Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elköltözni?

Hogyan lehetne elköltözni?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni olyankor ha valaki nemrég múlt 18 éves és el szeretne költözni otthonról, de nem engedik neki? Még suliba jár.
2010. aug. 1. 18:08
 1/8 Allison ***** válasza:
59%
Mi az hogy nem engedik? 18 elmúltál akkor mész el amikor akarsz nem tarthatnak vissza.
2010. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Azért az elsö ne mondjon már hülyeségeket: elvileg ugyan joga van elköltözni, de miböl élne meg? Mert ha a szülönek kell eltartania, akkor a szülö joga megmondani, hogy HOL akarja eltartani: a saját lakásában vagy mehet a gyerek máshová, és ott fizet érte.

Ideje lenne már észrevenni, hogy egy embernek nemcsak jogai, hanem UGYANAKKOR köteletsségei is vannak. P. 18 éves kortól joga van elköltözni otthonról, de a kkor kötelessége is gondoskodni saját magáról.

2010. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Allison ***** válasza:
75%
A második meg ne oktasson ki. A kérdező azt kérdezte hogy lehet elmenni, arról nem adott információt hogy mi van a pénzügyekkel tehát nem kell készpénznek venni hogy a szülei tartják el akkor is nincs otthon! Úgyhogy fogd vissza magad. 18 évesen oda megy ahova akar, a szüleinek nem kötelező pénzelniük, de ettől még ő elmehet.
2010. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
18 évesen mindenki nagykorú DE CSAK JOGILAG.Majd ha a te gyereked lesz 18 éves, és azt mondja neked, hogy már semmihez semi közöd, mert nagykorú vagyok, akkor majd dobj egy privit.Kíváncsi vagyok akkor is ez lesz e avéleményed.
2010. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Allison ***** válasza:
79%
Ha azt mondja hogy nincs hozzá közöm akkor nem lesz hozzá közöm de pénzelni sem fogom ilyen egyszerű.
2010. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok sok konkrétumot mondani, de tud hova menni. A lényeg, hogy otthon ne kelljen lennie. De nem olyan egyszerű ez se. Csak azért írtam ki, hogy ti mit tennétek ilyen esetben. Hogyan mennétek el otthonról...
2010. aug. 1. 18:35
 7/8 Allison ***** válasza:
79%
Ha lenne hova mennem és nem szorulnék a szüleimre és nagyon el akarnék menni akkor én bizony elmennék. Ha rájuk szorulnék akkor muszáj lenne velük együttműködni.
2010. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha betöltötted a 18. életéved, akkor azt csinálsz, amit akarsz!
2010. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!