Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A romáknak miért annyira...

A romáknak miért annyira fontos a rokonság?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2010. júl. 30. 20:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
mert aki nem rokon az rasszista, fasiszta, fajgyűlölő, neonáci
2010. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hehe :DDD
2010. júl. 30. 20:05
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

..ja, sé még valami.

A jó nagy pereputty után jó nagy segély jár.

2010. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Régen a magyaroknak is fontos volt a rokonság! Ők még őrzik a hagyományaikat,a magyarok már nem.

Ha valakinek gondja volt,akkor a rokonságból mindig akadt,aki segített. Ma már senki nem segít senkinek.

Ebben különbek,mint a magyarok.

2010. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
szerintem meg nem ebben különböznek a Magyaroktól, hanem egy csomó más dologban.
2010. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az a kérdés, hogy miért CSAK a romáknak fontos annyira a rokonság? Másoknak meg miért nem?
2010. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
mert ők mindent csak csapatban tudnak végezni. (egyedül sose mer támadni, mert gyáva) ez a csordaszellem náluk még megmaradt az őskorból.
2010. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Már bocs kérdező de neked nem fontosak a keresztszüleid, az unokatesoid, a nyagyszüleid....

Tudod a legtöbb embernek fontosak a rokonai.

2010. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
bár alapvetően nem voltam értük odáig, de láttam pár pozitív példát. kisfiammal amikor sokáig kórházban voltam, megismertem roma lányokat, és komolyan mondom le a kalappal, hogy széken ülve aludtak a gyerekük mellett hetekig, de ott nem hagyták őket éjjelre se, minden nap jött apa tesó nagyszülők, többükről látszott, h nagyon szegények, de a beteg kisgyereket és az anyukát mindennel ellátták a rokonok. a fehérnél fehérebb család vagyunk, apám-anyám 2diplomás emberek, 3tesóm van, tesóim egyszer se, apámék 3naponta,apa sokat dolgozott, minden másnap jött mert 24ezett, apai nagyi egyszer se jöttek be. nekik minden nap főztek én egy hónapig szendvicseztem, 2x hoztak meleget, rájuk mostak én csapban mostam magunknak. egyetlen zűrös roma családot láttam a hónap alatt, és 5példásat, életemben először irigyeltem a romákat. egyik anyával beszélgettem sokat éjjelente, égtem, h én lefekhetek mert fizettem, borzasztóan szegény lány volt, de ha hoztak neki üdítőt-csokit hozott nekünk kóstolót, mert látta, h nem sokat néznek ránk, és ő mesélte, h akármi rosszat mondanak rájuk, nekik a család az első, és a család elsüllyedne a szégyentől, ha nem érdeklődnének a beteg kisfiú után minden nap, ha csak a folyosóig mehetnek is. sok magyar anya nem maradt a gyerekével bent éjjelre, 3magyar baba-anya páros került a szobába, ahol a kicsimmel voltam, irántuk sem érdeklődött túlzásba csak az apuka, nagyszülő stb semmi kb, telefon se sokat csörgött nekik a kíváncsiskodók miatt. jó hosszan írtam, de remélem rácáfoltam picit a -csak segélyért- véleményre, bár olyat is sokat ismertem, nagyanyám tanítónő volt, na neki volt ilyen segélyért pottyantós család legalább 1 minden osztályban.
2010. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
azért hogy itt munkát vállalhassanak és ne nézzük ki őket, amikor a magyarok nagy része munkanélküli
2010. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!