Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt hogy...

Miért gondolják azt hogy akiknek még nincs közös gyereke akkor nem is komoly a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Sokszor érzékelem hogy azért mert valakiknek még nincs gyerekük a másik akinek már van,lenézi a másik kapcsolatát.

Vagy hogy valaki sajat magát érzi kevesebbnek és komolytalanabbnak?!

Ez miért van? Tarsadalmi elvárás miatt?!


2020. máj. 5. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ember azt gondol, amit akar. Mások hülyesége miatt ne büntesd magad azzal, hogy idegeskedsz miattuk. Rólam is gondolnak ezeregy nem túl kedves dolgot, de magasról teszek rá.
2020. máj. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Igen, egyrészt társadalmi elvárás is, másrészt vannak emberek, akik szeretnek kötekedni, de nekik mindegy, hogy éppen mi a helyzet. Ha van gyerek, miért nincs már kettő, ha kettő van, miért nincs már három, miért abba az oviba/iskolába járnak, miért olyan ruhába járatjátok stb.?


Nekem nem lehet gyermekem. :( Tény, hogy kevesebbnek is érzem magam emiatt. Például egy osztálytalálkozón borzasztó volt, amikor hosszan a pelenkázás volt a téma. Nem tudtam, mit kezdeni ezzel.

2020. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Valamiert en is kevesebbnek érzem magam.

Pedig fiatal vagyok,megvagyunk a párommal már évek óta,lassan majd johet a baba is egy év múlva

De olyan rosszul viselem hogy nincs babánk( màr most imádom a nem létező gyerekünket is) pedig most tényleg nem lenne jó teherbe esnem vannak még terveink. Én tudom hogy csak azért érzem igy mert sorba minden ismerősöm teherbe esik. Mit tehetek ellene? Annyira sokat foglalkozom más véleményével... :(

2020. máj. 5. 19:53
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sem kötelessége gyereket vállalni, ez mindenkinek a magánügye, a téma csakis rád és a párodra tartozik. Pont.
2020. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Azért mert nekik csak a gyerek van, és úgy kezelik mintha érdem lenne szülni, mivel mást nem tudnak felmutatni.
2020. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A 2-es vagyok.

Szerintem egy párt (vagy bárkit) ezzel macerálni, eleve bunkóság. Intelligens ember ilyet nem tesz. Szóval: biztos nem veled van a baj.

Tudom, könnyű azt mondani, hogy ne foglalkozz vele. Közhelyes: az élet nem verseny, majd Ti tudjátok, mikor jön el a Baba ideje. :)

Aki jó barátod, szerető családtagod, annak el lehet mondani, amit fent leírtál, és megérti, másokkal meg tényleg nem kell foglalkozni.

2020. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:
100%
Mert idióták. Senki sem a gyerektől lesz család, hanem előbb családdá kell válni és aztán jöjjön a gyerek a családba, ha akarnak. A komolysághoz meg végképp semmi köze, nézd meg hányan vállalnak felelőtlenül gyereket, na az minden csak nem komolyság. Szerintem sokkal komolyabb az, aki nem szaporodik ha nincsenek megfelelő körülmények.
2020. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy más is írta mivel sokan mást nem tudnak felmutatni az életben azon kívül, hogy szültek egy gyereket. Ezért ő attól érzi magát külömbnek ha azt basztathatja akinek meg még nincs
2020. máj. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem is mindenkinek lehet gyereke es vannak parok akik nem is szeretnenek vagy vagy az egyik fel szeretne. Esetleg kesobb.


Nem komoly kapcsolatban is van akinek gyereke van.

Tesom megismerkedett valakivel es kb 4-5 honap utan terhes lett. Igaz egyutt laknak azota de meg nem is hazasok.


En meg a felesegem kozel 3 eve hazasok vagyunk es meg nincs gyerekunk

2020. máj. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi 13 éve vagyunk házasok,nincs gyerekünk,nem is lesz,de soha senki nem mondta még hogy komolytalan kapcsolatunk lenne.
2020. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!