Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy a Húgom öngyilk...

Kiderült, hogy a Húgom öngyilkos akart lenni, anyám nagyon csúnyán beszélt vele. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Elég sok sz*r érte a húgomat, végig míg suliba járt. Álatánosban kiközösítették, megverték, ha talált barátokat, amint elballagtak eltűntek mellőle. Gimi se volt jobb. Volt egy lány akit legjobb barátnőjének hitt, de most érettségi után kiderült, hogy csak kihasználta a pénzért, meg ha unatkozott. A barátja meg megcsalta.

Megtudtuk, hogy öngyilkos akarna lenni, mert elege van, hogy mindenki elhagyja.

Anyám kiröhögte, és azt mondta, hogy jó. Aki öngyilkos akar lenni, az legyen is az. Ne vegyék el mástól a lehetőségeket. Ne éljen feleslegesen. Basszus, még valami erős gyógyszeres dobozt, is odadobott neki.

A húgom teljesen kivan, és próbálok vele beszélgetni, de semmi. Ajánlottam neki, hogy kereshetnék neki egy pszichológust, de nemet mondott..

Anyám meg csak rá tett egy lapáttal. Azóta folyton beszologat neki.


2020. júl. 27. 23:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Kérjetek szaksegítséget (még ha a húgod nem is akarja), mert túl gyenge ahhoz, hogy ezekkel a sérelmekkel magában megbirkózzon. Én is ezen mentem keresztül annó 15-20 éve általános iskolában és gimiben, de egyszer nem fordult meg a fejemben az öngyilkosság, sőt a családom nem is tudott az engem ért atrocitásokról, mivel annyira tettem rá magasról, hogy nem hagytam ezek tönkretegyenek.
2020. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
9%

DE most őszintén..aki tényleg öngyilkos akar lenni azon nem látod, megteszi és kész. A többi az csak a körítés és sajnálatkeltés. (vont mindkettő a közvetlen környezetemben)


Menjetek egy egy pszichiáterhez, nem pszichológushoz, beszélgessen el a testvéreddel.Te nem tudsz tenni semmit magadtól.

2020. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%
#13 Ez a rossz gondolkodás! Ezért van annyi befejezett öngyilkosság, mert az emberek nem veszik komolyan a segitségkérést! Bizonyitott, hogy az öngyilkosok nagy része kér segitséget a környezetétôl, jelzi valahogy a szándékát. Komolyan kell venni mindenkit, aki ilyet mond.
2020. júl. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
79%

Sajnálom, ami a családoddal történt! (Senki nem érdemel ilyen anyát!)


Szerintem az a legfontosabb, hogy érezze, hogy mellette állsz, és támogatod. Lehet, hogy lesznek kellemetlen pillanatok, veszekedtek, nem akar veled beszélni stb., de elég csak mellette lenned. Figyelj rá, és ne hagyd, hogy hülyeséget csináljon! Hosszas és talán néha haszontalannak fog tűnni, de ha igazán szereted őt, megéri a fáradtságot.


Rángasd ki a megszokott környezetéből, és csináljatok közös programokat. Sokszor jót tesz egy kis változás, még ha előre nehezen is alkalmazkodunk hozzá.


Kitartás! :))

2020. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%
Ő dolga hogy mitcsinál!
2020. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szinte minden, amit leírtál a húgodról, igaz rám is. Nekem komoly terápia és gyógyszeres kezelés kellett ahhoz, hogy ne az legyen az első gondolatom amint felkelek, hogy "kár, hogy nem haltam meg álmomban". Javaslom, hogy menjen el ő is pszichológushoz minél hamarabb, mert ez magától nem fog megoldódni, pláne ilyen anya mellett.

Te annyit tehetsz, hogy érezteted vele, hogy szereted (közös programok, beszélgetés), és meghallgatod, ha arra van szüksége.

2020. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
30%

És te hol voltál akkor amikor a hugodat megverték?


Ha az én öcsémet vernék meg, tuti megkeresném az illetőt és kiütném a fogát.


Szerintem azért nem beszél veled mert azt hiszi hogy te is elfordultál mellőle.

2020. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Eleinte segítettem neki a suliban. Aztán ahogy idősödött, már nem akarta, hogy segitsek neki. Volt egy pár vitánk ezzel kapcsolatban. Cikinek érezte, és félt, hogy ezután ezért is basztatni fogják, hogy másnak kell neki segíteni.
2020. aug. 8. 23:19
 19/21 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem tudom. Habár én megnézetném egy pszichologussal ha nem is akar el menni, menj el te és mond el te hogy mi történt a hugoddal. Biztos ad tanácsokat.


De biztos van olyan dolog amivel a kedvébe já

2020. aug. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
*járnál
2020. aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!