Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztat vagy tényleg...

Megváltoztat vagy tényleg segítség?

Figyelt kérdés

25N vagyok párom 30F


1 éve vagyunk együtt



A párom mindig elmondja a véleményét mindenről, hogy nekem ezt hogyan kéne csinálnom,és ha úgy döntök,hogy úgy csinálom ahogy én látom jónak fintorog rá és bedurcizik,miszerint én sose hallhatok rá,sose csinálom úgy ahogy ő látja jónak,pedig ő csak segíteni akar mert látja előre,hogy amit én tervezek az nem lesz jó és ezért akarja mindig elmondani,hogy így és ne úgy.



Én őszintén beszéltem vele erről,hogy anyukám egy nárcisztikus szemelység,aki sose engedett semmit,mindig az ő akarata érvényesült,nem lehetett egy önálló tugondolatom se.


Anyukámmal ezért is és más okból is megszakítottam a kapcsolatot és felkerestem egy pszichológust,aki szerint úgy lehetek egy önálló valaki,aki dönt dolgokról,hogy nem hagyom befolyásolni semmivel magam, és saját belátásom szerint döntök és,hogy én tapasztaljam a rossz és jó döntéseket.


Párom ezt megérti,de ő csak segíteni akar nekem,mert látja,hogy nem lesz jó.



Volt olyan eset,hogy el kellett dönteni valamit én X re gondoltam, párom y ra,párom mondta,hogy y csináljam,de én X választottam majd az nem volt jó és később beigazolódott,hogy az y volt mégis a jó.


És ezzel az a baj,hogy akárhogy döntök az valamiért mindig rosszul sül ki és végül mindig párom véleménye a helyes


Az a baj,hogy eddig mindig páromnak lett igaza .



Néha őrlődök ezen lelkileg,olyan mintha megint visszaköszönne a múlt és anyám, aki mindig megmondja,hogy hogyan csináljam ezt vagy azt,mintha ezt látnám a páromban is egy kicsit és ezért küzdök ellene,hogy végre hadd döntsek én is.


Ilyenkor nem érzem magamat szabadnak


Mintha megint irányítani akarnának


Lelkileg kalickában érzem magam,ha ez segítség volna miért érzek így



Kinek milyen tapasztalata véleménye van erről


Tényleg segítség lenne


2020. ápr. 21. 14:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%
Talán éppen korábbi neveltetésed az oka, hogy kiszabadulva a "börtönből" most mindig a saját akaratod alapján döntesz. Jó, hogy mindent megbeszélsz a pároddal, de próbálj racionálisan dönteni.
2020. ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
37%
Alárendelt car vagy.És az is maradsz ha nem keresel egy normális palit.
2020. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Az csak az álca, hogy segíteni akar. Ha valóban az lenne a szándéka, akkor nem duzzogna, ha mersz ellenvéleményen lenni. Valójában uralkodni akar fölötted és megmondani mit csinálj. Ugyanabba a csapdába estél, mint az anyád mellett. Ez egy bántalmazó kapcsolat, amiben mégcsak eztán jön a java, akár fizikai bántalmazás. Rúgd ki a francba és menj el egy jó pszichológushoz. Mindig fejlesztheted magadat!
2020. ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!