Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mostmár mindig így lesz?

Ez mostmár mindig így lesz?

Figyelt kérdés

A tatám nincs egy éve hogy meghalt(szeptember végén lesz 1 éve).A halála után alig telt el másfél hónap és nagyon összevesztek.Tavaly karácsonyig kb 3szor.Karácsonykor béke volt és jó volt..Viszont ebben az évben már számtalanszor veszekedtek(mamám felidegesiti anyát stb..)Ez már annyira elfajult hogy anyukám márlátni sem akarja mamát és azért is rossz mert kb két hónapja már béke volt de megint összevesztek.van vonalas telefonunk de azon csak mamám szokott hívni és ha anya itthon van akkor nem akarja felvenni és nekemse engedi.Ha mégis engedi akkor azt kell mondanom h anya nincs itthon v fürdik stb. Van két hétvégi kertünk.pontosabban másfél ebből mamámé(az öröklés miatt)az egyik fele pedig a miénk.Eddig minden hétvégén kijártunk nyáron tavasszal ősszel,de anya már nemakar menni odase mert nemakar mamámmal találkozni még véletlen se. És unom hogy ezvan mert folyton nekem kell mentegetőzni h anya mért nem megy meg stb.Mamának hiányzik anyukám és mindig várja hogy legalább felhívja és legalább annyit kérdezzen hogy ˇ"élsz-e még?"(mamám multkor szó szerint ezt mondta).És már sokszor összevesztek és én mindig ott voltam .

Olyan rossz érzés..mert már elakarná anyukám adni a kertet meg minden de én imádom és nem akarom h másé legyen, mert tatám épitette a kis házat és szeretek kint lenni..Haverokat is vinnék ki,de anya azt mondta h inkább ne mert nem akar ebböl is gondot.

Nem tudom mit csináljak még csak nyár van, de attól parázok hogy karácsonykor nem lehet együtt az egész család emiatt!!

beszélnék velük,mert másoknak tudok segiteni de ha ők veszekednek egyszerűen lefagyok és nemtudok megszólalni se!!olyan rossz az egész:(


2010. aug. 5. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
gondolom nem a semmin vesztek össze. nem?
2010. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szegénykém, nem sokat tudsz tenni
2010. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Valóban nem a semmin! legelőször az öröklésen(ez hosszú).azután meg már olyan dolgokon h ha én nemhallom else hiszem.anyukám természete elég lobbanékony tehát bármin felkapja a vizet.Mamám pedig sokmindent úgymond"félreért" és kiforgatja anya szavait. és volt h olyan baromságokon vesztek össze..múltbéli sérelmeken amik akkor történtek amikor én még tervbe se voltam..régen se jöttek ki jól de tatám lenyugtatta őket..viszont mióta meghalt ez csak egyre rosszabb!
2010. aug. 5. 22:28
 4/15 anonim ***** válasza:
Talán próbáld meg, hogy egyszer, ha nincs otthon az anyukád felhívni a mamádat hogy itt és ekkor találkoztok majd oda elvinni anyukádat is és hármasban békében és nyugalomban megbeszélni a bajt. Ha veszekedés lenne belőle akkor te is törj ki, mond meg hogy neked rosszul esik ez, hogy ugy viselkednek mint 2 ovodás, hogy felnőtt léttükre örökké vitatkoznak és veszekednek a semmin, ahelyett hogy békében megélnének egymás mellett addig amig lehet (mert végülis ki tudja, hogy mamád meddig fog veletek élni még és mikor szolitja magához a békésebb idő). Mondd hogy legalább a papád emléke miatt próbálják meg elviselni egymást és nem veszekedni. És ha ezt igy elmondod és ami benned van és akkor ott hagyod őket akkor jobbik esetben elgondolkodnak és kibékülnek mert belátják hogy igazad van, rosszabbikban sajnos anyukád is elmegy és tajtékzik.... de remélem neked a legjobbakat hogy sikerüljön ugyhogy hajrá ;)
2010. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Biztos nem mindig lesz így. Inkább az a kérdés, hogy meddig. Az ilyen helyzetből nem könnyű kimászni, de akarsz-e segíteni nekik. Nem lesz egyszerű dolgod...
2010. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó elötti.!hát bejöhet..anyukám kiakadna de ötletnek nem rossz. Azért is esik rosszul nekem, mert tatám (rákban halt meg)halálos betegen a halála elött nemsokkal kérte anyukámat hogy ne hagyja magára mamát..és anya be is akarta tartani de most mindent csinál csak azt nem amit először akart..
2010. aug. 5. 22:43
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg talán beválik, vagy anyukádnak elmondani, hogy megigérte a papádnak és csunya dolog tőle, hogy nem tartja be amit neki igért a halálos ágyán. Nehéz dolog tényleg egy családot békében megtartani, de talán sikerül. Például nekem a mamám volt a család összefogója és ő is szeptember 24-én lesz 1 éve hogy meghalt, és azota szétzuhant a család, anyu rosszban van a bátyjával egymást beszélik ki, egymás kárán röhögnek és stb .... anyu például el is mászkál itthonrol egész nyáron a hétvégén láttam csak és ilyesmik :DD Ha mama élne tudom hogy nem igy lenne minden hanem máshogy, de most te vagy a lényeg nem én :DD Próbáld meg ha nem sikerül, keresünk más megoldást.


CsodaCsibi(= utolso előtt :) )

2010. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az utolsónak:) és sajnálom hogy te is hasonló helyzetbe kerültél:)és utólag is részvétem a mamád miatt!:(
2010. aug. 5. 22:55
 9/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm, részétem a papád miatt. Nekem mama volt a mindenem és nagyon hiányzik (barátnő,anya,nagymama és stb). De az élet megy tovább és szeretnék olyan lenni mint ő volt. Lebegjen előtted is ez, hogy olyan akarsz lenni mint a nagypapád, és akkor rájössz ha csak ülsz egyik nap és töprengesz, hogy ő mivel fogta meg a mamádat és anyukádat hogy békében meglegyenek egymás mellett, meglátod menni fog ;)


CsodaCsibi

2010. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szeretnék is olyan lenni mint a tatám..persze nem sok emberben bízott és haragtartó volt de imádtam mert nagyon szeretett és én is őt..mindig meg tudott nevettetni még ha nagyon szomorú is voltam..elég volt egy vicces mondatot mondania már boldog voltam.. Egyébként anyukámat nem nagyon értem..persze mama ki tudja akasztani rendesen de hogy lehet hogy ennyire nem gondol bele a helyzetébe?? én nagyon sajnálom mamát és igyekszek sokatlátogatni(egyik tesom sokat járt hozzá de most Amerikába van)..Én mamám helyében nem tudom hogy éltem volna túl a fájdalmat..több mint ötven évig voltak házasok..:(

És kedves CsodaCsibi irhatsz privibe is szivesen dumálnék veled!=)

2010. aug. 5. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!