Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám ittasan benyugtatózva...

Az anyám ittasan benyugtatózva zaklatja a családot, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Zaklatás alatt egy 12 éve tartó ámokfutást értek ami nem akar véget érni. A fiatalkoromat teljesen tönkretette, minden ünnep és a legtöbb hétvége balhéval telt vagy az attól való rettegéssel. Mindig talál valami indokot ami szerinte “feljogosítja” őt arra, hogy jól szétcsapja magát aztán úgy üvöltsön, verekedjen és vagdosson a földhöz mindent, hogy az összes szomszéd hallja. Apukám már nem bírja, de nem mer elválni vagy elköltözni mert attól fél, hogy utána megy vagy felgyújtja a házat stb. Én már elköltöztem otthonról de engem is hívogat, és aggódom hogy mi lesz. Egyszer elvitettük a mentőkkel de pár hét múlva folytatódott az egész.
2020. aug. 3. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennél távolabb, annál jobb az ilyen embertől. Főleg ha te nem iszol alkoholt.
2020. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Minden ilyen műsor után mentők.. egy idő után talán lesz egy szép aktája ami alapján valami kezelést elrendelnek neki. Lehet hogy nem is kellene több, megfelelő orvos akár segíthet is rajta
2020. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Megszakítani minden kapcsolatot. Van ilyen az ismerősi körben. Minden kezelést elutasított. Pedig sokan próbáltak neki segíteni. De közben ő meg mindenkit tönkretett. Mindenki elmaradt mellőle. A családja is. Sőt, először ők.

Sajnos soha nem fog megváltozni, amíg be nem ismeri, hogy beteg és nem vállalja a kezelést hosszú távon. És persze normálisan. Nem úgy, hogy ráiszik a gyógyszerre.

2020. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2: Sajnos nem így van. Persze elviszik, az igaz. De ahogy magához tér, kérheti, hogy engedjék ki, és ki is engedik. Nincs kényszer kezelés.
2020. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Az ilyet pszichiátriára kell bezárni. Nem vicc.

Valahogy be kéne oda vágni...

2020. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es gyakran ajánlják a mentőket ilyen esetre, de saját tapasztalat alapján mondom, hogy kb amíg vér nem folyik, senki le se szarja az ilyen eseteket. Se a mentők, sem a rendőrök nem mennek ki önmagában egy őrjöngő emberhez, csak akkor, ha másokra vagy saját magára veszelyes. Amit leírt a Kérdező, az nem tűnik ennek a kategóriának.


Családtaggal volt ilyen tapasztalatom, ott végül ismerős útján intéztük el a kenyszergyógykezelest, de addig tönkretette az életünket. Apukád szerintem menjen el, ha meg tudja oldani, borzasztó egy ilyen ember mellett élni, akkor is ha esetleg nem tehet róla, mert vmilyen mentális betegsege van. Ha elköltözik, valószínűleg romlik majd az állapota, ami ugyancsak segíteni fog abban, hogy orvosi segítséget kapjon. Szörnyen hangzik és tudom, hogy nem etikus, de mivel átéltem, ezért tudom, hogy erre nagyon nincs más megoldás...

2020. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5: Nem lehet!

Van ilyen ismerősünk. Semmit se tudnak kezdeni vele. Beviszik, ha totál kész van és valaki kihívja a mentőket/rendőröket. Pár nap múlva meg elengedik.

2020. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor nem tudom.

Ha apád nem hagyja el őt,akkor nincs mit tenni.

Ja de,annyit tehetsz jól elkerülöd az anyádat.

2020. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem apukád ha elköltözik egyszerűen ne mondja meg hogy hol lakik. Közös ismerősöknek se nehogy kiderüljön.
2020. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!