Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így nézik le az embereket...

Így nézik le az embereket vagy kommunikációs zűrzavar, vagy mi?

Figyelt kérdés

Alapszitu: Nővéremnek van egy pasija, már régóta. Mikor először feljött -még otthon laktam - sokmindent próbáltam tőle kérdezni, hogy megtaláljuk azt a témát ami mindkettőnket érdekel, de nem viszonozta. Elvárta a kérdéseket és hogy válaszolhasson rá, de semmit sem kérdezett tőlem. (szüleimmel is így viselkedik) Úgy alakult, hogy egyszer albérletbe egy rövid ideig hozzájuk költöztem (fizettem is érte elég rendesen), és ott is dettó ugyan ez a szitú, mintha lenézne vagy nem tudom... jöttek a haverjai azokkal elvolt... akkoriban volt a szülinapom is és még annyit sem mondott, hogy boldog szülinapot.


Laktam már koleszban és albérletbe is és vegyesek az érzéseim. Voltak akikkel simán el tudtam beszélgetni, de voltak akik szintén "olyanok" mint a nővérem pasija velem: kérdezek, kérdezek ők csak válaszolnak, valaki csak egy ühümmel, aztán kész. A legutóbbi kolesz lakótársam kiborított: az első 3 hétben csak én kérdeztem tőle, ő nem is tett fel nekem semmilyen kérdést, majd nem szóltam hozzá, gondolván hogy "leesik" neki, hogy azért "illene" valamit mondani vagy kérdezni. Ennek az lett az eredménye hogy 3 hétig nem is szóltunk egymáshoz, pedig egy szobában voltunk... A legutóbbi albérlőtársam sem erőltette meg magát, dettó ugyan ez a szitú volt... ő azt mondta, hogy nem ismerjük egymást és így nem tudunk dumálni (hogyan ha még annak a lehetőségét is elveti, hogy beszélgessünk valamiről, nemde?)


Mitől van ez? Hogyan tudnám ezt megoldani? Gondolom nem csak én vagyok ebben sáros, és azért illene mindkét félnek erőt venni magán, nemde? Mert ha valamit beszólok nekik, akkor megértem, de a beköltözésnél egy csomó minden van amiről lehetne beszélgetni, vagy nem?


Légyszi segítsetek, mert megint albérletbe költözöm, és szeretném ezt a problémát végleg kezelni :D


Előre is köszi a normális válaszokért...


2010. aug. 5. 00:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem azért mert bejár a családba még nem kötelező jóban lenni. Persze alapvető udvariasság, de azon kívül semmi, ha engem nem érdekel akkor nem barátkozom...
2010. aug. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

Szia. Én értem mi a problémád, hát sokaknak luxus olyan minimális udvariasságot mutatni, hogy kedvesek a másik féllel és egy alapszinten visszaérdeklődnek, ha már nyíltan olyan gyávák, hogy nme merik megmondani: akadj le rólunk.

Én se vagyok mondjuk az a magától szófosó emberke, de ha valaki kérdez, én reagálok rá normálisan, mondok véleményt vagy indoklást arra amit kérdez, még ha tömören is. Szoktam én is beszélgetést kezdeményezni, de ha látom, hogy nem vevő rá az ember, hagyom a fenébe. Nővéred pasija egy utolsó paraszt, lakótársaid esetében meg nyissad ki a szád és mondd, hogy téged ez zavar, mert ha már együtt éltek, ennyi udvariasság kijár neked. Ő bezséljen valamivel többet, te meg kevesebbet.

A kommunikáció fontos dolog, de a te problémád lényege az emebri intelligencián múlik, kinek mennyi akad.

2010. aug. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy egy kicsit sokat kérdezel meg akaratlanul is személyesebb kérdéseket? Azt írtad, hogy válaszolgatnak neked. De hagyod szóhoz jutni a beszélgetőpartneredet? Mert az írásstílusodból úgy képzellek el, hogy beszélszbeszélszbeszélsz, kérdezel, ő röviden válaszol, ezzel elégedetlen vagy, vagy éppen eszedbe jut valami más, nagyon érdekes téma, úgyhogy beszélszbeszélszbeszélsz, amíg eszedbe nem jut egy olyan téma, amire ismét rákérdezhetsz.

És eléggé frusztrál minden beszélgetőpartnert. Persze lehet nagyon mellélőttem ezzel :)


Egyébként meg a nővéred pasiját fölösleges ilyenekkel bombázni, ismerek egy csomó olyan alakot, különösen 25+ os pasikat, akik csak a jól bejáratott ősbarátaikkal tudnak jókat dumálni, te pedig elég más kategóriába esel.

2010. aug. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek is, akik nem szeretnek "trécselni", csak akkor szólalnak meg, amikor érdemi információt osztanak meg, vagy pedig meg akarnak tudni valamit. El kell fogadni, van ilyen. Nem lehet mindenki nagy dumás.

Abból, amit leírtál, nekem az jön le, hogy te meg görcsösen próbálsz beszélgetést kezdeményezni. Ez nem jó. Régen én is beleestem ebbe a hibába. Elég egy valamit kérdezni, ha normálisan válaszol ÉS vissza is kérdez, akkor okés, de ha nem, akkor ne folytasd. Felesleges erőfeszítés, kínos is, és ráadásul kellemetlen személlyé válsz a szemében.

Mindenki kiszúrja ha valaki erőlködik, különben sem illik szóval tartani a másikat, ha egyértelmű hogy ő passzív ebben a társalgásban.

Nem gáz a hallgatás, nem kell mindig beszélni valamiről. :)

2010. aug. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A testvéred barátja NEM A TE barátod - miért kellene VELED básjolognia? Egyszerüen nem érdekled és kész. (Föként ha ilyen minden lében kanál kiváncsiskodó lány vagy)

Az igényesebb embereknek nem az a lényeg, hogy MINDENKIVEL beszélgessenek, hanem az, hogy akik FONTOSAK nekik (a barátnö és NEM az összes rokona/ismeröse), azokkal tudjon értelmesen valamröl társalogni.

Idegeneknek meg miért kellene elmondani magamról sok mindent? A szobatársi viszony NEM együttélés ilyen értelemben, csak annyiban, hogy a másiknak ne okozz rosszat, de barátkozni még nem kell.


Vedd már tudomásul, hogy nem mindenkinek igénye füvel-fával kitárgyalni a magánügyeit, meg puszipajtásként viselkedni.

2010. aug. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia! En vagyok a harmadik valaszolo, a 77%os. Szoval nekem van 2 baratnom, akikkel mindent meg tudok beszelni, es meg is szoktam, es ezek utan nem tartom fontosnak, vagy nincs is igenyem ra, hogy masokkal is megbeszeljem a dolgokat, sot, valojaban neha kicsit nyugnek tartom, ha ujra ki kell fejtenem a velemenyem valamirol, amit elozoleg mar megbeszeltem valaki massal. Ebben nincs semmi szemelyes, ugy ertem, nem azert nem beszelek masokhoz, mert nem szimpatikusak, lenezem oket, vagy ilyesmi, egyszeruen azzal a nehany ora beszelgetessel, amit a baratnoimmel toltok, az ilyen igenyeimet letudtam, es onnantol kezdve mas dolgok erdekelnek.
2010. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Kicsit megnyugodtam és visszafogom magam.


Bár igazából én sem vagyok egy nagyon trécselős ember, személyesebb kérdésekkel én sem "bombázom" a másikat, csak kicsit fura, hogy ha teszünk-veszünk az albiba (takarítunk, vagy kajálunk...stb) akkor eléggé sok "üresjárat" van... tudjátok, mint a párkapcsolatok elején, ciki mikor nem tudnak miről beszélni... jó volt a koliban olyan emberekhez beülni, akiknél ilyen nincs (anno mikor koleszos voltam)... ők valahogy úgy gondolkoztam - amit már előttem is írtátok - hogyha már együtt lesznek egy ideig, akkor megpróbálják belőle a legjobbat kihozni :) szerencsére ők megmaradtak barátként...


Egyébként szobatársaimtól / albitársaimtól általában azt szoktam kérdezni, hogy hogy sikerült a vizsgája, persze ha tudom, hogy éppen aznap ment be vizsgázni, vagy ha meséli, hogy mennek hétvégén ide oda, akkor arra szoktam rákérdezni, hogy hogy sikerült a hétvégi kiruccanás... Szerintetek ezek a kérdések már tolakodók?

2010. aug. 5. 08:40
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem pont ilyen vőm van. Ha néha eljön hozzánk, soha nem szól egy szót se. Régen még próbáltam pár szót beszélni vele, megkérdeztem, hogy vannak a szülei, de láttam, még erre is nehezére esik válaszolni. Vettem a lapot, saját maga ellen fordítottam e "jó szokását" . Ha hozzánkjön, köszönök, aztán hátat fordítok neki, csinálom tovább a dolgom, de egy szót nem szólok hozzá:) Egy idő óta már ő próbál beszélgetni, de max igen-nemmel válaszolok. Kifejezetten idegesíti, azt vettem észre. Te se szólj hozzá egy szót se, hidd el, egy idő után neki lesz rosszabb. Már több embernél kipróbáltam, és nekem bejött ez a módszer.
2010. aug. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Valójában ezek az emberek nem akarnak hozzád közelebb kerülni.És ezt támadásnak veszik,azt hiszik te mindenképpen a bizalmukba akarsz férkőzni.Neharagudj,de elég kétségbeesett lehetsz,úgyérzed mindenkinek meg akarsz felelni és túl illedelmes akarsz lenni másokkal.Pedig általában akik kollégiumban laknak,vagy albérletbe költöznek össze idegenként,annak az az oka,hogy nem akartak ismerőssel,baráttal összeköltözni,hogy ne legyenek veszekedések és féltékenykedések.Szerintem nyugodj ebbe bele,hogy nem biztos,hogy barátságban tudsz azzal lenni,akivel együtt élsz.Legszívesebben én is lennék jó társaságban,és laknék olyanokkal,akikkel imádjuk egymást és elmehetünk ide-oda.Én a testvéremmel lakom,szinte idegenként,alig beszélünk,nem lehet benne megbízni sem sajnos.Szóval tudom miről írsz...
2010. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Párom tesója lenéz engem, mert kövér vagyok, mert szakmunkás leszek. Nem is szól hozzám, én se hozzá. Szülinapkor, karácsonykor, egyéb ünnepekkor annyit se mondunk egymásnak, hogy b+. Nem is érdeke, mert egy utolsó szemét alak. 4 és fél éve vagyok párommal, vele se beszél őt is lenézni... Szerintem hagyd, már, ha ez neked jó tanács, nem érdemli meg, hogy törd magad érte.
2010. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!