Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok nemi gátlásos?...

Miért vagyok nemi gátlásos? Miért zavar hogy meghallják a körülötem lévők?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta ebben szenvedek! Egyedül se megy csak ha tudom hogy tényleg nincs senki abban a helyiségben! Mi az oka ennek a nemi gátlásnak? A gátlástalan ember mire gondol? 20F

#piszoárfóbia
2020. jún. 30. 13:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Más néven paruresis. Én is ebben szenvedek, sajnos Magyarországon nem túl ismert..
2020. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl ismert,még külön BNO kódja sincs sajnos.
2020. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha befogom a fülem, már nem is hallom ahogy pisilek, es hiaba tudom, hogy amúgy ugyanúgy hallatszik, már megy a dolog.


Egy próbát megér.

Nőként mondjuk megy a pisilés 2 szabad kézzel "síelő pózban" , ferfiként oldalra hajtanám a fejem, és a vállamhoz szorítanám a fülem, a másikat meg befognám a kezemmel.


Hátha neked is bejön.

Az okát én sem tudom, de nekem ez a trükk bevált.

2020. jún. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem vicces!! Nem vicces hogy egy fiú vagy férfi ebben szenved, hogy egy létfontosságú dolgot ne tudjon használni! Mitől lehet ez??
2020. júl. 1. 00:22
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lényeg az,hogy zavar mások jelenléte,vagy a tudat,hogy ott vannak,illetve az,hogy te zavarod őket.


Ez nagyon egyéni,kiél milyen súlyos.

Nálam elég súlyos.Én akkor sem tudok,ha nincs bent senki sem egy nyilvános mosdóban,mert tudom,hogy bármikor bejöhet valaki.


Általában önértékelési zavar áll a háttérben.


Nekem még az is gondot okoz,ha időre kell csinálni.

Iskolában sem tudtam soha,mert csengetnek.

2020. júl. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azért ennyire én sem vagyok gátlásos;) De szerintem valami testi gond lehet a oka!
2020. júl. 1. 01:57
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Régen nekem is ez volt, aztán 20 éves korom körül vett egy pálfordulatot a dolog, és most már direkt nekifeszülve nyomom a pisit, hogy mindenki hallja, ha kimegyek pisilni mindig mondom, hogy "Megyek pisilni!", ha valaki nem figyel, annak mégegyszer elismétlem. Néha direkt tartogatom a pisit, hogy mikor végre kijön, akkor nagyobb sugárban folyjon és meghallja a szomszéd is.
2020. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen problémám, de idővel sikerült leküzdeni. Hidd el, gyakorlás kérdése.
2020. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ez egy szoc fobia: paruresis
2020. aug. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!