Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért nem hajlandó anyum azt...

Mért nem hajlandó anyum azt venni karácsonyra amit szeretnék?

Figyelt kérdés

Az a gond hogy nagyon szeretem Stephen King könyveit. Anya már a szülinapomkor is állandóan kérdezgette hogy mit kérek meg most is. Szülinapomra írtam egy listát. Csak Stephen King könyvek voltak rajta meg h zöldkártyát szeretnék ZP-be. Kijelentette h Ő aztán ezek közül semmit nem vesz meg! Stephen Kingtől azért nem vesz könyvet mert szerinte rossz hatással van rám(aminek semmi alapja). Zöldkártyát meg(szerintem) csak azért mert nem akarja elhinni hogy felnövök és szeretem az ilyen helyeket és félt...Mind1, apum megvette a zöldkártyát, természetesen előtte el kellett olvasnom 1 cikket a drogokról...XD Most is állandóan kérdezi anyum h mit szeretnék karira. Mondtam hogy Stephen King könyvet vagy egy Bellissima hajvasalót. Megintcsak azzal jött h Kingtől semmit...A hajvasalót meg azért nem mert már van 1...Mondtam neki h a mostani nem olyan jó, nincs rajta hőfokszabályzó és jön le róla a festék stb. Egyszóval elég kezdetleges mire csak annyit mondott h mért állandóan a kinézetemmel törődök...Hát megőrülök...


Az egészben az a legérdekesebb h egyszer látott egy könyvesboltban két leértékelt SK könyvet és megvette őket mert nagyon olcsók voltak azóta meg semmi...:/ Pedig nem az ár az akadály....


Mért nem kaphatok olyat aminek örülök?


14 éves lány...


2008. nov. 23. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az a baj, hogy anyukád nem is igazán ismeri King munkásságát.

Én 12 évesen olvastam először, és rögtön a Kedvencek temetőjével kezdtem, és normális felnőtt lett belőlem.


először is mondd meg neki, hogy King nem csak olyan könyveket írt, amik horrorisztikusak, meg bizarrok.

Ott van pl. A remény rabjai, és a Halálsoron, mindkettő csodálatos történet, és egy kicsit se horroros. (ezek eléggé ismertek, film is készült belőlük)

A Tűzgyújtó se horrorisztikus, amennyire emlékszem rá, csak természetfeletti dolgokról van szó benne.

Vagy pl. a Setét torony sorozat, na az meg fantasy, tök más kategória.


Ötleteim a problémád megoldására:

1. kérj pénzt karácsonyra, és vedd meg magadnak, amit szeretnél ;-P

2. kérd a King könyvet mástól és ne az anyukádtól

3. nem tudom, lenne-e értelme bevágni a durcát, hogy márpedig te csak ezeknek örülnél, akkor inkább nem kérsz semmit (de leírtam, mint ötletet, mert eszembe jutott ;) )


Ha végképp hajthatatlan, akkor iratkozz könyvtárba, én hatodikban simán kikölcsönöztem a Kedvencek temetőjét.

2008. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Könyvtár :-)


De figyelj, neked legalább megindokolja, miért.

Képzeld, én anno nagyon szerettem volna karácsonyra a Sztárcsengő válogatást, erre a Sztárkarácsonyt kaptam, ami teljesen más, és nem is tetszik róla minden, nem igazán örültem neki, pedig meg is kérdezték karácsony előtt, és mégse, szerintem nem volt nagy árkülönbség a kettő között, sőt, még olyan kifogásuk se lehetett, hogy nem nekem való. Azóta sincs meg.

Apám vagy nem figyel, vagy nem ismer, és nem is akar, vagy nem is érdekli, de pár éve visszaadtam neki egy ajándékkönyvet, ami mind címben, mind tartalmilag sértő volt, és nem örültem neki, anyukám idővel sokkal inkább odafigyel erre, és sokkal jobban ismeri az ízlésemet. Nem is kérek ajándékot, de apámtól csak az olyat fogadom el, ami úgyse tartós (csoki), nem is vesz már mást, de abban se ismeri az ízlésemet, alkalmakra megveszi a dobozost, az elfogy, de ha táblásat vesz, rendszerint neki kell megenni, mert nem találja el, pedig már rengetegszer mondtam neki.

2008. nov. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
hát akkor lehet, h apudnál kéne kopogtatnod, hátha ő jobban hat anyukádra. tényleg fura felfogású, örülhetne, h legalább akarsz olvasni, mert ez ritka a mai gyerekeknél. amugy mi az a zp?
2008. nov. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
zp = mára már 12-17 évesek szórakozóhelyévé vált, Zöld Pardon.
2008. nov. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Maximálisan megértelek. Anyukád meg örüljön, hogy szeretsz olvasni. Én nem olvastam soha S. K.-t, de rengeteg naturalista, szürrealista, expresszionista művet elolvastam, ami anyám szerint nem volt jó hatással rám. Természetesen egészséges felnőtt lett belőlem. Vannak emberek, akik sajnálatos módon nem vevők az irodalomra, ezt muszáj elfogadni. Én is azt tanácsolom, hogy apukádnál kopogtass, ha őt könnyebb puhitani. Vagy kérj pénzt karácsonyra, és akkor azt veszel, amit akarsz.
2008. nov. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Húúúha, én nagyon örülnék a helyedben, hogy egyáltalán kapok karácsonyi ajándékot... Most őszintén, olyan rohadt fontos az a Stephen King-könyv, amit bármikor kikölcsönözhetsz könyvtárból, vagy akár a zsebpénzedből is megvehetsz? Vagy a hajvasaló, ami szétszedi a hajadat, hogy aztán vághatod le tőből? Zöld Pardon belépő, ami egész Pest legretyóbb helye (már 10 éve is az volt, mikor még gimnazista voltam)? Én úgy gondolom, hogy teljesen mindegy, mit kapsz ajándékba, ha az szívből jön. Ezen nyavalyogni, hogy a szüleid nem akarják megvenni azt, amire vágysz, teljesen hülyeség...
2008. nov. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tade ***** válasza:
48%
SZia! Hat nagyon sajnallak, mert en is egy nagy könyvfalo vagyok. Imadom Stephen KIng konyveit, bar utobbi idoben inkabb Wass Albertot, es szepirodalmat olvasok. EN rengeteg konyvet olvastam a Halalsorontol, egeszen a horrorig, megis normalis ember lettem, sot azaltal, hogy a szpeirodalmon kivul ilyen konyveket is olvastam, meg gazdagabb lett a kepzeletvilagom. Szerintem anyukad csak hallasbol "tudja", hogy milyen konyvek ezek, holott ha elolvasna egyet, lehet meg tetszene is neki. SZerintem is vagy kerd apukadtol, vagy nalunk a mamam mindig elore odaadta a penzt, hogy vegyunk rajta valamit. Gondolom nalatok nem igy mukodik de ez is lehet egy megoldas.
2008. nov. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Elég szomorú már a kérdésfeltevés is: "nem hajlandó megvenni karcsonyra.."


Mintha a karácsonyi ajándékozás, valami kényszeres kötelesség , vagy elvárás lenne, aminek meg kéne felelni??

Hát nagyon el vagy tévedve, azt gondolom.

Örülni kéne, hogy anyukád egyáltalán megkérdezte, mit szeretnél, Te pedig újra azt forszírozod, amit tudod, hogy eleve nem teljesít, mert nem ért egyet vele.


Inkább megköszönnéd neki,a kérdést, és kérd meg, hogy vegyen olyat,amiről úgy gondolja, hogy mindkettőtöknek örömet szerez . Adni valamit (és elfogadni is) ugyanis csak szívből , teljes odaadással lehet!


(konzumkarácsony...hmm..)

2008. nov. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

jobban tette volna ha meg sem kérdez mit szeretnél...

nem gondolom azt, hogy egy 14 éves lánynak a legfontosabb dolog egy hajvasaló és úgy kilehet akadni...

a könyvről meg az a véleményem hogy szerintem is mástól kérd...vagy vedd meg a zsebpénzedből, megtiltani úgyse tudják, hogy elolvasd...

másodsorban a karácsony nem erről kéne hogy szóljon, ajánlom figyelmedbe ezt az idézetet:

"Sirtam, hogy nekem új cipő kell, mig nem találkoztam valaki olyannal akinek nem volt lába"...Üdv

2008. nov. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Jaj már megint ezek a képmutató válaszok! Kedves képmutatók, nektek mindegy,mit kaptok Karácsonyra, vagy nem is ajándékoztok, mert annyira hiperszuperfejlett antikonzumok vagytok? Elárulom, nem ajándékozni most bölcsészdivat, úgyh ezzel is csak követitek a trendet!

És most a kérdezőnk gondoljon arra, h ő hajvasalóért sír, mikor másnak nincsen haja?:D Neki van és szeretne csinos lenni. Kérjél hővédő folyadékot és hajsimító koncentrátumot, ha azokkal kezeled a hajad, akkor a régi vasaló is szépen ki fogja vasalni, ráadásul nem is károsodik annyira. SK könyveket pedig sokkal olcsóbban be lehet szerezni antikváriumban vagy vaterán. Hajrá!

2008. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!