Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Valaki segítsen! ) :

Mit tegyek? Valaki segítsen! ) :

Figyelt kérdés

Van két alkoholista szülőm (ha nem is alkoholisták, elég sokat isznak), és rohadt idegesítő, hogy minden este eltűnnek 2-3 órára, aztán haza esnek ittasan. Anyám tegnapelőtt annyira kidőlt, hogy szerintem azt se tudta, hogy hol van. Persze másnap meg elkezdett panaszkodni, hogy rosszul van, de nem tudja mitől. -.- Apám se jobb, neki már majdnem ráment a mája, de csak azért sem hagyja abba.

Próbáltam már beszélni velük erről. Mindig finoman, halkan, választékosan fejeztem ki magam, nem voltam se bunkó, se ideges. De mégis, mindig csak leordítják a fejemet, hogy hogy jövök én ahhoz, hogy szabákyozni akarom őket. Én nem akarok határokat szabni, csak egyszerűen szeretnék egy normális családot. :(

15 éves vagyok, nem tudom, mit tehetnék. Rokonokhoz nem költözhetek, mert kevés rokonunk van. Az egyik nagyimhoz azért nem akarok menni, mert szeretem, és ezért kímélni akarom őt az ilyenektől (tudom, hogy van hozzá köze, hiszen a fiáról is szó van, de akkor se...), a másik nagyim meg messze lakik, ráadásul most volt agyvérzése (és a drága lánya, azaz az én anyám részegen! látogatta meg! Ott helyben elástam volna magam.). Más ismerősünk nincs, akihez menekülhetnék. :(( A koleszt meg úgyse engednék meg. :S

Mégis mit tegyek még? Kezd rohadtul elegem lenni. Segítsetek! =(


2010. aug. 3. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
a gyermekvedokhoz kell fordulni
2010. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz másik suliba,azzal együtt kollégiumba?Akkor legalább hétközben megkímélhetnéd magad és tudnál nyugodtan tanulni.
2010. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ki sem birnám,velem remélem nem történik meg ez.. mert csak 13 vagyok.. Gyámhatoság!
2010. aug. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy.Anyagi, jogi segitséget az önkormányzattól, a gyámhatóságtól kellene kérned, pl.hogy nagyid kapja a gyerektartást és vagy hozzá vagy ennek az összegnek a segitségével koleszba kellene költöznöd ősztől.Sajnos a szüleid nem fognak változni, ez csak rosszabb lesz.Visszavet a tanuásban ez a rendezetlen háttér és érzelmileg is nagyon megvisel, ezért jó, ha minél előbb kikerülsz ebből a közegből.
2010. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Beatrix17 ***** válasza:
Az én anyám is ilyen volt-annyi különbséggel,hogy ő otthon ivott!Bármennyire hülyén hangzik,de meg kell őket nevelni!Nekem ez jött be!Olyat csináltam anyám előtt,amiről tudtam,hogy fájdalmat okozok neki!Elsirta magát.Ezt párszor meg kellett tennem,és minden alkalommal megjegyeztem:"Na látod,nekem pont ennyire fáj,ha látom,ahogy lerészegedsz pár óra leforgása alatt!"3-4éve volt mindez!Azóta olyan jó kapcsolatunk van,mintmég soha:)!És persz egy kortyot nem iszik!!Rengeteget szenvedtem miatta!A lehető legkevesebb időt töltöttem otthon!Dolgoztam,buliztam,utaztam,néha elköltöztem,majd vissza 26/N
2010. aug. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak józanul engedd be őket.
2010. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló mondta hogy menjél a gyámügyisekhez ,csak akkor ha nevelő intézetbe akarsz menni.
2010. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Beszélj a háziorvosukkal,vagy a helyi pappal,hogy segítsen rábírni őket az elvonóra.

A gyámügy tényleg intézetbe vitet ilyen esetben.És az a rosszabb...

2010. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha van, aki vállalja a gyám szerepét: nagymama, akkor nem visznek intézetbe, hiszen jobb neked egy kedves rokonnál. Már nem vagy kicsi,akit ténylegesen gondozni kell, tehát van esélyed erre a megoldásra. Már csak 3 év és nagykorú lészel, addig kellene ez a segitség a részéről.Beszélj vele, mit gondol erről.
2010. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, sokat segítettetk! :) Holnap úgyis meglátogatom a nagyit, majd beszélek vele.
2010. aug. 3. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!