Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet 18 évesen elköltö...

Hogyan lehet 18 évesen elköltözni?

Figyelt kérdés

Nem vettek fel egyetemre, most itthon vagyok és tehernek érzem magam, csak veszekszünk állandóan (amúgy szeretek itt lakni)

De fogalmam sincs, hova mehetnék vagy hol találok olyan munkát, ami eleget fizet ahhoz, hogy új életet kezdjek egyedül. Hogyan kell ehhez hozzákezdeni?


2010. aug. 3. 10:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Keress állást, vagy menj el OKJ-képzésre! Így nem fogod magad haszontalannak érezni, és esetleg még haza is adhatsz a keresetedből. Illetve spórolhatsz a különköltözésre...
2010. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

100%-ig ugyan ebben a helyzetben egyik ismerősöm 18 évesen vidékről 10000 forinttal felköltözött Pestre, volt egy 25 éves roncs Lada-ja aztán ennyi.

Melót kapott építkezésen, később árufeltöltőként, havi 20 rugóért bérelt egy szobát a város legundorítóbb helyén és ezt csinálta fél éven keresztül. Havi 80-90 ezerből spórolgatott, de nem bírta tovább.

19 éves kora előtt hazaköltözött, elkezdett tanulni, most egyetemen másodéves...

2010. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem elköltözni kell, hanem a veszekedés okát kell megtalálni, és megszüntetni. Amíg nincs munkád, törődj egy kicsit többet a háztartással, ez elgyengíti a család szivét, kevésbé lesznek hajlamosak veszekedni! Szeretnek téged!! El nem felejtsd!

És ne internetezz sokat! Ellopja az időt!!!

2010. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én is az OKJ-t javaslom, ingyen van és családit is kapsz, és nappalis jogviszonyod lesz, amivel vállalhatsz diák munkát :)
2010. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálad egy évvel fiatalabban mentem el otthonról. Betársultam egy albérlet fél szobájába ismerősökhöz, így megúsztam a kauciót is. Dolgoztam, tanultam, lediplomáztam, már jobb a helyzet, mint volt, de el lehetett indulni, de iszonyat nehéz volt. Volt olyan néhány hónapom, hogy ha nem akartam kölcsön kéregetni, akkor kénytelen voltam 2 zsömlével beérni egy nap, bár ez is tudott elégnek tűnni, ha meghatározott időközönként csak egy felet ette. Heti 1 l tej dukált még mellé. Ezt is át lehet vészelni azért :D. Sok sikert!

29/L

2010. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
11:26 jó ötlet
2010. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!