Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor Én vagyok a hülye?

Most akkor Én vagyok a hülye?

Figyelt kérdés
Kint vagyok Svájcban, Én örültem, hogy láttam egy címkét amire magyarul is rá van írva a termékleírás. Anyám mondta, hogy ez egy kedves gesztus, mondom, hogy "Igen, az!" Erre előjött azzal, hogy "Bezzeg mi bugris magyarok csak angolul és németül és magyarul írjuk rá, azt' jól van!" Én erre meg mondtam, hogy ha valaki Magyarországra jön, attól azért egy picit tud magyarul, mert ha idejön, valószínűleg érdekli az ország, így a nyelv is. Erre beszól, hogy " Pont ez a hülye magyar felfogás, hogy mi ne tanuljunk nyelveket, mert hogy minek és különben is, ha valaki idejön, az tudjon magyarul...stb beszélgess apáddal, mert Ő is olyan szinten van, és ugyan ez a felfogása mint neked! ". Erre az ismerősöm belefolyt a vitába és megszólalt, hogy " Ha te már itt vagy Svájcban miért nem tanulsz meg németül? " Én azt válaszoltam, hogy engem nem érdekel a német nyelv, nem szeretem a németet, aztán felhoztam egy példát, hogy szeretem Japánt, érdekel és tudok egy pár szót japánul. Elkezdett hőbörögni, hogy akkor menjek ki Tokyoba és éljek meg azzal a pár szóval amit tudok. Mondtam, hogy itt nem a perfect nyelvtudásról és megélhetésről van szó, hanem arról, ha valaki idejön nyaralni, akkor azt okkal teszi, mégpedig valószínűleg azért mert érdekli az ország, és így pár szót is tud, valszeg. Most Én vagyok a szemét, a hülye és a bunkó hülye magyar, szar felfogással. Én tanulok angolul, szeretem az angol nyelvet és érdekel, ha valaki így van a magyarral, akkor valószínű, hogy Ő is így tesz. Persze ha megpróbálom megértetni velük, hogy Én nem várom el, hogy mindenki tudjon magyarul, de Ők nem tudják, vagy nem akarják megérteni... Kérdésem az, hogy most akkor Én tényleg egy hülye vagyok, aki önző módon elvárná, hogy mindenki tudjon a nyelvén? Bocsi, hogy hosszú lett. Köszi, ha végig olvastátok!
2010. júl. 30. 20:46
1 2
 11/15 anonim válasza:
pl mi magyarok azért írjuk rá magyarul mert az a saját nyelvünk és azért angolul és németül mert ez a kettő a világnyelv
2010. júl. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
pont erről vitatkoztunk ma anyámmal:D
2010. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
21:04: Tényleg?
2010. júl. 30. 21:05
 14/15 anonim ***** válasza:
Ellentmondasz magadnak, de szerintem ha az ország nyelve nem is, egy-két világnyelv elég lenne a tájékoztatáshoz.
2010. júl. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
ja:) mert neki a munkahelyén vannak dánok, akik beszélnek angolul, viszont magyarul nem igazán. anyám mondta, h fel kéne frissítenie az alap angol tudását. mondtam neki h persze, ez jó dolog, mert hasznát veszi, viszont én is azt mondtam, hogyha már ezek a dán emberek itt vannak Magyarországon, és a munkahelyen rajtuk kívül csak magyarok dolgoznak, nekik is illő lenne legalább alapszinten beszélniük a nyelvet, és én is azzal érveltem, hogyha már ők vannak itt, nekik kéne megtanulniuk inkább magyarul, mint a dolgozóknak angolul. mondjuk ha azt vesszük h a dánok a saját anyanyelvülön kívül megtanultak +1 világnyelvet, a magyarok pedig ennél a vállalatnál csak magyarul beszélnek, a dánok javára írható egy plusz pont. de a magyarokkal attól még nem fognak szót érteni. :)
2010. júl. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!