Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnáok a helyemben,...

Mit csinálnáok a helyemben, tanácsokat írjatok?

Figyelt kérdés

Én 18 éves vagy. apám már kiskorom óta alkoholista, 18éves koromra elég rendesen meggyűlöltem. (nem bántalmazott minket) de már csak a látványától is undorodom és elkap a gyűlölet. nagyon rossz volt így felnőni.

A testvérem már 20fölött van, még mindig velünk él, minden nap veszekedik velünk, aztmondogatja h mennyire utál minket és h nincs pénze:S anyuval és velem is meg mindenkivel úgy beszél mintha a "kutyája" lenne. pl:b*szdszájba, k*rvaany*d, f*assz*po..stb(de anyám nem akarja elküldeni itthonról..) és a tesóm szintén már kiskorom óta ezt csináljak..

tegnap már annyira kikészültem ettől h 11től- 8 ig végig sírtam a napot. 2-3 óra megszíkítással. a combomon karmolás nyomok vannak és a szemem is nagyon feldagadt és fáj is..


2010. aug. 5. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged akkor költözz el otthonról, kollégium vagy albérlet.

Esetleg ha van valami rokonod hozzá.

2010. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Szüleid nem állnak a sarkukra a tesóddal kapcsolatban, állj ki Te legalább magadért! Ne hagyd, hogy megalázzon, hogy káromkodjon Veled.

Tudom, hogy milyen érzés alkoholista apa mellett felnőni, nekem is ez volt a sorsom (napi 2 liter bor volt nálunk az "adag"). Aput sajnos kicsinálta a pia, 23 voltam, amikor meghalt.

Nézz utána az alkoholizmusnak, mert ez egy betegség. Próbáld így felfogni!

A www.aca.hu az alkoholista szülők felnőtt gyermekeit segítő csoport honlapja. Sokat segíthetnek!

2010. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan sajnálom! Tanácsot nem adhatok, hisz nem ismerlek, még csak azt is nehezen írom le, én mit tennék, mert nem tudok elképzelni ilyen helyzetet. Szerintem mindenképp keress a családban szövetségest, modjuk anyukádat, akivel egymást támogatjátok a nehéz időkben. Biztos neki is szüksége van valakire, akitől azt érzi, hogy szereti őt. Apukádról nem tudok nyilatkozni, de a tesód... nem értem, miért veletek ilyen. Persze, hogy anyukád nem akarja elzavarni, hisz a gyereke és akármilyen, akkor is szereti. Neked már biztos nehezebb ezt elfogadni, de próbálj meg nem tudomást venni róla és kerülni, amennyire lehet. Támogasd anyukádat és ő is fog téged.

Remélem, hamarosan megoldódik a helyzeted, őszintén szorítok és sajnálom!

2010. aug. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

még gimibe járok. szóval nem lenne pénzem albérletre:S

anyut meg nem akarom itt hagyni. :(

2010. aug. 5. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:

nem akarlak elszomorítani, de akkor ezt az önállósodásig így kell csinálnod :S

Arra mindig vigyázz, hogy te sose legyél ilyen és ne menekülj pótcselekvésekbe!

Kitartás! Menni fog!

nekem is ment ;-)

2010. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudjuk hogy nehéz... de gondolkodj anyukád fejével.

Szerinted neki jó ez?

Álj ki magadért és az anyukádért.

Minnél elöbb keress egy lakást magadnak és anyukádnak

2010. aug. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ha visszaszólok neki engem képeslenne megverni:S


köszönöm szépen az eddigi válaszokat, és segítséget.

2010. aug. 5. 14:23
 8/8 margoz ***** válasza:
Ha még tanulsz kérj segitséget a fiatalkoruak segitségével foglalkozo szervezetektöl,segitenek szállás,és ellátás megoldásában.De ha nem tanulsz akkor a rokonok és barátok közt probálj átmeneti segitséget kérni,és igyekezz hogy minél elöbb lábra állj egyedül.Bizzál magadban és ne hidd hogy az alkoholista apád tönkre teheti az életed,most már te döntesz hogyan tovább.
2010. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!