Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontosak a családi...

Miért fontosak a családi étkezések?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 29. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nalunk azert, mert kb napi egyszer vacsorakor talalkozik mindenki a masikkal egy idoben. Es kozben lehet beszelgetni kicsit EGYUTT.
2020. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Ahogy olvastam a sok ilyen kérdést, választ, sokan ilyenkor vannak csak együtt. Nálunk bármikor lehetett beszélgetni bárkivel, nem kellett nyammogni közben.
2020. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem azert, mert mar kisgyerekkorom ota kellemes emlek volt, ahogy osszeul a csalad, elmeseljuk az aktualis dolgainkat, finomat eszunk /iszunk, megallunk egy pillanatra‘ , kozos idot toltunk. A szuleim igy neveltek engem, ahogy ok is igy tanultak az oveiktol, es en is igy szeretnem a sajat gyerekem nevelni.
2020. ápr. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, nekem egyaltalan nem fontos, mi mindig akkor ettunk, amikor valaki epp ehes volt, ettol fuggetlenul beszelgettem a szuleimmel es a tesommal is rendszeresen. Volt boven olyan ido is, amikor mindannyian egyutt voltunk, kirandulasok, egyeb programok.
2020. ápr. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

1-es voltam.

Nalunk volt 2 dolgozo, 1 kozepsulis es 1 ovos gyerek egy időben. Mindenki részvételével még a karácsonyt se lehetett lenyomni, mert valamelyik felnőtt családtag biztos, hogy be volt osztva a munkahelyén. Közös egyèb program??? Ugyan.

Viszont minden nap vacsorakor és vagy valamelyik hétvégi nap valamelyik étkezésén egyutt tudtunk lenni. (Ettol fuģgetlenul nyilvan mindenki mindenkivel, ha akart tudott és beszélt/getett is.) De sokkal masabb ugy egyutt elni, hogy vannak napi rendszerességű közös rituálék (amikor egy kicsit mindenki "osszedolgozik" a masikert (vki kenyeret szel, mas megvajazza (vagy főz/tálal) terít, elpakol, mosogat) és közben az aktualis napi történéskről (kicsit mindenki oromerol/banatarol/ki bosszantotta fol/vagy min nevetett aznap) esik szó es ha van az egesz csaladot erinto terv, valtozas, kozlendo akkor azt is itt celszeru felvetni (hogy mindenkihez azonnal eljusson az info es azonnal le tudja reagalni es ne kéz-közön x emberen athaladva megvaltoza vagy elakadva deruljenek ki dolgok. Persze lehet kiirogatni a fali uzenofalra meg uzenni chaten vagy csak a munkaba/suliba indulaskor odakopni a masiknak, de megis mas az "erzes". Miert is kell nyammogni kozben? Megeszed, lenyeled az utso falatot es utana meg 10 perc dumcsi.


Nekem van osszehasonlitasi alapom, hogy milyen olyan csaladban elni, ahol szamitottaka kozos etkezesek es ahol nem. Ez utobbi teljesen olyan volt, mint az albérleteim, amikor lakotarsakkal eltem egyutt.

2020. ápr. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Igazából náluk olyan, hogy mindenki leül az asztalhoz és csak eszünk.

Nem beszélget senki semmivel,

ha épp beszélhetünk általában ismétlődés az egész, én meg azt unom mintha nem is lennénk egy család semmi érdeklődési kör,semmi nincs


Azért leülni együtt enni,hogy folyton ismételgessük magunkat.... Felesleges

2020. ápr. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok esetben a közös tevékenység, ami több generációt összeköt és mindenki csinálja, az az evés. Ezt tudja a 90 éves dédi és az egyéves gyerek is egyszerre csinálni, mert ülni és enni mindkettő tud, sétálni, menni stb nem biztos. Szerintem ez berögzült és a nukleáris családokban is ezért ragaszkodnak hozzá. Mi már nem, de a párom nagyon szereti, ha együtt leülünk enni, mert például az ő családjában ezt nem csinálták, és neki ez tetszik, ő az összetartozás jelképeként észleli.
2020. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon utáltam, mert apám folyamatosan terrorizált közben. Hogyan eszem, hogyan használom a villát. Miközben ő szürcsölt és sokszor büfögött is közben és zabált.

Ha ott volt a nagynéném és a nagymamám, ők is ezt tolták, mennyit szedek, miért azt szedem stb.

Ha visszaszóltam apámnak hozzám vágott valamit.

Elérték, hogy a mai napig iszonyatosan zavarban vagyok, ha mások előtt kell ennem.

2020. ápr. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Engem inkább irritált. Beszélgetni beszélgettem a családdal, úgy általában is, de mindig arra várni hogy mindenki végre méltóztasson megérkezni, miközben a társaság egyik fele elpiszmogta az időt mert nem volt éhes, a másik fele meg lerágta a terítőt, mert éhen akart halni... Oh jesszus, hogy utáltam. Most is leginkább egyedül szeretek enni a gép előtt, és ez a fajta étkezés nyugtat meg a legjobban, ilyenkor szoktam egyébként a legnormálisabban enni (megfelelő adag, nem kapkodva, megrágva, stb). Kollégákkal se szeretek enni, gyűlölök másokra várni, vagy mások miatt sietni, vagy menni valahova, ahova nincs kedvem. Tényleg a hideg kiráz tőle. Nálam a "muszáj együtt enni" elég komoly iszonyt váltott ki.
2020. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Most is leginkább egyedül szeretek enni a gép előtt, és ez a fajta étkezés nyugtat meg a legjobban, ilyenkor szoktam egyébként a legnormálisabban enni (megfelelő adag, nem kapkodva, megrágva, stb)."


Ez annyira igaz. Utáltam, hogy nem ehettem a saját tempómban, ahogy a szervezetemnek jólesik, hanem sietni kell. Utána meg fájt a gyomrom a félig megrágott falatoktól.


A másik meg, nekem nem ment soha ez a beszélgetés. Mármint nem a téma, hanem maga az, hogy lenyeltem a kaját, nincs tele a szám, mondok valamit. Miután mondtam, bekapok egy falatot. Erre egyvalaki biztos van, aki annyira a saját rágását hallja, hogy nem értette, mi van, megkérdezi, én meg vagy elismétlem tele szájjal, vagy sürgetve vagyok a rágásban, hogy ismételjem meg.


Sokkal könnyebb lett, mikor mindenki magában evett, és inkább a nappaliban gyűltünk össze, nem ettünk, csak egymásra figyeltünk.

2020. ápr. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!