Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van joga anyukám...

Szerintetek van joga anyukám testvérének csak úgy bejönnie a házba?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 2 szintes házban élünk, ahol az alsó szint a mamámé, a felső szint pedig a miénk (jogilag is anyukám nevén van a felső szint). A bejárati ajtó, illetve az alsó szinten a konyha közös, mivel fent nincsen. A nagynéném minden nap jön a mamámhoz. Az én családomnak sosem volt jó a kapcsoltunk vele (csak a mamám isteníti), lopott is tőlünk régebben és ennél sokkal súlyosabb dolgokat is elkövetett, de ebbe most nem mennék bele. Ma azon kaptam magam, hogy anyukám nővére a felső szinten mászkált a gyerekével. Azt hitte, hogy nincs itthon senki, mert az erkélyen voltam. Kérdőre vontam, hogy mégis hogy képzeli ezt, hogy kopogás nélkül (van ajtó a felső szinten, a lépcső tetején) csak úgy feljön. Erre azt a választ kaptam, hogy csak a kutyámmal akart játszani a gyereke, és hogy én fogjam be a számat, nekem itt nincs jogom beleszólni semmibe, ő azt csinál, amit akar itt.

2020. júl. 4. 15:53
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Az időzítős etető pedig nagyon jó ötlet, nem tudtam, hogy létezik ilyen, köszönöm szépen!
2020. júl. 4. 16:22
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

19!


Erre nagyon ügyesen meg lehet tanítani, pl egy pelenkázó alátéttel. Van spéci kutya cucc is, ennek a nevét nem tudom. Az én kutyám 7 éves és ritkán van egész napra egyedül, de ha szükséges, akkor leteszem neki a lapot a megszokott helyre és csak oda végzi a dolgát.

2020. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

#22

Köszönöm a kedves válaszod!

Csak itt elmerengtem rajta, hogy ez a pelenka dolog csak kicsi méretű, vagy nősténykutyánál funkcionálhat.

Nekünk ha az 50+ kg-os kankutyánk ráállna, aki ugye nem guggol le, becélozná a falat és ...

De szerencsére abban a helyzetben vagyunk, hogy tudunk erről a szükségletéről napközben is gondoskodni.

2020. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

23!


Az enyém lány. De fiuknál állítólag lehet ugy tanitani, hogy valami magasabb dolgot teszel a lapra és akkor arra céloz.

2020. júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a pelenkát meg kutyatálcát amúgy is a yorkiknak meg hasonló csöppeknek találták ki, akik nem tudnak elég hosszú ideig tartogatni semmit. Viszont amelyik kutya erre rá van szoktatva, az sosem lesz szobatiszta. Kölyökkutyánál nem is javasolt a használata szerintem emiatt, mert oké, hogy bent egy helyre megy a dolog, szupi, de közben a szobatisztaságra szoktatást megnehezíti.
2020. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%

25!


7 éves a kutyám, szobatiszta. Az alátétet nagyon ritkán használjuk, mert mindig van itthon valaki és egyáltalán nincs problémája a szobatisztasággal.

2020. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
92%
26, nem azt írtam, hogy lehetetlen, csak hogy nehezíti a szobatisztaságra szoktatást. Az említett csöpp kutyák azok, akik (tapasztalatom szerint) sosem hagyjáj el a pelenkát, ha egyszer rászoktak.
2020. júl. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
19%

27!


Ezek szerint az enyém egy csoda állatka: csivava-shitzu keverék, úgyhogy igencsak a csöpp kategóriába tartozik...

2020. júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
40%

Azt irtad a konyha kozos...akkor gondolom a hutotok is ott van, amit a nagymama nyitogat. Igy nehez. Nalunk a ferjem gyerekei felzabaltak .indent amit talaltak es kozben meg csak nem is szoltak, ha kiurult a huto, aztan dugdosni kezdtem eloluk a kajakat. Mert meguntam. Amugy a hutoket is le lehet lakatoltatni cska keress valami jofele szakit hozza es ha kersi nagymama miert is, mondd, hogy orsszul zart az ajtaja es van benne specko gyogszer a kutyusotoknak amit nem akarnal higy valaki veletlen lenyuljon es megbetegedjen tole. Vagy a huton belul dugj el dobozokba olyat amit o kiszedne szerinted es ugy mar kevesbe vonzo, hogy 50 dobozt vegig kell turni egy jofele sajtert:-) vagy sokkal kenyelmetlenebb de jobb megoldas, ha a hutot a lakasotokba a felso szintre teszitek be. Vagy ott van egy kicsi dugi barszekrenyetek:-).

Kutya. Biztos kell nektek oda kutya? Jo tudom nem ilyen miatt kell kutyat elajandekozni meg azt ugyse lehet, de azert vannak olyan lehetosegek is, hogy baratot, baratnot kersz meg a kutya etetesere vagy van kutyapanzio vagy kutyagondozo cegek ahol kijarnak hazhoz. Lehet ilyenkor inkabb fizetnek egy idegen de hozzaerto emnernek mint kockaztatni hogy a nyitva hagyott lakreszembe a nagyneni vagy nagymama bejarkaljon.


Nagyneni aktualis szovegerol: bar joga nem igazan volt hozza, de tipikus egy helyen eles hatulutoje az ilyen. Sajnos ez akkor is elkerulhetetlen lenne ha epo imadnatok egymast a nagynenessel egyszeruen keves ember birja ki hogy legalabb eleteben egyszer ne menjen be mashoz ha olyan konnyen megteheti es mondjuk eleg kevesse tartja tiszteletben mas intimszferajat. En is mentem be mas szobajaba csak ugy. Igaz semmihez nem nyjltam es szerencsere nem is kaptak rajta, de rokonnal lakni vagy a szomszedsagukban olyan mintha akvariumnak gondolnanak:-) es ti lennetek a halacskak benne.

Tehat nahyneni kehet tenyleg caak a lanya kerlelesenek engedett csak mivel bena mod kiderult otthon vagy ez eleg kinos lett neki es a lanya elott jobb volt visszatamadnia mint elismernie mekkor ta.lo.

2020. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem a kérdezőnek kéne magyarázkodnia, nyugodtan mond meg anyukádnak, akinek"joga" van szólni, hogy mégis mit képzel. Főleg, hogy már lopott tőletek.
2020. júl. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!