Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így?

Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Anyuval gyakran szoktunk veszekedni, folyton lenéző, kritizál, és ha valamit nem ő csinál, akkor az már nem is lehet jó... Ezen már túl léptem, nem foglalkozok vele.

Viszont tegnap nagyon rosszul esett, ahogy viselkedett.


4-en vagyunk, anyu, apu, én, és a húgom (16 éves). Nálunk a tesóm, és apu egyik mániája, hogy bent esznek a szobában és közben nézik a tvt. Ez tegnap is így történt, ők ketten vacsoráztak, én apu helyén feküdtem az ágyban (máshova nem lehet ülni / feküdni a szobában, mert csak 2 fotel és 1 franciaágy van) és néztem a tvt. Erre jön oda anyu, lefekszik az ágyban a helyére, és kirántja a kispárnát a fejem alól mondván " az én párnámon nem fogsz feküdni". Erre nem is szóltam volna semmit, ha szépen elkéri, és nem kirántja alólam. Mondtam neki, hogy azért mert ott volt a fejem alatt, kb 5 percig nem lett semmi baja a párnának. Erre azt válaszolta, hogy "majd holnap kimosod, és akkor tényleg nem is lesz semmi baja". Ezzel nagyon feldühített, és rosszul esett, hogy ezt mondta. Azt válaszoltam neki, hogy nem vagyok tetves, hogy ki kelljen magam után mosni a párnát. Ő viszont azt mondta, hogy ki tudja.... Nem értem miért kell ilyen rosszindulatúnak lenni. Igaz, hogy ez nem olyan nagy dolog, de rosszul esik, hogy a saját anyám így beszél velem / rólam... Ti mit gondoltok erről?


Köszönöm, ha valaki válaszol!

19/L


2010. aug. 5. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég megdöbbentő, nem csak viccesen mondta az egészet, mosolyogva, csak te nem vetted a lapot?
2010. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem viccesen mondta hanem gúnyosan. Én mondtam neki, hogy nagyon rosszindulatú, és erre azt válaszolta, "miért lennék rosszindulatú, mi?"
2010. aug. 5. 11:00
 3/8 margoz ***** válasza:
Szerintem fáradt lehet,ha részt is vesztek a házi munkában lehet hogy csak ugy immel-ámmal össze csapjátok,ami neki rosszul esik hisz ő nem ezt nyujtja nektek.Ahogy elmeséled eszik a család és ő az utolsó aki le ül/fekszik/és még a saját holmiját sem tartod tiszteletben.Gondolatban csak egy este cserélj vele helyet és figyeld hogy mit ad,és mit kap.
2010. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A házi munkából kivesszük a részünket, én végzem kint a kertben a fűnyírást, gazolást kapálást. A lakásba felmosunk, mosogatunk, rá inkább csak a főzés marad.
2010. aug. 5. 11:08
 5/8 A kérdező kommentje:

Az viszont, hogy az "ő" holmija...

Hát nem tudom, van az ágyukban 3-4 kispárna, én nem is gondoltam volna, hogy ez akkora problémát jelenthet, hogy valamelyikre ráfekszem. Ráadásul nem is az ő helyére feküdtem.


Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 5. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:

igen, lehet, hogy fáradt...és? más szerencsére soha nem szokott elfáradni, soha nincs rossz napja! ez még nem mentség a bunkóságra.

fogalmam sincs, hogy miért lehet ilyen, ez nem normális dolog. szerintem természetes, hogy rá lehet feküdni egymás párnájára, főleg egy fiatal lánynál nem kéne félni, hogy esetleg nem mos hajat... vagy mondjuk egy ovis lehetne tetves, mert ők gyakran elkapják egymástól.

szerintem, ha legközelebb ilyen lesz, kérdezd meg, hogy piszkosnak talál- e téged, vagy más baja van veled, és ha igen, akkor jobb lesz, ha megbeszélitek, vagy elkerülitek egymást, ne ilyen gyerekes módon viselkedjen már...

2010. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fürdök rendszeresen :) Nem vagyok büdös, nem koszos, nem zsíros a hajam :)


Amúgy nem lehet megbeszélni vele semmit. Egyszerűen csak kiröhög, meg lenéz mindenkit...

2010. aug. 5. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is az ugrott be legelösször hogy azt hiszi tetves vagy?? Nagyon rossz lehet neked
2010. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!