Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itthon rengetegszer veszekszün...

Itthon rengetegszer veszekszünk anyámmal, mert más a politikai nézetünk. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Igyekszek nem beszélni politikai dolgokról de anyámék mindig szóba hozzák

2020. jún. 4. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

És ha nem veszekedtek, csak vitáztok? Megkerdezheted, h miért gondolja úgy, ahogy, mi győzte meg arról. Aztán te is elmondod a magad szempontjait és ha nem is győzitek le egymást, de gazdagodik a látásmódotok, ami meg sose árt.

De ha ezt nem lehet (mert van olyan szülő, akivel nem lehet), akkor ha szóba kerül, akkor vagy kisétálsz, vagy lezárod és témát váltasz.

2020. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az a baj , hogy nem hagyja végigmondani az érveimet
2020. jún. 4. 13:17
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
És ha szóba kerül, mi akadálya hogy felállj és ott hagyd őket?
2020. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát legtöbbször étkezés alatt kerül szóba
2020. jún. 4. 13:29
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

de miért kéne érvelned..?


ha rázendít, mondhatod, hogy "igen, anya", értem, anya", "rendben van, anya"

2020. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
A vitához két fél kell legalább. Szóval ha te nem reagálsz, nem mész bele a vitába, akkor nem tudnak veled vitatkozni.
2020. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ugyanez, csak én már nem élek anyámmal. De minden témából erőszakosan politikát akar csinálni, én meg leoltom, hogy nem akarok politizálni. Ebből általában az lesz, hogy szidalmaz, mint a bokrot, hogy a "fajtám" miatt tart itt az ország. Ilyenkor egyszerűen leteszem a telefont. Neked azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg ráhagyni a dolgot, hümmögj, vagy vált hirtelen témát. De ne menj bele politikai vitába, mert sajnos ez megmérgez minden emberi kapcsolatot. Állj úgy hozzá mint egy bolondos idegenhez, akit tisztelsz annyira, hogy nem szállsz vitába vele.
2020. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

Én már nem látogatom őket emiatt,

ha néha hív mindig mondom neki, élvezze hogy nincsennek migránsok ha ennyire akarta, de engem felejtsen el.

2020. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Nekem voltak politizáló munkatársaim, egy rohadt szavukkal nem értettem egyet. Tudták ők is, hogy nem kedvelem a pártjukat, megsem estek soha nekem mert én velük ellentétben nem próbáltam rájuk erőszakolni a nézeteimet. Mosolyogtam és csak magamban nyugtáztam, hogy ezek hülyék, még a vérük is narancssárga volt. Gyávaság de a munkám fontosabb volt mint az utálkozás. Tegyél te is így. Konfliktuskezelés 100000
2020. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Nalunk is ez van, anyam fideszes, mindenki mas meg semmilyen. Ha megis valaki rosszat mond a rendszerre elkezd orditani, mutogatta anno Vonat is, hangosan rohogott, hogy nezzetek ezt a szanalmas bohocot. Az akkori paromat folyamatosan kikezdte, mert o meg erosen jobbikos volt. Nem tudsz mast tenni, rahagyod. Hagy gondoljon amit akar. Azota anyam is eppen csak, hogy nem foldonfuto, de remelem tapsol a rendszernek, hogy milyen elheto az orszag.
2020. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!