Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek eladjam?

Szerintetek eladjam?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy korona virus előtt kölcsön kértem nagybácsimtól 450 eurót (155 000ft) targonca tanfolyamra, mindhárom típusra. Azt ígértem neki, hogy kb. 1-2 hónapon belül vissza fizetem. Én Magyarországra járok dolgozni a szlovák határ másik oldaláról, de megszűnt a munkaviszonyom, ezért nem engedtek át a határon 2 hónapig kb. Utána tudtam a vizsgát befejezni, és vártam a jogsira. A minisztérium történt valami malőr, ami miatt még tovább csúszik a jogsi... Már úgy vagyok vele, hogy nem érdekel, jelentkezem mindenhová ahová csak lehet, de sehonnan nem jeleznek vissza a gyáraktól kezdve, pedig érettségivel is rendelkezem.


Az autómban van egy komolyabb hangrendszer dupla erősítővel, kondenzátorral, és egy subwooferrel együtt amik összértéke másfél éve mikor vettem, volt 200 ezer forint körül. Azon gondolkodom, hogy eladom őket, hogy legalább a tartozásból tudjak le faragni, mert én allergiás vagyok ilyen tartozásokra, sosem szoktam tartozni. Viszont nagyon fájna a szívem érte, de már a nagybácsim többször rám írt, hogy szeretné visszakapni a pénzét, ami teljes mértékben jogos, őt illeti, és már baromi kellemetlen ez az egész, és röstellem. Persze momdtam neki, hogy a vírus miatt van ez az egész gebasz, stb... (a pénzre egyébként nem szorul rá, gazdag ember, de akkor is vissza szeretném adni a lehető legtöbbet belőle mielőbb, ha nem is az egészet.)


Ti mit tennétek? Ez az egyetlen amiből pénzt tudok csinálni egyébként. Az autómat nem adhatom el. Köszönöm szépen a válaszokat!



2020. júl. 30. 09:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleve már az problémás, hogy felmerült a kérdés...

Kölcsön kértél, az hogy miért nem tudtad visszafizetni határidőre senkit nem érdekel. Az meg, hogy gazdag az pont azért van mert nem ad 150 ezret senkinek ajándékba, így is rendes, hogy nem számol fel késedelmi kamatot mert pénzben nincs barátság és család.

A hangrendszer egy olyan felesleges dolog, akit az ember akkor vesz meg ha van neki annyi nelkulozhetetlen pénze. Neked jelenleg egyértelműen nincs. A kérdés további kiegészítő részei nem is tudom, hogy keveredtek ide. Mindegy mi a terved elosszor a tartozást kell rendezni mert amikor azt kölcsön kerted sem úszás mi fog jönni ahogy most sem tudhatod.

2020. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Rendezd a tartozásodat, aztán jöhet a többi.
2020. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
En eladnám.
2020. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem kérné, nem adnám el, de így hogy kéri, eladnám. Nem érdekli miért kerültél ilyen helyzetbe, bár adott pénzt, nem bízik meg eléggé benned. Én akármit eladnék, hogy vissza tudjam törleszteni neki, aztán jól megjegyezném, hogy soha többet nem kérek tőle.
2020. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!