Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy a párotok alvajáró?

Figyelt kérdés

A barátom 23 éves, és teliholdkor általában járkál álmában. Nagyon aggódom érte. Sajnos orvoshoz nem nagyon akar elmenni. Nem veszi komolyan ezt a problémát.

Szerintetek mit tegyek??


2010. júl. 27. 21:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

semmit

amúgy velem is megtörtént idáig 2-3x ez az alvajárás legalábbis anyu ezt mondta ez nem betegség és nem is leszel tőle idegbeteg ilyen hülyeséget már

2010. júl. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

Istenem.. Ezért elhagyni valakit. Mivel csak teliholdkor jár alva, kibírható. Csak járkál, vagy csinál is valamit olykor-olykor? Mert ha pl csak járkál, óvatosan visszaterelheted az ágyba, vagy ébreszd fel, ha bedurvulna (bár nemhiszem, hogy ez történne). De a kijárati ajtókat azért zárd, nehogy kimenjen az utcára.


Kiskoromban én is alva jártam, de csak annyira, hogy kimentem az étkezőbem ahol megkerültem az asztalt, majd magamtól vissza az ágyba (mindeközben azt álmodtam, hogy a Balatorna megyek).. Nem tudom a párodnak mennyire vészes ez. De az ajtókkal tényleg vigyázz, egyik barátnőm szintén gyerekkorában az erkélyre ment ki, ahonnan majdnem leesett, az anyja az utolsó pillanatban vette észre.

2010. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
neme lehete hogy sellő?
2010. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én nem voltam alvajáró, mégis elhagytak.

Másrészt meg gyomorbeteg vagyok és képzeld amikor megtudta az akkori barátom szintén elhagyott, így én spec. tudom, hogy milyen érzés.

Pont ezért mondom, hogy válogatni lehet, én sem voltam jó mindenkinek.

2010. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem gondoltat még rá, hogy talán el kellene menni az orvohoz ilyen problémával?
2010. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
31%

Te komolyan egy buta liba vagy kérdező. úgy beszélsz a problémáról, mintha a párod legalábbis halálos beteg vagy dühöngő őrült lenne. az alvajárás a közhiedelemmel ellentétben nem veszélyes, ez egy sima alvászavar. nem másznak fel a tetőre, nem ugranak ki az ablakon, sőt még kést se rántanak a családjukra, képzeld... kevesebb internet és bulvársajtó, aztán te sem leszel ennyire ostoba.

én is voltam gyerekkoromban alvajáró. pszichológus ismerős azt mondta, nem veszélyes, ezt kinövi az ember, később meg csak néha-néha fordul elő csak. így is lett. most már csak nagy ritkán van ilyen. ilyenkor teszek öntudatlanul egy-két kört a lakásban, aztán szépen visszafekszem az ágyamba. nem vagyok se dilis és a családom minden tagja él és egészséges meg a macskáim is.

24 N

2010. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan betegség, ami a hiedelemmel kapcsolatos. Én meg néha sikítok ha rosszat álmodom, és felülök az ágyban. Volt, hogy a barátomat is felkiabáltam. Olyankor átölelt, megpuszilt, és aludtam tovább. Szerencsére mostanában nem igazán fordult elő. szóval aki ilyenért otthagyná pff. Valaki meg beszél álmában. Nem kell mindjárt gyógyszerezni, azt csak akkor, ha már tényleg olyan
2010. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mennyi huje paraszt no van....ez igen rohadekok mar elnezest de miert ne lehetne a a ferjetek? Arrol o nem tehet es azt ki is lehet noni szoval regebben en isjartam almomban mostanaban mar nem jarok szoval....
2010. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

>>Az előző válaszoló jól mondta. Ha alvajár, arról nem ő tehet.<<

Nincs ébrenléti állapotban, az idegbajosok meg általában akkor okoznak kárt, mikor ébren vannak.

Érted most mi a szitu?

De szerintem az emberek 80% életében járt már alva, ahogy én is. Lehet meg fogsz lepődni rajta, de nem ütöttem le senkit és nem lettem öngyilkos.(!)


Kedves kérdező. Ha te hülye babonák miatt szeretnéd elhagyni a barátod, akkor rajta.

Igazán nagyon okos lehetsz, hogy elolvasol az interneten, vagy valamelyik magazinban egy nemtudomkiirta cikket, és az alapján itélkezel.

Amúgy meg tudod határozni az alvajárás fogalmát, vagy, hogy mitől van?

Elmagyarázom: tutdod, mikor elalszunk, agyunk működésbe hoz egy ún. testblokkot, hogy mikor álmodunk, akkor legyen a testi aktivitás félig meddig kikapcsolva.

Tehát,testblokk nélkül, ha álmodban szaladnál, a valóságban is szaladnál, ha álmodban csónakban ülnél, a valóságban felülnél az ágyadban és eveznél(persze evezők nélkül, ami csak álmodban van ott)

Nekem is volt egy olyan álmom, hogy szedtem a virágokat, a testblokk véletlenül feloldódott és az ágyban felülve a testem is működésbe lépett és kezdtem szedni virágokat.

Az az érdekes ebben, hogy ilyen állapotban, ha valaki hozzádszól, még válaszolhatsz is.

Szóval ő csak "éli" az álmát este, mert vannak emberek, akiknél gyakrabban feloldódik ez a blokk, azért zárd be az ajtókat, nehogy valahol kiessen, mert mikor megy, ott nem látja, hogy épp a teraszon van félméterre a haláltól, lehet hogy álmában egy egyenes völgyben mászkál és semmit nem sejt a veszélyről.

2010. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó, aki buta libának neveztél. Képzeld el, nem vagyok buta. Csak feltettem egy kérdést, számomra ismeretlen fogalomról. Mármint úgy értem, hogy ismeretlen, hogy nem tapasztaltam még közvetlen közelemben hasonlót. Ahogy írtam is, 23 éves felnőtről van szó, aki már nem fogja kinőni ezt, hiszen már nem gyerek. Tudom, hogy gyerek korban gyakori. De nála valhogy ez megmaradt. És sajnos heti egy-két alkalommal elő fordul mostanában. Szóval ezért aggódom miatta.

De nem akarom ezért elhagyni, már írtam.

2010. júl. 28. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!