogy az az ember, aki rendben van magával, az nem rombol másokat. Az az ember rombol másokat, aki saját magával nincs kibékülve.

És akkor képzeld el, hogy még jön hozzá egy ilyen, hogy a mai világ a szentség szintjére emeli a csontsoványságot és ördögtől való dolognak tartja, ha netán valakin van valamennyi túlsúly. Na és akkor azt képzeld el, hogy békétlen emberünk valakit talál végre, aki szerinte nála is rosszabb helyzetben van (jelen esetben túlsúlyos) és máris kész a projekció. Ez kb olyan, mint amikor egy nyomorult kis gyenge gyáva szar ember talál egy nálánál gyengébbet és megveri. Mert őt legalább meg tudja.

Ez a testalkattal való heccelés ugyanerről a pszichológiai tőről fakad.

Egy proli melós, akinek szar a fizetése, meglát egy korldust, hirtelen valakinek kezdi magát érezni, pedig előtte lehet, hogy panaszkodott.

Amikor valaki a súlyod miatt heccel, akkor gondolj erre, hogy neki ennél mégnagyobb baja, belső feszkója van és ezen éli ki magát.


Még, hogy valamihez hasonlítsam, ugyanaz a jelenség, mint amikor a kis görcsök hatalmat kapnak és elkezdenek hatalmaskodni. (Nem is kell olyan messzire mennünk a magyar politikában sem, hogy ilyet lássunk.)


Úgyhogy nyugodj meg, ez a pocskondia, nem hozzád tartozik, nem rólad szól, hanem az ő kisstílű lelki nyomorukról.

2020. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez az ő szégyenük, ez a gusztustalan, szánalomra méltó viselkedés kizárólag őket minősíti...


Először is,ne foglalkozz velük, biztos vagyok benne, hogy sikeresen eléred a kitűzött céljaidat! 😊 Mások még ahhoz is lusták, hogy egyáltalán megfogalmazzák ezeket önmagukban...


Azt gondolom, hogy belül megkeseredett, önmagukkal elégedetlen emberek kötnek bele azokba, akik tudatosan haladnak előre...frusztrálja őket...megpróbálják lehúzni az illetőt, letörni a lelkesedésüket, ezzel töltekeznek..azért bántják a változásért tevő személyeket, mert nem szeretik önmagukat, és irígyek, hogy a másik kimászhat a szarból, amíg ők ott tespednek......ez a családod esetében sem lehet másképp szerintem.

Rajtad vezetik le a saját magukkal való elégedetlenségüket.


Ne törődj velük...csak sajnálatot érdemelnek az ilyenek...sok sikert kívánok, menni fog minden! 💙💙💙

2020. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Az emberek valamiért nagyon szeretnek harcolni egymással és valahogy kifejezni a saját felsőbbrendűségüket, akkor úgy érzik, hogy ők az okosak. Persze azért ne légy magadtól sem elszállva és ne hárítsd sanyarú gyerekkorodra meg apádra a felelősséget. Javaslom, hogy menj el legalább a háziorvoshoz és kérj egy laborvizsgálatra beutalót. Ilyen mértékű elhízásnál már felmerül a cukorbetegség gyanúja is.
2020. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

A lényeg, hogy bántanak. Ha nem lennél kövér, akkor más miatt bántanának.

Amúgy valóban, elhízott ember nagyon vigyázzon, mennyit fut, mert az ízületeinek nagy kárt okozhat vele!

Inkább ússzon.

Nevelőapád beszólásait anyukád eltűri? Egyáltalán mi köze nevelőapádnak ahhoz, hogy te mennyit mozogsz? Nem apád és nem is olyasmiről van szó, ami zavarhatja az együttélésben (ill. már nem is éltek együtt, csak hazalátogatsz).

Ha anyukád melléd áll, akkor kérd segítségét, hogy férjét normális viselkedésre szorítsa. Ha nem áll melléd, akkor nagyon redukáld le a találkozásokat, mert akkor nem sok szeretetet kapsz otthon. A nagyanyád egy külön szám, hogy az unokájának olyat mer mondani, hogy "akkor legalább emberi kinézeted lenne".

Szerintem az elhízásod mögött pszichés okok is lehetnek, hogy tudat alatt védőréteget képeztél a bántások ellen. Mert abban biztos vagyok, hogy ha most ilyenek, akkor az elhízásod előtt is találtak okot, hogy bántsanak.

2020. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Jó úton vagy, és az eredmény az lesz, hogy ezeknek az embereknek le fog esni majd az álla. Te jobban fogod magad érezni a bőrödben. Nem csak fizikailag, de lelkileg is meg fog erősíteni.


Tudom, miről beszélsz én is át mentem rajta. De adjnak ezek erőt, inkabb, mert mindenki képes újjá születni! Neked is menni fog. Én a nyár közepén indultam 100kg rol 1,65m magasság. Most 88 és sokkal flexibilisebb vagyok. Ügyesebben mennek a gyakorlatok is. A kajával nekem sincs könnyű dolgom, de az az impulzus kontrol miatt van. Viszont az is sokat javult.


Lényeg ne ad fel! Kitartást! :)

2020. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Mert szemetek.

És kivel lehet szemetkedni?

Aki hagyja magát.


Szólj vissza. Minek sertodsz meg mindenen?

Oké, hogy bunkók, de legyél már belevaló.

Simán visszaszolnek nekik.

2020. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Neurotech ***** válasza:
11%
Tuzi vidékiek
2020. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
23%
Nincs kifogás, tessék szépen lefogyni. Egy nőnek más dolga sincs az életben csak karcsúnak lenni ahhoz hogy jól nézzen ki, és te még erre se vagy képes? Sportolj, koplalj, táplálkozz egészségesen, mert így helyes hapsiknak nem fogsz kelleni. Csak a javadat akarom.
2020. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!