Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nagy "lúzer" vagyok?

Tényleg nagy "lúzer" vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve nincs állandó munkahelyem, alkalmi munkákból vegetálok. Rengeteg önéletrajzot elküldtem már, több fajtát is írtam-munkától függően, ugye nemcsak szakmámon belül keresek. Kevés helyre hívtak vissza, de általában nem feleltem meg az elvárásoknak (volt, ahonnan azzal küldtek el, hogy "úgyis szülni akar pár éven belül"). Ismerősi körömben van pár ember, aki állandó jelleggel ezzel piszkál, és most elég rosszul esett egy barátnőm megjegyzése. Ő csak egy hónapig volt munkanélküli, most 2 helyről is visszahívták, miután kiörültük magunkat, megjegyezte: "Látod, így is lehet ezt csinálni, nem lúzerkedni kell. Mikor kezdesz már magaddal valamit?"

Lehet hülye vagyok, hogy ezen megsértődtem, de szerintem ez nem fedi a valóságot. Nyelvet tanulok közben, stb. Tényleg megteszek mindent. Másnak is volt már ilyen?


26/N


2010. aug. 4. 14:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
57%
14.24 jogi diplomád van és nem tudod, hogy az egyenlőre nem ugyanaz, mint az egyelőre... gratula
2010. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
42%

14:30 - as!


Elírásról még nem hallottál te szerencsétlen?

2010. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Két helyről hívták vissza? :D Ugyanolyan paramétereitek vannak? Innentől kezdve remélem egyértelmű, hogy mit kell tenned, barátnőd úgyis csak az egyik helyre mehet. Gyorsan küldj önéletrajzot, szurkolok :)

(szerintem egy igazán jó barátnő ezzel kezdte volna, de ne haragudj rá sokéig,hogy vele ünnepelhess, ha sikerül :) )

2010. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérd meg a barátnőded, hogy mutassa meg ő, hogy adja el magát. Tényleg ezen múlik.

Én mondjuk az a kategória vagyok, aki talál munkát, ha akar és mikor még nem volt diplomám is jóval többet kerestem és jobb pozíciókban voltam mint sok diplomás barátom/ismerősöm. A fellépésen múlik, ezt kell megtanulni.

Nem tudom mit rontasz el, de érdemes lenne egyszer csinálni egy olyan próbát, hogy felveszitek videóra azt, mintha interjúznál és utána kielemezitek. Ebből nagyon sokat lehet tanulni. Kérdezd meg a barátnődet, hogy segítene e ebben.


Sok sikert!

2010. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Hát nem egy kedves lány a barátnöd, oké, hogy örül, hogy lett munkája, és szép töled, hogy vele örülsz.

Megértem, hogy nem találsz munkát. Egyidös vagyok Veled, es szerettem volna Magyarországon maradni, de egy évig hiába kerestem munkát, nem tudtam elhelyezkedni. Engem is mindenféle idióta indokkal küldtek el. Meguntam, azóta külföldön dolgozom, élek, sokkal magasabb színvonalon, mint otthon tudnék. Ez van!

A barátnöd meg ne szólogasson be ilyeneket, ki tudja mitöl van ez a fene nagy szerencséje, nem lehet, hogy hátulról valaki belöki a munkahelyre?? Bár nem akarok rosszat mondani róla... de ahelyett, hogy lelúzerezne, segítenie kellene, hogy jobban érezd magad, még a nehézségek ellenére is.

2010. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Ő az ország másik felén él, sajnos, most nem tudok odaköltözni:)


Igen, az előadásmód tényleg sokat számít, szerintem is itt van a bibi.


Kedves utolsó válaszoló, egyetértek Veled, ezért "feküdtem" rá nyelvtanulásra, valószínűleg mi is kiköltözünk párommal egy időre-ha őt kiküldi a vállalat, ahol dolgozik. Tudom, hogy nem kolbász-kerítés a tendencia egy másik országban, de meg akarom próbálni.

2010. aug. 4. 14:55
 17/27 anonim ***** válasza:
ez nem barátnő és valószinű nem a tudása miatt kap állást....
2010. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Van egy igen erős természetű barátnőm, aki tett már hasonló megjegyzést, nem esett jól, de azt is tudom, hogy jószándékú, sokszor kihúzott már a bajból. És van is igazság abban, amit mondott nekem. :) A tapintatot még tanulnia kell, de attól még jó barátnő.

Nem vagy lúzer, mert nem teszel ki egy kis táblácskát az utcasarkon, hogy melyik szervednek mi a baja, és milyen gyógyszerre gyűjtesz. De ezt már sokan elmondták itt. ;) Hajrá!

2010. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Bizony lúzer vagy.

Valamit nagyon elrontasz,ha van jó szakmád,nyelvtudásod,mégse kellesz sehova.

Lehet a természeteddel van baj?

Esetleg annyira nem is keresgélsz,mert a szüleid/barátod nyakán elvegetálsz?

Most nem megsértődni kell,hanem gondolkozz el,mert különben a jövődet nézve,akár egy virágcserépben is elüldögélhetsz...

2010. aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ja kicsit felfújtam.

Kedves utolsó, nem élek senki nyakán, vannak alkalmi megrendeléseim, amikkel aránylag jól keresek-"csak" bejelentett munkahelyem nincsen, ami ugye többek közt nyugdíj miatt is fontos.

2010. aug. 4. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!