Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki soha nem látta az apját...

Aki soha nem látta az apját az anyának nevét hordja?

Figyelt kérdés
2020. júl. 7. 17:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Jog szerint a gyermek annak a nevét viseli, aki magáénak elismeri.


Pont.

2020. júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11- nek

Ha a férjezett anya a szeretőjétől lesz terhes a gyermek apja automatikusan a férj lesz, nem kell elismernie! Kivéve akkor ha még a szülés előtt elismeri a szerető és az anya hogy ki a gyermek apja genetikailag...

2020. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12 Nem mondtál újat.
2020. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13- nak jelezném hogy 11- nek válaszoltam.. Ugyanis téved,mert az anya férjét automatikusan beírják apának anélkül hogy elismerné a gyereket.

Minden más esetben vagy az apa elismerő nyilatkozata vagy a pozitív eredményű apasági vizsgálat az apaság bejegyzésének jogalapja.

2020. júl. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha a kérdésre szeretnénk válaszolni, akkor azt kéne mondani, hogy az apa látása és a név viselése nem függ össze.
2020. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Vagy azt is mondhatnánk hogy ha őt jegyezték be apának akkor is használhatja a családnevét ha személyesen sosem látta.
2020. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem volt névm,ódosításom, akkor derült ki, hogy ha megfelelő erkölcsi papírral rendelkezem és van munka viszonyom akkor a kérelmek és indoklás esetén bárm,ilyen vezeték nevet felvehetek! Én anyám leánykori nevét vettem fel, azt egyből elismerték. Viszont hallottam déd szülő, megszűnt család nevét is, amit elfogadtak!
2020. júl. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Név változtatás esetén egy "átlagos" névnél nem szoktak akadékoskodni. Ha a családi kapcsolat igazolva van akkor mehet gond nélkül pl. a nagyszülők neve is. Viszont komoly esélye nincs a sikeres elintézésre aki olyan ismert,híres nevet szeretne mint pl. Habsburg. Mert ugye azokat is védik akik ahhoz a családhoz tartoznak.
2020. júl. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én az apám vezeték nevét viselem pedig nem törödöt velem jó ha 5x láthatam,míg kicsi voltam .
2020. júl. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!