Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak nekik, vagy ne?

Szóljak nekik, vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Elég rossz helyzetbe hozott nagymamám. Azzal hívott fel, hogy az orvosok szerint, akár 1 éven belül olyan állapotba kerül, hogy a saját rokonait nem lesz képes felismerni. Illetve a magáról való gondoskodás is problémás lesz. (Agyérmeszedés, azt hiszem. De őszintén nem tudom.)

Sajnos hozzá tette azt is, hogy ne szóljak róla senkinek. Igaziból nem értem, hogy mért nekem mondta el, hiszen még csak 17 éves vagyok, és a lehetőségeim igencsak kötöttek.

Neki van 2 gyereke, tehát ők többet tudnának segíteni. (Természetesen nem arról van szó, hogy nem segítenék, vagy ilyesmi.)

Az csak tetézi a bajt, hogy vidéken lakik. 150 kmre tőlünk. Mondjuk az igaz, hogy van egy háza a közelben amit kiszokott adni, tehát oda visszajöhet. Illetve van 5 macskája, és 2 kutyája is. Akiket nem altathatnak el, mivel kiállok mellettük. Tehát, ha visszaköltözne a "civilizációba", akkor tudnék gondoskodni róluk, de az sem lenne olyan igazi. Mivel eddig vonattal jártam suliba, akkor átváltanék buszra, mert az egyik megállótól 10 percre van a ház. Csak attól félek, hogy a felnőttek annyival elintéznék a dolgot, hogy állatorvos...

Na, de kicsit elkanyarodtam a témától, kérdéstől. Szóljak valamelyik családtagnak, vagy sem?


2010. aug. 6. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
hát én azért inkább szólnék..bízás ide vagy oda -> érte teszed
2010. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a helyedben mindenképp szólnék. Nem lehet csak úgy beletörődni az állapotába, ki kéne kérni más orvos véleményét is, vagy megfelelő ellátásról gondoskodni (speciálisan ilyen otthon), mivel Te 17 évesen nem állhatsz mellette a nap 24 órájában, nem ez az életfeladatod. Egyértelmű, hogy meglátogatod, törődsz vele, de nem vehetsz minden terhet a válladra. Mindenképp beszéld meg a szüleiddel, de mondd nekik, hogy ne támadják le vele, hogy tudják, csak próbálják úgy irányítani a dolgokat, hogy nekik is megnyíljon. De tudniuk mindenképp KELL róla!!

A másik véleményem kicsit rosszindulatúbb, előre elnézést kérek, csak saját tapasztalatomból az ugrott be, hogy figyelemfelhívás a részéről, és nincs mögötte valós tartalom, csak az igényét fejezte ki arra, hogy többet foglalkozz(atok) vele, ilyenek. Ezért is beszélnék a szülőkkel, mert ha nem valós a problémája, egy orvosi vizsgálat azt is kideríti. Ne haragudj a rosszindulatért tényleg. Remélem minél előbb rendeződik a helyzet, és hogy nincs semmi komoly baj.

2010. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem azért csinálja, mondta, hogy többet foglalkozzak vele. Mert így is a lehetőségeimhez képest sokat találkozunk. Aztán lehet, hogy mégsem. Nem tudom.
2010. aug. 6. 13:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a nagymamától engedélyt kérnék, hogy szólhassak, rábeszélném erre.
2010. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szólnék, értesíteném a család többi tagját, mert iszonyú nehéz a beteg ember ápolása. A nagymamád segítségre fog szorulni, így több ember összefogása szükséges, hisz ha komolyabb baj lesz, pl egyedül otthon nem is maradhat, vagy a pelenkázás, emelés.
2010. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem kellene egy 17 évesben egy nagyinak lelkiismeret furdalást ébresztenie, és elvárni tőle nagy dolgokat, amikor felnőtt emberek veszik körül!

segíts annyit, amennyit egy 17 évestől normális szinten el lehet várni.

2010. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!