Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori ez?

Mennyire gyakori ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mennyire gyakori, hogy valaki azért vállal gyereket, hogy “ne legyen egyedül idősebb korára”, esetleg a korosodó családtagok (nagyszülők elsősorban) egész gyerekkora alatt azzal traktálják a gyereket, hogy pl. “érettségi után hozzánk költözöl és velünk élsz halálunkig”?

Elég tanácstalan vagyok, nem tudom, mi lenne a helyes. A családom egyik fele folyton ilyeneket mantráz. Most fogom letenni a jogsit és amikor újságoltam nekik, annyit tudtak kinyögni, hogy “csodálatos, akkor mindennap vihetem a mamát vásárolni”, segíteni persze senki nem volt ott sem ügyintézésben, sem másmilyen téren. Tényleg nem tudom, mitévő legyek. Két hónapja nem is kommunikál velem a családnak az a része, mióta megtudták, hogy egy távolabb fekvő, jó hírű egyetemre nyertem felvételt és nem a helyi tinglitangli főiskolára jelentkeztem, ahol nincs is érdeklődésemnek megfelelő szak. Érdemes lenne elengednem ezt már?


2020. aug. 4. 10:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Én nem lennék senki szolgája
2020. aug. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Saját lelkiismeret mit mond?Te is fontos vagy.Fontos a képzés, de a szülők és nagyszülők is fontosak. Amikor gondoskodni kell valamelyikről mert tényleg nem tehet róla, de lerobban.Akkor ne állj majd félre.A szülőket a gyerekei szokták gondozni.Törvény van rá jelenleg!
2020. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon gyakori. Pont itt volt az előbb egy kérdés hogy egy nő gyereket akar vállalni, de csak akkor ha a gyerek majd sokat foglalkozik vele. :D


Egyébként nagyon sok ilyet látok a környezetemben, nem vagy egyedül. Hidd el, előbb utóbb megszokják. A te érdekeidet is szolgálja hogy önállósodj kicsit es kinyíljon előtted a világ. Sosem értettem azokat akik pl egyetemet is úgy választottak hogy minden hétvégén haza tudjanak menni, mert nem bírták annál többet a szüleik nélkül.

Most ez lesz nalatok is, hogy megsértődnek. Utána ha kijárót az egyetemet jön a második hullám, miszerint költözz haza, és ott keress munkát. Ez meg egy ideig élhető is, de aztán jön a duma mikor elakarsz költözni hogy te nem is szereted őket meg stb. Arrol mar ne is beszéljünk ha komoly kapcsolatod lesz. Folyamatosan fúrnak majd hogy költözzetek oda és lakjatok együtt. Ha nem akarsz, akkor majd a párodat fogják okolni hogy elakar venni tőlük.

Mindenképpen rossz vége lesz ennek. Én azt mondom menj. Ha megbékélnek meg, ha nem akkor főjenek a saját levükben.

2020. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
van olyan ismerosom aki azt gondolja helyesnek,hogy legyen gyerek, hogy kesobb legyen aki elgondozza... erdekes felvetes. en pl nem ertek egyet vele
2020. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
Amennyiben nemet mondasz az időseknek.Abban az esetben biztosítanod kell az ellátásukat idősotthonban.Anyagilag megfizetni nem olcsó.
2020. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
A kedves szülők, nagyszülők jelenleg be vannak költözve az előző generációhoz ápolni? Vagy élik a saját életük és közben alig várják, h csicskát szerezzenek rokonság címszóval?
2020. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, mindenkit felpontoztam!

Rátapintottál a lényegre, kedves #6-os, pontosan ebben a helyzetben vagyunk. Édesanyám a szüleitől is pénzt lejmol és minket is eldobott magától évekkel ezelőtt.

2020. aug. 4. 10:22
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

"szülőket a gyerekei szokták gondozni.Törvény van rá jelenleg!"


Te miről beszélsz? Szulotartasra kötelezhetnek ugyan, de ez csak penzbeli segítséget jelenthet, és az is akkor ha nagyon le vannak robbanva a szülők (pl nyugdíjuk sincs). Egy gyetektartas áránál biztos nem több. Főleg ha nem fog sokat keresni a kérdező.

Ezt sem értettem soha. Nekem szülőként az a legfontosabb hogy a gyerekem jól legyen. Ha külföldre akar egyetemre menni még azt is engednem neki, csak legyen boldog a saját eletevel. Sose tennem tonkre azzal hogy raakaszkodok, vagy kizsigerelem. Ha életemben nem dolgoztam és nincs nyugdíjam, az még mar az én hibám lesz, nem a gyerekemé. Ezért nem baxhatom el az ő életét is!

2020. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
És bírom hogy valaki még az ilyen szülőket védi! Eszem megáll hogy milyen vilagban élünk. Szerencse hogy már 2020-ban élünk, és nem kell a szüleinkkel maradnunk míg meg nem halunk, hogy utána a házban maradhassunk. Ezt hívják fejlődésnek.
2020. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

És akkor talán a jogszabályoknak is olvasgassatok utana!

1. Akkor kell szulotartast fizetni, ha nincs házastársa a szülőnek mar, tehat özvegy!

2. Kizáró ok lehet ha érdemtelennek nyilvánítják a szülőt, ami lehet szóbeli vagy fizikai bántalmazás is!

3. Akkor sem jar a szulotartas ha a szülő tudna dolgozni, csak nem akar, és nem is regisztrált munkakereso.

4. Ha nem állsz olyan anyagi helyzetben, hogy ne veszélyeztesd a saját megélhetését, akkor sem kell fizetni.

5. Sőt, azt is megnézik mennyi bevétele van a szülőnek, és azt mire költi! Ha hülyeségre, akkor sem kell fizetni.

2020. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!