Akinek elvették az örökségét a családtagok, hogyan tette túl magát rajta?
1.) Nem apánk háza volt, ő meghalt gyerekkorunkban, a nagyszüleinktől örököltük a házat.
2.) Pontosan, a haszonélvezet az ingatlanon a haszonélvező haláláig érvényes.
3.) Volt rá vevő, nem is nagyon kellett győzködnie a bátyámnak (a hátunk mögött).
4.) Én úgy tudom, senkinek a javára nem mondott le, egyszerűen csak beleegyezett, hogy eladjuk. Tőle sem én, sem a bátyám nem öröklünk mást, mint adósságot.
5.) Azért nekem kellett kifizetnem, mert a bátyám nem akarta.
6.) Anyám albérletben lakik, a havi bérleti díj csökkentésével kompenzálja a tulaj, hogy felújítja, illetve lehet, hogy olcsóbban eladja majd neki.
Folytassam?
Nagyon nehéz a helyzeted, megértelek, de sok ilyen van.
Ha nem akartad eladni, miért mentél el az ügyvédi irodába?
"1.) Nem apánk háza volt, ő meghalt gyerekkorunkban, a nagyszüleinktől örököltük a házat.
2.) Pontosan, a haszonélvezet az ingatlanon a haszonélvező haláláig érvényes.
3.) Volt rá vevő, nem is nagyon kellett győzködnie a bátyámnak (a hátunk mögött).
4.) Én úgy tudom, senkinek a javára nem mondott le, egyszerűen csak beleegyezett, hogy eladjuk. Tőle sem én, sem a bátyám nem öröklünk mást, mint adósságot."
Nagyszüleitektől örököltétek a házat. Ez abban az esetben áll meg, ha az apai nagyszülőkről beszélünk. Ezek szerint apátok előbb halt meg, mint a szülei. Ebben az esetben egyenes ágban Te és a bátyád örököltétek a házat. Senkinek nincs rajta haszonélvezete, mert anyátoknak a férjének a szülei házához semmi köze nincs, és nem is volt.
Az anyai nagyszülőktől pedig nem örökölhettetek, hiszen még anyátok életben van, tehát egyedül ő lenne az örökös.
Így csakis az első eset lehetséges. Akkor milyen haszonélvezetről, meg tartozásról van szó?
Folytassam?
#31.
"Ne legyél már értetlen 30-as. Egy aláírás, és máris törlik a haszonélvezeti jogot."
30-as vagyok, és nem vagyok értetlen. A haszonélvezetről való lemondáshoz nem elegendő egy aláírás. Szükséges hozzá - ügyvéd jelenlétében - a lemondó és a lemondást fogadó aláírása. Ugyanis a haszonélvezetről való lemondás komoly illeték megfizetési kötelezettséggel jár, kivéve abban az esetben, ha vér szerinti, egyeneságbeli rokon részére történik a lemondás. De akkor is mindkét fél aláírása szükséges! Amennyiben többen érdekeltek egy ilyen lemondási ügyben, akkor + annyi aláírás szükséges. + az ügyvédi pecsét, az ügyvédi eljárás díja, földhivatali törlés, annak költségei. Miről beszélünk?
Durva... Én mondjuk 18 évesen is rendőrt hívtam volna+látlelet. Aztán nem hogy ő kapott volna pénzt, hanem lehet börtönbe is kerül... Arról nem is beszélve hogy haszonszerzésből elkövetett...lett volna a mondat eleje. Persze utólag mindenki okos..
Soha többet ne engedj erőszakos embernek+utólag bátyádat elkapatnám vagy 5 cigóval 50e ért és félholtra veretnèm úgy hogy sem emlékezni max osszepisalni tudná magat.. aztán ha kiderulne max 2;év felfüggesztett... Nem lesz erkölcsi bizonyítványod egy ideig, de a saját erkolcsöd igen.. én ilyen vagyok, pedig halál nyugodt figura szoktam lenni. De hosszú álló
18 évesen én is egy nagy naiva voltam. nehogy már számon kérjük a kérdezőt, hogy abban a helyzetben nem tudott hirtelen az egész családja ellenében helytállni.
Te tényleg áldozat vagy, de ezzel nincs mit tenni már. Bízd az igazságosan ítélőre, aki mindenkinek megadja majd, ami neki jár.
Ott, akkor, abban a hirtelen helyzetben biztosan nem láttad a következményeit annak, amit a bátyád veled megtetetett. Most nincs ezzel már mit tenni. Csinálj tervet a jövőre nézve, hogyan lehet a helyzeted jobb. Ezen csak te tudsz már magad javítani - a bátyád sohasem fog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!