Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ex-probléma. Nagyon szenvedek,...

Ex-probléma. Nagyon szenvedek, hogy a barátom exe jobb, mint én, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátommal 2 éve vagyunk együtt. Az exe egy nőért (!) hagyta ott még anno. Egyik probléma, hogy a barátom baráti társaságába ugyan már sikerült beilleszkednem, de még mindig nem fogadtak el úgy, mint a barátom ex barátnőjét. Az anyósom úgyszintén nem, habár jóban vagyunk. A barátom exét mindenki úgy tartja számon, mint magát, a csodát. Gyönyörű, csodás alakkal, kedvességgel, iszonyat erős nőiességgel. Ő rendszeresen eljön még a társaságunkba és hozza a csaját is. Mikor először megláttam, még engem is lenyűgözött, olyan elbűvölő. Barátomnál még ott vannak a közös nyaralásos fényképek egy dobozban, meg csomó más emlék is, ilyen első közös mozizásból megtartott jegy stb. Most tudom, hogy azzal fogtok jönni, hogy ne nyavalyogjak, enyém a pasi, az a lényeg, de engem nem fogadnak el és nem tisztelnek úgy, mint az exét, pedig én is kedves vagyok, meg mindenhez hozzászólok. Én nem vagyok olyan szép, mint az a nő, ez egyértelmű, se olyan vonzó. Oké, a barátom szeret, de még mindig az exe által nyújtott "csodában" él, legalábbis az emlékei által. Voltatok már hasonló helyzetben? Mit tegyek, ha felemészt ez a dolog?

27/N


2010. júl. 31. 15:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak Daphne du Maurier Rebecca regényét olvasnám. :)


A kedvesednek sem ártana ráébrednie, hogy az extündér inkább jó szereplő, mint igaz szerető, de erre rájönni úgyis magának kell. Szerintem nem kéne versenyezni vele, amiben úgymond ő a "jobb", hanem kidomborítani magadból valamit, ami egyértelműen neked erősséged. És persze némi önbizalom, nem vagy olyan látványos, mint az extündér, de ami fontosabb, az ott van. ;)

2010. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, a barátod szerint "tökéletes lennél feleségnek, anyának".


Itt az a kérdés, ha a barátod "csak" ezért van esetleg veled, ezért szeret, tisztel, ezért választott Téged, mert társra, családra vágyik, de nem szerelmes beléd, nincs benne szenvedély, tűz irántad, az neked elég-e.


Az a baj, hogy eltérő fázisban vagytok. Te azt szeretnéd, hogy rajongással, szerelemmel szeressen a barátod, Ő viszont pont egy ilyen kapcsolatot próbál most kiheverni, épp nyalogatja a sebeit. Mint látszik, a Te önbizalmadnak, önértékelésednek se tesz túl jót, hogy beárnyékolja a kapcsolatotokat az "álomnő" emléke, de ha belegondolsz, a barátod férfi egója is rendesen sérülhetett, mert a barátnő elhagyta őt, ráadásul egy lányért!

Természetesen jogod van a szerelemhez és ahhoz, hogy viszont szeressenek, de ezt kierőszakolni nem lehet. 2 év nem kevés, ha még mindig úgy érzed, egy másik nő árnyékában élsz, akkor az már tényleg nagyon fájó, zavaró lehet.

2010. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
51%
Ha jobb nőnek hinné az exét a barátod mint amilyen te vagy, vele járna és nem veled!
2010. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Nem járhatna vele, mert az exe dobta és boldog kapcsolatban él egy csajjal. Ha tehetné, lehet, hogy vele járna, hiszen nem ő dobta el.
2010. aug. 2. 15:38
 25/27 anonim ***** válasza:
88%

Ha ennyire nulla az önbizalmad akkor nincs miről beszélni ebbe a kapcsolatban. Magadat is tönkreteszed meg a kapcsolatodat is, bár nekem az a véleményem arról amit írtál, hogy még mindíg őrizgeti az exe képeit , első mozijegyet stb. akkor még nem felejtette el , és nem tette magát túl ezen! Te sose leszel első!!!


Én a helyedben abba hagynám az ő részéről ezt a játékot, ami a tipikus, elment a ló, jó lesz egy szamár, egy pótlék, bocs, de leírom amit gondolok őszintén.

Itt vagy 27 évesen, gondolom Te is jobban örülnél egy olyan embernek akinél a nr.1 leszel!!!


Én nem látom jövőjét a kapcsolatodnak. A párod az exe cuccait őrizgeti, Te 2 éve görcsölsz hogy nem vagy elég jó, akkor itt nincs miről beszélni.


Ja a Páromnak aki 29 éves, semmije sincs meg egyik exétől sem, ahogy nekem sem. Mind ment a kukába! Pedig nem én kértem. Miattam szakított az exével, és 3 hét utáni együtt járás után mondta, h. hozzá költöznék e. Persze IGEN volt a válaszom, mert ANNYIRA MINDEN!!!Azóta eltelt már 2 év BOLDOG PÁRKAPCSOLATBAN!


Ezt a történetet azért írtam le Neked, mert Párom részéről volt egy 1,5 éves kapcsolata egy nővel (ronda, csúnya volt) akibe bele volt zúgva, majd szakitottak együtt is laktak, majd összejött rövid időn belül egy csajjal (miss pótlék, a csaj összeakart vele költözni, miútán kijárta a sulit, de Párom nem, na miért is?:)), aztán elég volt annak a kapcsolatnak 1 hét beszélgetés, és 1 délutáni tali, hogy másnap szakítson a csajjal és velem legyen boldog.


Szóval ne hagyd, hogy kihasználjanak, és pótléknak nézzenek!!! Légy erős a szakításhoz, és kívánom Neked, hogy megtaláld aki mellett igazi nőnek érzed magad, és nr.1 leszel a Párodnál:)!!!


Ja az lemaradt, hogy a kinézet az egy dolog, lehet rajta változtatni, de nem minden a külső. Valakinek így vagy a legszexibb a legcsodálatosabb NŐ! Mellesleg én sem vagyok vékony, de van önbizalmam, kisugárzásom...stb. :)


23/L

2010. aug. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Én sok mindent szeretek megőrizni a múltból. A naplóimat tinédzserkoromból, rég volt barátnők leveleit az őskorból, amikor még nem neten ment a levelezés, és a volt barátom képeit is. Nem voltam sohasem szerelmes belé, de van 4 közösen töltött év. Nem értem, miért kéne kihajítanom azért, mert később szerelmes lettem végre és új barátom lett.

Én nem mondom, hogy a barátod nem vágyik jobban a volt barátnőjére mint rád, csak jelzem, hogy van olyan ember, aki akkor se hajítaná ki a képeket, ha te lennél neki a minden. Én a mostani barátomba vagyok szerelmes, a régibe nem voltam, de a szerelmem kedvéért se dobnám ki a képeket.

Az meg, hogy pótlék vagy-e, a barátod szavaiból, tetteiből ki kell derüljön. Az valóban kevés, hogy jó lennél feleségnek, ez nem szerelem. Ez kb. olyan, amit az én pasim mondott nekem: azért vagyok neki az igazi, mert együtt tud velem élni. De hát ez kevés. Én ezért nem kötöm le a szerelmem mellé magam egy gyerekkel, mert azt gondolom, én annak vagyok az igazi, aki nem tud nélkülem élni és nem annak, aki tud velem élni.

2010. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
15.19 tökéletesen megírta amit én is akartam,és még annyit tennék hozzá,hogy az ilyen kapcsolatnak az a vége,hogy te jó családanya leszel,szépen csendben türsz majd,és apuci meg majd mindenfelé cicázik a szépcsajokkal!!!Ne haragudj,én ezt nem bírnám! Megörülnék,szerintem vess ennek véget,vagy igy vagy ugy!
2010. aug. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!