Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így lehet házasodni?

Így lehet házasodni?

Figyelt kérdés
Állandó lakcímünk különböző, tartózkodási helyünk közös (albérlet) Házasságnak feltétele az állandó közös lakcím? Házasság után köteles vagyok-e a munkahelyre a tartózkodási helyemről járni vagy nem zárja ki azt, hogy az állandó lakhelyemről járjak és onnan kérjem a bejárási támogatást?
2020. máj. 3. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi biztos, hogy házasságnak NEM feltétele az állandó közös lakcím.
2020. máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, de szerintem a házassághoz egyáltalán nem kell semmi ilyesmi. Amikor házasodtam, még külön lakcímünk volt, ui. nem éltünk előtte együtt. Egy ismerősöm most akar elvenni egy távol-keleti nőt, még csak nem is magyar állampolgár az illető, nemhogy közös lakcím legyen.

Gondold el, nem is olyan rég (kb. 30 éve) még szégyen volt, ha házasság előtt együtt éltek. Hogy is lehetne feltétel a közös lakcím?

2020. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De az nem fura, hogy két ember megházasodik és nem élnek egy címen?
2020. máj. 3. 18:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, en is kulon lalcimen vagyok a ferjemtol
2020. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
13 éve együtt, 5éve házasok, soha nem volt papíron azonos a cimünk. Senkit sem érdekelt soha.
2020. máj. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Házasságnak feltétele az állandó közös lakcím?"

Nem.


A másik kérdésre nem tudom a választ.

2020. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"De az nem fura, hogy két ember megházasodik és nem élnek egy címen?"


Nem.

Emberileg persze nekem is az lenne, de jogi oldalról semmi gond vele.

2020. máj. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi lakcímfeltétel nincs.

Viszont a munkáltatónál nyilatkoznod kell, honnan jársz be. Én nem hazudnék.

2020. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mielőtt a sok hozzáértő nekiáll pirosőacsizni, jogszabály: A munkavállaló a munkába járás címén járó utazási költségtérítés igénybevételével egyidejűleg nyilatkozik a lakóhelyéről és a tartózkodási helyéről, valamint arról, hogy a napi munkába járás a lakóhelyéről vagy a tartózkodási helyéről történik-e.
2020. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
állandó lakhelyemről járok be továbbra is hiába van albérletben közös címünk, oda csak az egészségügyi ellátás miatt jelentettem be magam
2020. máj. 3. 23:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!