Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nagy "lúzer" vagyok?

Tényleg nagy "lúzer" vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve nincs állandó munkahelyem, alkalmi munkákból vegetálok. Rengeteg önéletrajzot elküldtem már, több fajtát is írtam-munkától függően, ugye nemcsak szakmámon belül keresek. Kevés helyre hívtak vissza, de általában nem feleltem meg az elvárásoknak (volt, ahonnan azzal küldtek el, hogy "úgyis szülni akar pár éven belül"). Ismerősi körömben van pár ember, aki állandó jelleggel ezzel piszkál, és most elég rosszul esett egy barátnőm megjegyzése. Ő csak egy hónapig volt munkanélküli, most 2 helyről is visszahívták, miután kiörültük magunkat, megjegyezte: "Látod, így is lehet ezt csinálni, nem lúzerkedni kell. Mikor kezdesz már magaddal valamit?"

Lehet hülye vagyok, hogy ezen megsértődtem, de szerintem ez nem fedi a valóságot. Nyelvet tanulok közben, stb. Tényleg megteszek mindent. Másnak is volt már ilyen?


26/N


2010. aug. 4. 14:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
nem lehet valami jó barátnő, aki ezt mondja. bocsi. igen, manapság egyre többen vannak így. attól, hogy nem találsz munkát nem vagy lúzer. akkor lennél az, ha nem is keresnél, nem is tanulnál, nem is érdekelne az egész. úgyhogy az ilyen megjegyzésekkel ne foglalkozz. inkább olvass be neki, hogy nem olyan könnyű ez. a mai világban már lassan ez a természetes, hiszen alig van meló. de ne add fel!!!! legyél kitartó! és fogd fel úgy, mint egy hosszú szabadság :)
2010. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan vannak így hidd el.

Nem vagy lúzer.

2010. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
18%
Valamit csak tudhat a barátnőd, ha őt felvették, és nem zavarták el azzal, hogy "úgyis szülni akar"...
2010. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
hát ez összetett dolog. a mai világban nehéz munkát találni, még végzettséggel is. sok múlik azon is mennyire tudod "eladni" magad. szerintem a barátnődtől kicsit kemény volt ez a beszólás. nemhogy inkább segítene, ha már annyira nagymenő.
2010. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
dettó...de lassan 2 éve nincs meló
2010. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

14:17

Ugyanaz a végzettségünk-egy egyetemre jártunk-, a diplomamunkám jobb lett, mint az övé, több nyelvet ismerek.


Köszönöm a válaszokat:), kicsit hülye vagyok, hogy ilyenen felkaptam magamat.

2010. aug. 4. 14:24
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de az ilyen nem barátnő.


Én jogi diplomával vagyok (még) munkanélküli. Beszélek 2 nyelvet és van joggyakorlatom is. De mivel kizárólag ügyvédi irodában akarok dolgozni, az meg még egyenlőre nincs, így munkanélküli vagyok. Én is lúzer vagyok? Szerintem nem, és Te sem.

2010. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

hát ha te lúzer vagy,akkor én is :) ugyanis hasonló helyzetben vagyok. hónapok óta munkát keresek,küldözgetem jobbra-balra az életrajzokat, sok helyről még csak vissza se jeleznek, ahova meg hivtak interjúra,az se jött össze,mert vannak nálam tapasztaltabbak (most fejeztem be a sulit) és persze olyanok,akiknek már van gyerekük - valószinű nem mennek majd anyaságira hamarosan. Sajnos kevés a munkahely és sok a munkanélküli. DE ne add fel, én se adom fel és próbálkozok és küldözgetem szorgalmasan az életrajzom minden lehetséges helyre! majdcsak sikerül! fel a fejjel!


a barátnőd meg elég bunkó,nemhogy inkább segítene beszólogatás helyett...pff

2010. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

14:17

ez hülyeség. Engem is küldtek már el ilyen dumával, hímsovin öregúr volt az illető.

2010. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Uh, hát Nektek is hajrá! Ja, ismerősöm is jogász, ő is sokáig keresett jogi munkát, de végül talált-és megérte!
2010. aug. 4. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!