Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most már annyira elegem van!...

Most már annyira elegem van! Nagyon rosszul esik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Biztos vagyok, hogy ez furcsának fog tűnni, de azt elmondom, hogy hiper-szuper érzékeny vagyok. Ha bármi bántót mondanak nekem, azt magamra veszem. Tudom, hogy nem kéne, többször próbáltam, azt, hogy visszafogom magam, de nem megy. Rájöttem, hogy ilyen vagyok...

A lényeg, hogy a tesóm és az apukám, olyan oltogatós-piszkálgatós- rossz helyzetbe hozom a másikat típus. Étkezés közbeni veszekedésnél, olyan mintha a apja és fia összefognának ellenem, és kínoznának... Elegem van már abból, hogy ha bármit mondok és nem figyel oda rám senki, akkor a tesóm mondja, hogy "Rád soha se fog senki se figyelni", meg ilyesmik. Én vagyok a családban a legkisebb és engem folyton piszkálnak. Lejártnak mások előtt és most ez volt. Hazafele alig bírtam a könnyeimmel, mígnem a szobámba érve kiereszthettem.

Köszönöm, hogy leírhattam!

12/L


2010. aug. 4. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

probálj meg nem foglalkozni velük.ne mondj el nekik semmit,ne beszélj meg velük semmit.előbb-utóbb észre veszik hogy valami hiányzik nekik és talán megpróbálnak jobban értékelni téged.ha nem az se gond.gondolj arra hogy egyszer szükségük lesz rád.és akkor meg mondhatod nekik hogy"látjátok így meg így bántatok velem anno,de én nem fogok a szintetekre süllyedni". és akkor majd bánhatják.


addig tényleg ne is figyelj rájuk,bármit mondanak.kerüld még a társaságukat is,csakha nagyon muszáj akkor légy velük.meg biztos van egy barátnőd akinek ki tudod önteni a szived.

2010. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyenek. Nekem évekig ilyen volt apám, azóta is egy gyenge ember vagyok, bármin képes vagyok elsírni magam.

Mindig az jár a fejemben, amikor kicsi voltam, 4 éves, reggelire rántotta volt, vágott kenyeret, kérdeztem kinek vágja, és olyan beszólást kaptam, hogy ihajj... (nem tűnik durvának, de 4 évesen mélyen belém taposott a durva, obszcén szavakkal) És mindig ez volt, most is ez van, elköltözni nem tudok, nincs pénzem, nincs semmim, ami volt azt is elitta (örökölt lóvé), szóval megértelek.

Próbálj minél kevesebbet lenni velük!

20/L

2010. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az igazság, hogy szeretem őket, de nekem ez annyira fáj. észrevette, hogy megbántott és meg is ölelt, de ne higgye azt, hogy ezzel minden el van intézve!
2010. aug. 4. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Óh, jaj, kicsike lány vagy, nehéz neked ezt elviselni. Találn ha a kis butát játszanád előttük, akkor jobban elfogadnának. De azért elég tudatos lehetsz, korodhoz képest, hogy ilyen jól felfogod a helyzetet. Valahonnak jó lenne példát látnod igazi családi szeretetből. Hátha tudnád utánozni.
2010. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 margoz ***** válasza:
Szerintem bosszantja öket hogy olyan mimoza lelkü vagy és ezt szeretnék elnyomni benned.Nem jo tanács hogy ne figyelj oda,igenis figyelj rá és ahellyet hogy megsértödöl egyböl kérdezz visza -Most mit csináltam rosszul? és vitasd meg velük ,ne vegyél mindent támadásnak és rossz indulatnak.Ők szeretnek téged csak neked kell közölni velük hogy ilyennek kell hogy szeresenek,mert ilyen a természeted,hisz te is szereted őket pedig menyire mások.Lehet egy nyugodt beszélgetés megoldanná a problémát.Ne ülj le és sajnáld magad!hisz szeretnek csak nem fogták fel hogy neked ez nem jó
2010. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!