Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaságot hogyan lehet el vetetni?

Apaságot hogyan lehet el vetetni?

Figyelt kérdés
Annyira unom már, hogy a gyerek apja néhány évente ha van kedve belép az életünkbe meg szabja hova költözhetek hova nem. Ki szeretnék menni külföldre, mert mindenem meg van hozzá. De most így megint 1 2 év után kezdi elölről már nagyon elegem van belőle. Gyámhivatallal se megyek sokra le se sz*rják kb bíróság meg évekig tart. Nem tudom már mit tegyek, de nagyon elegem van belőle. Nem fizet gyerek tartást születése óta, de nem is érdekel csak hagyjon már minket békén. Valaki akivel volt már vagy történt hasonló esetleg valami tanács?

2020. aug. 28. 01:43
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

20!


Ha így lett volna, akkor nem lett volna oka feltenni a kérdést, nem?

2020. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Enyém a kizárólagos felügyeleti jog, de ez sajnos nem ilyen egyszerű...
2020. aug. 29. 20:08
 23/38 anonim ***** válasza:
Igen, de pont azt mondom hogy attól még az apa jogai megmaradnak.
2020. aug. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Nem, nem. A kizárólagos felügyeleti jog azt jelenti, hogy a másik szülőnek semmihez nincs joga, semmibe nem szolhat bele. Tudom, mert nálunk így van, anno elvette a bíró apuka szülői felügyeleti jogát és külön kihangsúlyozta, hogy innentől semmihez nem kell az engedélye, semmihez Semmi koze, az egyedüli, aminél megkérdezik, az a házastársi örökbefogadás, de ott is kb udvariassági szinten.


Tehát kerdezo, védd elő a bírósági ítéletet és olvasd el. Ha szerepel benne hogy apuka xy gyermek feletti szülői felügyeleti jogát megszüntetem, mehetsz ahova akarsz a gyerekkel.

2020. aug. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
5%
Add oda neki a gyereket, elvégre az apja, neki is joga van hozzá, te pedig menjél ki külföldre dolgozni, ha ez a legfontosabb az életedben. Inkább előbb kellett volna gondolkodni, hogy ki lesz a gyerek apja. Egy apa nem csak arra való, hogy megcsináltasson az ember egy gyereket!!!
2020. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

25!


Tudsz olvasni?


"...gyerek apja néhány évente ha van kedve belép az életünkbe...."

2020. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
54%

Gondolom a gyerek anyja se kimondottan, pártolja azt ha az apuka oda megy a gyereket megnézni.


Nálunk is ez volt, mikor apám megjelent egyből basztatta, beszólogatott, mivel apám nem bírta illetve nyilván előttem nem is akarta leüvölteni anyámat, vagy csak visszaszólni, így aztán inkább nem jött csak ritkán.


Anyám meg mindenhol előadta magát hogy apám így seggfej úgy seggfej, meg hogy nem érdeklem stb, még azt is előadta 1x hogy vert minket...

2020. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Én kerestem az apját évekig akit eddig nem érdekelt a gyerek. Semmi olyanról nincs szó, hogy tiltanám vagy ellene beszélnék. Ő nem akarja csak most akar éppen bele szólni, de tudom, hogy megint csak a gondot csinálja aztán megint nem lesz semmi évekig.
2020. aug. 30. 23:01
 29/38 anonim ***** válasza:
24 szerintem ez 2 különböző amiről te beszélsz. Van olyan hogy anyuka kapja a kizárólagos felügyeleti jogot, de le van írva hogy a lényeges kérdésekben az apának is van beleszólása. Az amikor elveszik az apa összes jogát annak általában valami komolyabb oka van
2020. aug. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

29!


A kizárólagos felügyeleti jog szó szerint azt jelenti, hogy kizárólagos. Csak az adott szülőe. Ilyet rendkívül ritkán adnak, hiszen ez azt jelenti, a masik szülőnek köze nincs többé ahhoz, mi történik a gyerekével. Ez a kizárólagos.

Jelenleg a közös felügyeleti jog az elfogadott, egyik szülőnél való elhelyezéssel, ilyen esetben kb mindent meg kell beszelni.

Pár évvel ezelőtt viszont az a variáció játszott, amikor x szülőnél elhelyeztek a gyereket, ő lett ágyban a gyerek gondviseloje is, a masik szülő pedig csak a lényeges kérdésekbe szólhatott bele.

Ha a kerdezo elő veszi a bírósági ítéletet, abból világosan ki fog derülni, mi a helyzet. A kizárólagos felügyelet eseten szerepelni fog, hogy a másik szülő szülői felügyeleti jógát megszüntetem

2020. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!