Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi visz rá egy huszonéves...

Mi visz rá egy huszonéves fiatalt arra, hogy szó nélkül elszökjön otthonról?

Figyelt kérdés
A szülei nagyon jó fejek, bár én csak külső szemlélő vagyok, de úgy tűnt, jó a kapcsolatuk, mindent megadtak neki, amire szüksége volt, van egy tündéri 12 éves kisöccse, akivel látszólag imádták egymást. Valószínűleg hónapok óta tervezgette a dolgot, aztán egyszer csak szó nélkül lelépett, és hetek óta nem adott életjelet magáról. Vajon mi késztethet egy fiatalt ilyen lépésre?
2010. júl. 29. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Honnan tudhatnánk mi ezt, hogy konkrétan Ő miért lépett le? Ennek 1000+1 oka lehet. Lehet nem volt minden annyira tökéletes mint látszólag. Valami miatt menekült otthonról. Amúgy ki Ő, a rendőrség körözi?
2010. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy meghalt, nem pedig elszökött, ha életjelet sem adott magáról.
2010. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Deus88 ***** válasza:
70%
Nem föltétlen lehet hogy pl belépett az idegen légioba , ki tudja.
2010. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok esetben még a család sem veszi észre, ha baj van (nem veszi észre, vagy nem akarja, sajnos ilyen is előfordul); ennek pszichés okai is lehetnek, amikről mi sem, talán mások sem tudnak.

Egy akkor 18 éves ismerősöm hasonló háttérrel egyszer szintén eltűnt otthonról, de ő sajnos öngyilkos lett. :( Pedig számunkra, külső szemlélők számára semmi jelét nem adta, hogy valami probléma lenne, és a család is hasonlóképp volt vele.

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy minden eltűnés következménye öngyilkosság, de sajnos ez is benne van a pakliban.

2010. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden ok-okozat.Lehet hogy te csak a szépet láttad, de ki tudja mi van a felszín alatt?Sajnálom a szülőket, bár lehet, hogy az ő hibájuk is.
2010. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy szerelmi bánata van, vagy az iskolában történtek/történnek olyan dolgokat, amelyeket nem tud/tudott megemészteni.


Van olyan, hogy az ember azt érzi, hogy el kell mennie, messzire, hogy megnyugodjon egy kicsit, egyedül akar maradni magával meg a gondolataival. Ha baj van, azt nem úgy tudod megoldani, hogy közben mindenki ott zsolozsmázik a füledbe, hogy ő mit tenne a helyedben meg üres frázisokat puffogtat.

2010. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valami oka biztos, hogy volt, amiért megtette ezt a lépést.
2010. júl. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 voltam, amikor hasonló körülmények között eltűntem, megszakítottam a családommal a kapcsolatot. Kívülről tökéletes családnak tűnt a mienk, de belülről rohadt volt az egész, senkit nem érdekelt a másik, a másik megalázása, érzelmi bántalmazása mindennapos volt (gyerekkoromban napi rendszerességgel vertek is). De a megjátszás ment 1000-rel, soha senkinek nem tűnt fel semmi, tipikus mintacsalád. Elegem lett a véget nem érő képmutatásból. Gyerekkorom miatt súlyos pszichés problémáim is voltak (pánikbetegség, klinikai depresszió). Ha akkor nem lépek le, simán öngyilkos lettem volna, annyira kicsináltak lelkileg. Így meg viszonylag jó életem van. 29 vagyok most. Tudják a címemet 2 éve, de nem keresnek. Az előtte lévő két évben, 25 és 27 éves korom közt sem kerestettek se a rendőrséggel, se senkivel, még közvetlenül az eltűnés után sem. Ne dőlj be soha a mintacsalád látszatának, általában azok a leggázabbak a háttérben.
2010. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!