Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek min múlik hogy...

Szerintetek min múlik hogy milyen lesz egy testvéri kapcsolat?

Figyelt kérdés

Szerintetek a nevelésen múlik? Törvényszerű hogy ha egy testvérpár személyisége nagyon különböző, akkor az ő kapcsolatuk már nem lesz jó?

Mi a titka annak, hogy egy testvérpár olyan legyen, mint 2 jó barát?


2020. máj. 10. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
A személyiség mindig attól függ, hogyan tanultuk meg a világ működését. Mindig a pillanatnyi reakciók, a tanult viselkedésminták határozzák meg. Én neveléselméletből sokat olvastam, és szinte biztos, hogy egy kis tudással nagyon szépen lehet tanítani, fejleszteni a személyiséget. A kisgyereket körülvevő szűk környezettől függ az első három életévben. Minden egyes szülői reakció lesz a gyerek személyiségének az alapja. Saját gyerekeimen is ezt tapasztaltam.
2020. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

A szemelyisegukon nagyon sok mulik. Ezt nevelessel lehet pofozgatni, de ha nagyon mas sze.elyiseguek, akkor lenyegeben jobaratok nem lesznek, de nevelessel a hogyan legyel jo testverre megtanithatokes lehetnek jo testverek.


Legtobbet a korkulonbseg szamit. Egyszeruen akik kozotttul nagy a korkulonbseg ott baratsag nem igazan fog kialakulni, legfeljebb idosebb, felnott korban.

Ha nem ketto, hanem tobb testver van, akkor bizony a testverek kozotti rivalizalas, az egymas kozotti eroviszonyok is szamitanak. (Ki kire feltekeny, ki a kedvenc, ki kivel jon ki jobban...)

Es a nemek is hozzaadnak valamennyit. Fiu-lany testver lehet jo barat, de a sajatnemuek baratsaga nekik is fontosabb lesz es nem egymasnak lesznek a legjobb baratai.


Nalunk ketten voltunk tesok es kisebb korban nagyon jo volt a viszonyunk, aztan kamaszkent eltavolodtunk, felnottkent megint jo, de messze elunk a masiktol sajnos.

2020. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Szülő nevelesetol
2020. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
85%
Sok mindenen: gyerek személyisége, szülők hozzáállása, korkülönbség, nem, körülmények (külön szoba stb.).
2020. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A nevelés csak egy jelentős rész, a stressztűrő képesség, eq, iq is hozzáad.
2020. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 2-essel egyetértek. Én nem tartom jónak, ha a két testvér között nagy a korkülönbség. Ritkának tartom, hogyha mondjuk 13 év közötti korkülönbségű testvér jó viszonyt ápol. Volt egy lány osztálytársam, akinek két testvére van és jól bánt velük. Olyan tyúkanyós típus volt :D :D

-De neveléstől is függhet, de ezt nehéz megmagyarázni. Mert hiába lettek megnevelve, egyikük másmilyen lesz és durva lesz a testvérével. A bátyámmal pl. nem vagyok jóban, mert önző, beképzelt alak és ezt nagyon utálom. Nem vagyok ezzel egyedül, mert korábban olvastam itt egy topikot, hogy a báty-húg testvéri viszony sosem szokott jó lenni

2020. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!