Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van joga anyukám...

Szerintetek van joga anyukám testvérének csak úgy bejönnie a házba?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 2 szintes házban élünk, ahol az alsó szint a mamámé, a felső szint pedig a miénk (jogilag is anyukám nevén van a felső szint). A bejárati ajtó, illetve az alsó szinten a konyha közös, mivel fent nincsen. A nagynéném minden nap jön a mamámhoz. Az én családomnak sosem volt jó a kapcsoltunk vele (csak a mamám isteníti), lopott is tőlünk régebben és ennél sokkal súlyosabb dolgokat is elkövetett, de ebbe most nem mennék bele. Ma azon kaptam magam, hogy anyukám nővére a felső szinten mászkált a gyerekével. Azt hitte, hogy nincs itthon senki, mert az erkélyen voltam. Kérdőre vontam, hogy mégis hogy képzeli ezt, hogy kopogás nélkül (van ajtó a felső szinten, a lépcső tetején) csak úgy feljön. Erre azt a választ kaptam, hogy csak a kutyámmal akart játszani a gyereke, és hogy én fogjam be a számat, nekem itt nincs jogom beleszólni semmibe, ő azt csinál, amit akar itt.

2020. júl. 4. 15:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy mit mondunk, anyukáddal kell megbeszélned és majd ő megmondja a testvérének, hogy mihez van joga és mihez nincs.

Egyébként miért nem zárjátok a lépcső tetején az ajtót?

Ezzel az erővel bárki besétálhat hozzátok.

2020. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a szüleidnek, majd a két szintet elválasztó felső ajtóra tegyetek zárat, amit mindig zárjatok. És kész.
2020. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem szeretném anyukámnak elmondani, mert nagyon ideges lenne, gyűlöli a nővérét. Azért nem zárjuk be, mert a kutyának a nagymamám ad enni, amikor mindenki dolgozik. Neki meg nem adunk kulcsot, mert ő pont olyan, mint a nagylánya, simán lemásoltatná neki a kulcsot.
2020. júl. 4. 16:02
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy van joga. Úgy vágnám ki, hogy csúszik.
2020. júl. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Ha a kutya kap reggel enni, akkor kibírja estig, amíg hazaértek, mérettől függően napi egy-két étkezés a normális felnőtt kutyának.

De ha annyira nem bírja, akkor meg szépen le kell vinni a mamához napközbenre, és máris lehet zárni az ajtót.

2020. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
Ezek szerint elfogadtátok, hogy bejár. Ő nem fog megváltozni, ti nem tesztek semmit, hogy kizárjátok - nincs több lehetőség.
2020. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nagymamám is azt gondolja, hogy mindent megtehet. Szerinte az normális, hogy random belenyúl a hűtőszekrényünkbe, meg bemászkál a szobánkba. Ebből a helyzetből csak menekülni lehet. Évközben szerencsére Budapesten vagyok az egyetem miatt.
2020. júl. 4. 16:05
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem fogadtuk el a helyzetet, van már zár az ajtón, csak valakinek meg kell etetni a kutyát, amikor mindenki dolgozik, ezért nem tudjuk bezárni. A kutya meg nem lehet az alsó szinten, mert a mama felelőtlen, nem vigyáz rá, és nem akarjuk, hogy felnyalja a lenti retket, mocskot.
2020. júl. 4. 16:07
 9/30 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk a mi fenti lakásunkba a nagyi járt be. Ahogy elmentünk orrhonról, már indult is föl a lépcsőn turkálni. Hiába cseréltünk kulcsot, megszerezte, lemásolta.
2020. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%
A nagymamád részére bemehet a nagymamád engedélyével. A saját részeteket zárni kellene. A kutya etetését meg lehet máshogy is oldani.
2020. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!