Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne leállítani?!...

Hogy lehetne leállítani?! (többi lent)

Figyelt kérdés
A nagymamám velünk él,de egy igazi gonosz,szemét ember,és sajnos anyukám megvédi mindig.Folyamatosan mindenkinek beszól,akire rámer arra néha rá is támad,mindenkit csak bánt,folyamatosan tönkreteszi a dolgokat,széttöri,elrontja.A tv-t mindig nagyon hangosan hallgatja,és általában undorító műsorokat néz(mulatós zene,paraszt műsorok mtvn,maunika show).Akármikor rászólok mindig én vagyok a hibás és bele van magyarázva hogy az én hibám,de akárki másnál is így van ez.Mindent meg mer tenni,nagyon rossz indulatú ember,idegenekkel is szemét módon bánik,de persze akkor sem ő a hibás,mert anyukám mindig megvédi.Hogy lehetne leállítani?Nagyon mérges leszek mindig,már egyáltalán nem tudok mit kezdeni vele.
2010. aug. 3. 14:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon sok ilyen öregasszony van, még ha régen kedvesek is voltak, sokal elhülyülnek, és nem veszik észre magukat, hatni nem lehet rájuk, mert ők úgy fogják fel, hogy mivel már idősek és "bölcsek" mindent megtehetnek. Nem tudsz vele mit csinálni, csak tűrni, talán még így jársz a legjobban, ha ellene beszélsz, rászólsz, úgyis csak te húzod a rövidebbet. Sajnálom, hogy ilyen emberrel kell együtt élned, az ilyen idősek sok család életét megkeserítik. Sajnos én mamám is egyre rosszabb lesz, bár itt még nem tart, de már ő sem az a kedves öreg néni, aki régen volt.
2010. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
46%

SZIA!

ELHISZEM,HOGY NAGYON NEHÉZ HELYZETBE VAGY,DEHA TÖBB GENERÁCIÓ EGYÜTT ÉL,MEG KELL TANULNI ELVISELNI EGYMÁST.

EGY IDŐSEBB EMBERNEK TELJESEN MÁSOK AZ IGÉNYEIK,MÁS AZ IZLÉSÜK(TV MŰSOROK).A MI CSALÁDUNKBAN 4 GENERÁCIÓ ÉL EGYÜTT.HÁLA ISTENNEK ÉL AZ ÉDESANYÁM 96 ÉVES,MI A PÁROMMAL,AZ 50-ES ÉVEINKBE VAGYUNK, A FIAM,MENYEM ÉS 3 UNOKA.MINDENKINEK MEGPRÓBÁLOK MEGFELELNI,MINDENKI IZLÉSÉNEK, ELVÁRÁSAINAK ELEGET TENNI.NAGYON NEHÉZ,DE MEGÉRI,UGYANIS NINCS SZEBB DOLOG AMIKOR LÁTOM A 96 ÉVES ÉDESANYÁMAT A 3 ÉVES UNOKÁMMAL ÖNFELETT JÁTSZANI,KACAGNI.EGY IDŐS EMBERNEK AZ AGYSEJTJEI SAJNOS SOKKAL JOBBAN PUSZTULNAK,MINT A FIATALNAK.NAGYON NEHÉZ VELÜK,DE OKOSAN KELL CSINÁLNI,LEGYEN A NAGYMAMÁD A FEJ,LÉGY TE A NYAK!!!!TERMÉSZETESEN A NYAK IRÁNYÍTJA A FEJET.A TÜRELEM TÉNYLEG NAGYON FONTOS,ÉN HIDD EL TUDOM SOK-SOK SZERENCSÉT ÉS KITARTÁST!!!!!

2010. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,nem bírná ki egyedül,ezért van velünk,de én pedig így nem bírom ki,gyakorlatilag folyamatosan megaláz,tönkreteszi a cuccaim,egyszerűen elviselhetetlen.Főleg hogy mindezért engem hoznak ki hibásan.Én sajnos nem tudom ezt tűrni,mit tegyek?A tűrés eddig volt megoldás,de mostmár nem bírom,ahogy öregedik egyre rosszabb!
2010. aug. 3. 15:49
 14/18 anonim ***** válasza:

Szobád zárd kulcsra, alakíts ki olyan életet, hogy minél kevesebbet vagy otthon, ne akkor egyél, amikor a család, és ha a nagyidolyankor is odamegy zavarni, akkor inkább pakolj mindent tálcára, és vidd a szobádba.

A konfliktusokból nem tudsz jól kijönni, úgyhogy kerüld. Mindig kettőn áll a vásár. Te tegyél meg annyit, hogy nem bántod, nem cs.eszteted, elfogadod, hogy olyan, amilyen, csak a veled való találkozásait minimalizálja. Ha a családod ezek után is ellened fordul, akkor meg keressd meg a megoldást a mielőbbi elköltözésre.

2010. aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

na látod!

öregszik, tehát előbb utóbb meghal!

addig meg zárd el a cuccaidat valahova!

2010. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
De nekem nem igazán tetszik,hogy egy ilyen gonosz vénember elől meneküljek...Miért nem tudja megállni hogy ne baszogasson?Az a baj,mindig a nappaliban ül egész nap,szóval,ha kijövök a szobámból egyből meglát és szemétkedik.
2010. aug. 3. 16:37
 17/18 anonim ***** válasza:

16:37 Most arra vagy kiváncsi, hogy mit tehetnél a helyzetben vagy pusztán együttérzést szeretnél. Hidd el, pár hivatalos bunkó kivételével mindenki megérti, hogy mi zavar téged. Leírom: igazad van. Ettől jobb lett? Megváltozott a nagymama viselkedése attól, hogy a gyakorikérdések.hu-n mindenki egyetért veled?

Engem például a gravitáció zavar, de attól még van. A helyzet kezelésére meg kaptál néhány jó ötletet.

2010. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem együttérzés kell,tévedsz,és nem is az hogy én hogy tűrjem ezt,hanem hogy őt hogy állítsam le hogy ne csináljon ilyeneket?Ez volt az alap kérdés,de mindenki csak olyanokat mondott hogy tűrjem,de nem akarom tovább tűrni.
2010. aug. 4. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!