Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki soha nem látta az apját...

Aki soha nem látta az apját az anyának nevét hordja?

Figyelt kérdés
2020. júl. 7. 17:46
1 2
 1/19 anonim válasza:
83%
Szia! Én soha életemben nem láttam apám. És igen, anyám vezetéknevét hordom. Nem tudom h ez a normális-e de nálam így van.
2020. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Régebben elterjedt gyakorlat volt, hogy képzelt apát jegyeztek be, és a gyerek ennek a másik, képzelt személynek a vezetéknevét kapta. Ezt főleg akkoriban alkalmazták, amikor a társadalom a leányanyákat meg a gyereküket egyedül nevelő nőket nagyon nem nézte jó szemmel, mind a nőt, mind a gyereket lenézték, megvetették érte. Ma már ilyen nincs szerencsére, úgyhogy most már az a jellemző, igen, hogy a gyerek az anyja vezetéknevét kapja hasonló esetben.
2020. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%
Nincsen...Aha főleg egy faluban. Én apám nevét kaptam,de nem ismertem.
2020. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk unokahúgom az apja nevét viseli. Talán egy éves koráig ha velük volt az apuka, aztán tovább lépet(ahogy a többi gyereke mellől is).


Tavaly találkozott 5 év után vele, de akkor is csak valami kisebb szivesség miatt ment oda hozzájuk. A kislány meg fel sem ismerte, meg volt illetődve tőle💁‍♀️

2020. júl. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

A gyermek születési anyakönyvi kivonatában az apa neve lehet

- ha anya házas akkor automatikusan a férj a vélelmezett apa,a gyerek apa családnevét kapja kivéve ha a szülők együttesen mást kérnék ( pl. anya családneve, anya és apa családneve együtt )

- ha van apasági nyilatkozat akkor apa tisztázott,a szülők közösen rendelkeznek a gyerek családnevéről ( lehet apa-anya- közös családnév)

- ha apa nem tisztázott akkor anya családnevét kapja születéskor,majd pozitív apasági vizsgálat után a szülők közösen döntenek a gyerek nevéről ( apa- anya-közös)

- ha nincs csak vélelmezett apa de nincs esély a tisztázásra ( apa külföldön élő,elhunyt,eltünt...) akkor anya családnevét kapja és beírják az apát mint apa

- ha nem lehet tudni hogy ki az apa akkor beírnak egy kitalált apát ( pl. Kovács László,akiből van vagy 1000 fő )

2020. júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Jog szerint a gyermek annak a nevét viseli, aki magáénak elismeri. Amennyiben az apa nem vállalja hivatalosan a gyermeket, vagyis nem tesz apasági nyilatkozatot, úgy az édesanya vezetéknevét kapja. Ez független attól, hogy találkoznak-e az apával az életben, vagy sem. Azonban, ha az apa hivatalosan magáénak vallotta a gyermeket, úgy az eltartásában anyagilag felelős.
2020. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
Én nem a biológiai apám nevét kaptam. Sosem láttam, ő nem akart engem,anyámat abortuszra akarta küldeni. Anyám új kapcsolata vállalta, hogy a nevére vesz. Őt tekintettem igazi apukámnak.
2020. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Változtatni sem nehéz.
2020. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Igen, én anyukám vezetéknevet viselem. Apám lelepett mikor anyu terhes volt.
2020. júl. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerem az apámat és az anyukám vezeték nevét kaptam.
2020. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!