Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve lett jogsim, és most a ballagásra kaptam mamámtól egy jobb kocsit (vw polo) és minden hónapban elviszem 1x vásárolni és akkor kapok tőle egy tank benzint. (légyszi ezért ne szóljatok le) Aztán mikor megkaptam a kocsit anya és az élettársa leadta a kocsijukatt h de jó megszabadulhattak a hitellel terhelt kocsitól itt az enyém. Nos ezzel nem is lett volna probléma mert én is használtam elég sokszor az ő kocsijukat, szóval ők is használhatják ezt. Megbeszéltük hha használják akkor majd kifizetik nekem a benzint, ez kb a megbeszélés végéig működött. Azóta mindig kikocsikázzák a benzint belőle és nem kapok semmit se. Már a boltba is kocsival mennek ami 200 méterre van, és amikor kérdezem h a pénzt mikor adják ide elterelik a témát, anyám élettársa is folyton használja h a fiát vigye ide-oda. Amikor az ő kocsija még meg volt akkor azzal nem csinálta ezt merthogy drága a benzin. És én most mentem volna a balatonra a héten de nem tudok mert nincs pénzem tankolni ők meg azt mondják hogy menjek mamámhoz, hiába mondom nekik h ők kocsikázták ki és nem ez volt megbeszélve nem érdekli őket. Most az van hogy elraktam a kocsikulcsot és nem viheti el senki. Erre ők kapták fel a vizet hogy mi az hogy megvonom tőlük a kocsit, mondtam hogy amikor én használtam a ti kocsitokat akkor rajtam mindig behajtották a pénzt és én meg a két tankból amit elpazaroltatok egy forintot se láttam, ők csak azt hajtják hogy menjek nagyanyámhoz tankolja többször, nekem tökéletesen elég lenne ez a havi 1 tank sőt még maradt is mikor csak én használtam. Mamámhoz nem akarok ezzel a problémával menni mert csak ártanék neki ezzel. Mit csinálnátok a helyemben? 19/L
2010. júl. 28. 19:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én is tuti h ezt tettem volna! Nincs lóvé, nincs kocsi. Nehogymár kisajátítsák ami nem is az övék! Már az túl jófejség tőled h egyátalán odaadod nekik, hiszen az a tiéd.

Velem is ez a helyzet, csak annyi h nekem a laptop-omat sajátítják ki. Én kaptam a ballagásomra és mégis ők többet használják, ráadásul engedély nélkül :@ Van még 1 gépünk, de azt most teljes mértékeben és egyedül az öcsém uralja. Úh már nekem is elegem van és lekódoltam a laptop-om.


20/L

2010. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
A mamád az anyukád vagy az apukád édesanyja? Egyébként szerintem az anyukádnak add oda , ő mégiscsak az édesanyád, de az élettársnak milyen alapon? Ő neked senkid, (hacsak nem ő nevelt fel pici korodtól)ilyen erővel boldog-boldogtalannak odaadhatod. A mamáddal beszéld meg, hogy az egy tanknyi,kb. 50 liter benzint tankoljátok kannákba (megéri annyit beruházni rá) s csak annyi legyen a kocsiban, amennyi neked épp akkor elég. Utána anyuka elvihati, mivel 200 méter után leáll a kocsi, kénytelen lesz tankolni. Hidd el, néhány alkalom után ész nélkül tankolni fog, te pedig a kannákat tartsd a mamádnál, úgy nem tudják abból feltölteni. Lehet, hogy először neked se lesz könnyű, mert menni kell mamádhoz benzinért, de hosszú távon hidd el, megéri.
2010. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%
Én követelném a pénzt, és nem adnám nekik oda többet a kocsit. Ha mindig odaadod, ez lesz nekik a természetes, hogy a te kocsiddal járnak mindenhova, a pénzt meg elfelejtik odaadni neked. Bezzeg te odaadtad, behajtották rajtad. Jól tetted hogy elraktad a kocsikulcsot. Ha így folytatják a szülők, a végén nekünk kell megnevelni őket.
2010. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen jól döntöttél, hogy nem adtad oda a kocsit. Beszéld meg a mamáddal, hogy ne egyszerre tankolja teli az autót, hanem csak akkor, amikor szükséged van rá, amúgy mindig csak éppen egy kevés benzin legyen a tankba.
2010. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

Ez a szüleidtől pofátlanság.

Tök igazad van. Ha kocsikázni akarnak, akko rvegyenek maguknak kocsit, vagy legalább tankoljanak, ha már a tiédet használják. Gondolom neked 19 évesen még nehezebb előteremteni a benzinre valót, mint nekik. Igazad van teljes mértékben. Szerintem beszélj a nagymamáddal is erről, de ne kérj tőle több benzint, csak vitasd meg vele a dolgot. Hátha, majd ő jobb belátásra bírja őket.

2010. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
75%
20:09 Ez tök jó ötlet:)
2010. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
72%
biztos nem adnám oda nekik a kocsi kulcsot,de még a kocsit is máshol parkolnám le.
2010. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm a sok választ, nem voltam itt fürödtem. Hát mamámtól kaptam, és nem akarom ezzel terhelni h ne tankoljuk tele meg hogy kannákba meg h máshol álljon a kocsi. Ő az apukám anyukája, apukám sajnos meghalt, és nemrégen a férje is azaz papám. Mamámat azért nem akarom felizgatni ezekkel a problémákkal. Ne értsetek félre, én nagyon szívesen odaadnám a kocsit ha kapnám a benzinpénzt. Ők nem tankolnak bele, hanem ha kifogy járnak biciklivel, ha mégis kéne nekik akkor engem piszkálnak hogy menjek nagymamámhoz. Nem tudom, hogy nyissam fel anyám és az élettársa szemét erre. A kocsit szerencsére nem próbálják meg feltörni, a kulcsok meg mindig nálam vannak.
2010. júl. 28. 20:36
 19/25 A kérdező kommentje:
Jahh és igen, megbecsülöm hogy ilyen nagy ajándékot kaptam. Nagyon vigyázok rá. És nem is sajnálom, csak ezt igazságtalannak érzem. Például azt is hogy nem tudtam lemenni a balatonra a barátnőimmel emiatt =( mondjuk azzal vigasztalódok, hogy rájuk sincs jó idő.
2010. júl. 28. 20:39
 20/25 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem mégis csak össze kell szedned a bátorságodat és a mamával megegyezni, hogy az egy tank benzin árát adja oda neked és te majd apránként beletankolod. Igy az autóban soha nem lesz benzin, vihetik, ha akarják. Mikor neked kell, akkor teszel bele kicsit.

Egyébként egy idő után (max. 2 hét) elég, ha csak azt mondod, hogy nincs benne benzin, akkor már nem fogják és nem is tudják ellenőrizni, igy akár lehet benne benzin is.

Ha meg piszkálnak, hogy menj a mamához, akkor közlöd, hogy "nem mama dolga finanszirozni számára vadidegen emberek kocsikázását". Mindig csak ennyit válaszolj, se többet, se kevesebbet. Hidd el, a huszadik ilyen válasz után elunják a dolgot... Peregjen le rólad a dolog és kész, akkor látják, hogy teljesen hiába piszkálnak.

2010. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!