Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ex-probléma. Nagyon szenvedek,...

Ex-probléma. Nagyon szenvedek, hogy a barátom exe jobb, mint én, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátommal 2 éve vagyunk együtt. Az exe egy nőért (!) hagyta ott még anno. Egyik probléma, hogy a barátom baráti társaságába ugyan már sikerült beilleszkednem, de még mindig nem fogadtak el úgy, mint a barátom ex barátnőjét. Az anyósom úgyszintén nem, habár jóban vagyunk. A barátom exét mindenki úgy tartja számon, mint magát, a csodát. Gyönyörű, csodás alakkal, kedvességgel, iszonyat erős nőiességgel. Ő rendszeresen eljön még a társaságunkba és hozza a csaját is. Mikor először megláttam, még engem is lenyűgözött, olyan elbűvölő. Barátomnál még ott vannak a közös nyaralásos fényképek egy dobozban, meg csomó más emlék is, ilyen első közös mozizásból megtartott jegy stb. Most tudom, hogy azzal fogtok jönni, hogy ne nyavalyogjak, enyém a pasi, az a lényeg, de engem nem fogadnak el és nem tisztelnek úgy, mint az exét, pedig én is kedves vagyok, meg mindenhez hozzászólok. Én nem vagyok olyan szép, mint az a nő, ez egyértelmű, se olyan vonzó. Oké, a barátom szeret, de még mindig az exe által nyújtott "csodában" él, legalábbis az emlékei által. Voltatok már hasonló helyzetben? Mit tegyek, ha felemészt ez a dolog?

27/N


2010. júl. 31. 15:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
bocsánat utolsó előttinek...
2010. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ahogy a barátom egyik barátja mesélte, anno az volt, hogy a barátom exe eljárogatott a mostani barátnőjéhez és egy olyan fél év után bevallotta a barátomnak, hogy szerelmes lett a leszbikus csajba, aztán a barátom nehezen viselte, mert már összeköltöztek és a kezét is meg akarta kérni. De végül is barátok maradtak és olyan, mintha a barátom még mindig őt tartaná A Nőnek. A szakítás után fél évvel (elég korán) jöttünk mi össze. Ők 3 évig voltak együtt. Azért vagyok így kiborulva, mert a barátom kedves velem, érezteti, hogy szeret, de mégis néha olyan, mintha nem lenne meg részéről az a plusz. Eddig azt hittem, csak beképzelem, de egyre jobban érzem, hogy valami nincs rendben. Egyszer beszéltünk erről és azt mondta, hogy tökéletes lennék feleségnek, anyának. ÉN viszont attól félek, hogy még ha ez igaz is, nem tudom felvenni a versenyt egy szexi, izgalmas nővel, mint amilyen az exe. Végül is az emberek többsége ilyen nőről álmodik.
2010. júl. 31. 16:00
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Én képtelen lennék ilyen "kisebbségben" élni. Te szenvedsz ettől a helyzettől, küzdelmed reménytelennek látszik. Így csökken /már le is csökkent!/ az önbecsülésed, mert sohasem leszel olyan, mint az ő exe. De ne is akarj! Az ő, te te vagy! Ha pedig a párod még mindig a régi emlékeiből él, én lelépnék. Nem lennék az a versenyló, aki állandóan veszít és akit állandóan a nyerteshez méregetnek. Egy nőnek alapvető joga, hogy nőnek, elsőnek és egyetlennek érezze magát egy kapcsolatban.
2010. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te kombinálod túl picit :) Lehet csak te látod olyan szépnek,egyébként ezek a lányokat te kivülről te látod olyan szépnek,okosnak stb stb közben totál olyanok mint te.Ne izgulj ezen csak beszélj a pároddal.(15:58)
2010. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ezzel ne gyötörd magad. probáld elfogadni, hogy az a nő megfogja még egy jó darabig keseríteni az életetteket(csak mint nekem) és probálj arra koncentrálni h szeret. Igaziból sztem minden ember életébe van egy személy amelyik vmennyivel többet jelent mint a többi. Aztán a végén vagy azzal kötöd össze az életed vagy nem. Az én életembe is megvolt ez a férfi és barátom tud róla, tudja hogy még két év eltelte után is sokszor eszembe jut. De nekem az ismerőseim, szüleim nem törgölik az orra alá h bezzeg az exem és nincsenek róla érdekes megnyilvánulásim amért néha helybe ott tudnám hagyni! ettől függetlenül szeret (elvileg) és én is nagyon szeretem. Probáld meg megebszélni vele és elfogadni vagy együtt probáljatok megoldást keresni erre a helyzetre.
2010. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem csak én látom (jó is lenne). A barátom barátai közül fiúk, lányok egyaránt folyton megjegyzik, hogy a csaj milyen szép, meg tökéletes. Neki szép hosszú a haja, úgy öltözik, mint egy modell, tökéletes alak, olyan vonzó, latinos kisugárzás, kedves, vicces stb. Egyszer az egyik csaj megjegyezte, hogy "Jó, hát X-ért mindenki odavan" . Én meg vagyok a kicsit ducibb, több ránccal és jelentősen unalmasabb munkával rendelkező, átlagos, hétköznapi nő. ÉS a legrosszabb az, hogy nem őt hagyta el a barátom, hanem ő hagyta el a barátomat.
2010. júl. 31. 16:12
 17/27 A kérdező kommentje:
Egyébként nem értem, hogy hogy tudott "megmelegedni", ha nagyon kell a pasiknak. Én azt veszem észre rajta, hogy mindig vágja a jópofát, de valami még sincs vele rendben. Kicsit olyan, mintha kijátszaná, hogy felnézzenek rá és felvenne egy álarcot. De például a barátnőjével meg olyan természetesen, egyszerűen, megjátszás nélkül beszél és viselkedik, másoknak meg szerepet játszik és ez fura.
2010. júl. 31. 16:20
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Mást tényleg nem tudsz tenni... Beszélj a barátoddal... Vagy nem is akarsz??
2010. júl. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kisebbségi komplexusod van. Szerintem csak elképzeled ezt, s a valóságban már nem így működik. Én dekoratív nőnek vallom magam. Szintén hosszú haj, legtrendibb ruhák, mégsem érzem magam csúcson a nap minden percében. Mellettem a csajok (nem mindenki, csak az, aki nem fogadja el magát) húzgálják magukat, de minek. Mindenki a maga módján szép, bájos, kedves. Nem máshoz kell mérned magad. Te csak önmagaddal 'versenyez', magadhoz képes tegyél meg dolgokat.

Szerintem Te úgy vagy helyes ahogy vagy! Fel a fejjel, ne légy már ilyen! ;)

2010. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a leírtak alapján valószínűleg jól érzed amit érzel. Ez meg lehet érezni.


Én is voltam hasonló helyzetben, mígnem másfél év után kiderült hogy a barátom nem szerelmes belém... na erről ennyit.


Szóval amit tanácsolni tudok őszintén kérdezd meg a barátodat, és ne legyél szomorú vagy vádaskodó amikor megkérdezed. A reakcióiból meg fogod látni mi az igazság. Ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor én azt tenném, hogy megmondanám őszintén hogy én olyan férfire vágyom aki szerelmes belém, boldoggá akar tenni engem és én vagyok számára a tökéletes. ezt te vele nem érzed, sőt úgy érzed hogy csak azért van veled mert nincs más, mert nincs jobb, és mert elviselhető vagy és tűrhető. de ez neked kevés. ezért te kicsit hátrébb lépnél a kapcsolatban, ha találkozni akar, kezdjétek elölről. hívjon el randizni, moziba... udvaroljon. Ha ilyen feladat elé állítod, megláthatod, hogy akar-e bizonyítani vagy nem... ki fog derülni


Ne hagyd hogy langyos vízben teljen el a fiatalságod, egy olyan pasival aki nem meri bevallani hogy nem szeret igazán... szembe kell nézni a problémával, és még egyszer mondom, valószínűleg most igazad van, de ez nem jelenti azt, hogy egy ilyen húzással magadba tudod bolondítani.


31/N

2010. júl. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!