Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbiakról?

Mi a véleményetek az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint a politika, a pártok, képviselők, mint téma nem valók családi életbe. Persze lehet véleménye, álláspontja bármelyikünknek, hiszen szavazni járunk (persze aki elmegy szavazni...)

Férjem családjában örökké az X politikai oldal és politikusok szidalmazása, figurázása, illetve a másik politikai oldal istenítése folyik. Aki esetleg pl. kívülálló ezt hallja és éppen nem ezen az állásponton van, elkezdi a saját véleményét hangoztatni, ebből pedig óriási patália kerekedik.

Éppen az ilyen csetepaték elkerülése végett azon tűnődöm, hogy lehetne ez alól mentesülni.

Apósom, a férjem a politizálás, az X politikai oldal istenítésében, a másik politikai oldal ócsárolásában a legnagyobbak olyan szinten, hogy kiírásokat is kitesznek a lakás némely pontjára; a férjem és én saját vállalkozásban dolgozunk, irodánk is van, ahová szintén kiteszi az ilyen jellegű politikai irományokat. Véleményem szerint ez meglehetősen primitív dolog abból kiindulva, hogy alapból - szerintem -, a politikai állásfoglalás mindenki magánügye kell(ene) hogy legyen. Ez annál is inkább célszerű, hiszen így elkerülhetőek az esetlegesen ebből kialakuló viták.

Másfelől a családi élet csak a családról szóljon, semmi keresnivalója politikának benne.

Pláne az is nevetséges és primitív, amit apósom és a férjem tesznek, hogy a politikai véleménynyilvánításaikat kiírásokban A4-es lapokon kihelyezik a lakás különböző pontjain. A férjem ezt megteszi az irodánkban, ahová időnként ügyfelek is jönnek....

Az én családomban (szüleim, öcsém) nem beszélünk politikáról, maximum megbeszéljük a történéseket, de olyan szinten nincs jelen, ahogy az após, férjem politizálnak.


Nálatok, a Ti családotokban ez hogy néz ki? Politizáltok nyíltan és ebből kifolyólag vannak-e viták vagy egyetértés?


2020. ápr. 23. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig szóba kerül a politika a nagyszüleimnél, de a szüleim már kevésbé politizálnak napközben.
2020. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi szoktunk itthon a férjemmel politizálni. A tágabb családban vannak a másik oldalhoz tartozók - na velük minden ilyet kerülünk, mert itt kibékíthetetlen ellentétek vannak.

A politikai nézeteltérések mögött világnézeti különbözőségek vannak. Na ezek természetük szerint kibékíthetetlenek. Emiatt semmi értelme belemenni az ezen való beszélgetésbe, mert úgyis csak meddő vita, esetleg sértődés lesz a vége.

2020. ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

"a politikai véleménynyilvánításaikat kiírásokban A4-es lapokon kihelyezik a lakás különböző pontjain"

ezen behaltam :D mondd, hogy minden nap frissen cserélik a virágot Viktor atyánk képe előtt :D

2020. ápr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kulturált hangvételű vitának, diskurzusnak szabad és kellene is lennie minden családban és még sok egyéb helyen, a politika elvileg közügy...

A bármilyen vita által sokat fejlődhetünk, megismerhetünk új álláspontokat, érveléseket és esetleg ezek alapján változtathatjuk a saját nézeteinket. - A vita célja nem szabadna, hogy a másik porig alázása legyen-

A családom nem igazán politizál, mert (sajnos) nincsenek is igazából tisztában a történésekkel, nemhogy a kiváltó okaikkal. Baráti társaságaimban elő szokott jönni a téma, de képesek vagyunk elfogadni bármilyen pártállást, nem esünk neki valakinek, csak mert nem egyezik a véleményünk.


(ok, az otthoni plakátolást túlzásnak tartom :P)

2020. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

szerintem nem való a politizálás a családi körbe - annyi minden van a világban, ami érdekes! ez egy régi szokás, mikor mindent nyakon öntöttek pártos dologgal, egy régi 'szovjet' vicc jut eszembe:

Grísa kergeti Mását, valamit lobogtatva, Mása rémülten menekül a nádasba, árkon-bokron át, de Grísa mégis lihegve beéri,és lihegve mutatja a piros kiskönyvét: - Mása, nézd,Mása! beléptem a kommunista pártba!

Hát lehetett volna más, jobb téma is...

2020. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a szűkebb családi körbe is majdnem minden ebédnél politizálás megy. Annyibban másabbb, hogy mi a testvéremmel hasonló pályára is készülünk. Nem csak a magyar politikáról vitatkozunk. Szerintem ezt családja válogatja hogy ki mennyire politizál. Nem mondanám egyiket se jónak se rossznak. Bár ez az A/4es szöveg kirakós ez kicsit durva... Bár láttam én már ismerősöknél hatalmas Orbán festményt a háloszobában az ágy felett... Szóval nálam nem verné ki annyira a biztosítékot.
2020. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!