Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted milyen volt az...

Szerinted milyen volt az ilyen élet?

Figyelt kérdés

Anyu kicsi korom óta sokat mesélt a gyermekkoráról. Arról, hogy mindenhová futva mentek a szülőfalujában a gyerekek, hogy mennyit játszottak - fociztak, röplabdáztak, kergetőztek. Mindig is úgy éreztem, hogy jó lenne, ha én is minden nap mehetnék focizni, és élvezhetném a gyermekkort. Sajnos nekem bizonyos okokból kifolyólag ez nem adatott meg. Barátaim nem voltak, vagy ha voltak, elpártoltak pár hét után. Szeretek focizni, kézilabdázni, kosárlabdázni, futni, meg minden. Miért lustultak el a mai gyerekek? Nem értem, nincs bennük semmi vágy a szabad mozgás iránt? Nagyon szeretnék barátokat, akik eljönnek hozzám, vagy elmegyek hozzájuk, és egész nap futunk, sétálunk, focizunk, stb. Te élvezted volna így a gyermekkorod?


16L


2010. júl. 27. 15:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok olyan öreg(sőt fiatalnak érzem magam),de az én gyerek korom is hasonló lehetett mint anyukádnak..Mi lányok 13 évesen még babáztunk,vagy "főztünk".Ez abból állt,hogy a szülőktől kaptunk lisztet,tojást,minden ami kell egy főzéshez,kaptunk edényeket,és az udvaron lelkesen kevertünk mindent vízzel,és élveztük a játékot.Sokszor volt,hogy a lakótelepen összejöttünk számháborút játszani vagy a "partizán" labda játékot játszani..Mi soha nem unatkoztunk,mert ötlet volt ezer..Volt hogy kimentünk a nagy parkba,és ott röplabdáztunk vagy kézilabdáztunk..12-14 évesen nyáron a parkban amikor locsolták a füvet mi ott rohangáltunk a locsolóvíz alatt.Nagyon jókat nevettünk,és élveztük a gyerekkort.Ilyenkor még senki nem azzal foglalkozott hogy mekkora a farka,vagy éppen mikor,és mivel ön kielégítsen mert erre még nem volt szükség..Nem mondom,hogy nem voltak tinikori szerelmek,de ezeknek a történetén ma csak röhögnének a fiatalok..

De ami a lényeg:

Mi még kommunikáltunk egymással személyesen.Akkor még nem volt internet,és mobil telefon.Ha valamit elakartam mondani a barátnőmnek vagy képeket akartam mutatni akkor elmentem hozzá személyesen és elmondtam/megmutattam a képeket...Pontosan ennek volt köszönhető,hogy mindig ismerkedtünk másokkal,és barátságok alakultak ki..Jó dolog az internet,csak az a baj,hogy a legfontosabb dolgot veszi el az embertől..A személyes kommunikációt..

Ezért is örülök,hogy gyerekként az ilyen dolgok nem hiányoztak..és más volt a világ..

38/N

2010. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem igazán értelek, az én gyerekkorom ilyen volt és most a gyerekeimé is ilyen és remélem, ilyen is lesz. Városban lakunk, van ugyan TV-nk és sz.gép, de nem ülnek előtte, hanem amint nem esik, megy ki, játszik, biciklizik, keresi a barátokat, stb. A nappaliba szándékosan nem raktunk TV-t, hogy ott inkább EGYÜTT legyen a család és ne a TV-t bámulja senki. Ha valami mesét nagyon meg akar nézni, bemegy a vendégszobába és megnézi, na bummm...

Az életedet magad és a szüleid alakitod olyanné, amilyenné szeretnéd és nem a TV és a számitógép az oka, ha nem olyan mégse...

Szerintem.

2010. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

ma 15:31 vagyok

TV,rádió,videomagnó már létezett,és mi is néztünk filmeket,sorozatokat.Emlékszem minden vasárnap adták le délután a Surda filmet,.Amikor elkezdődött a film szinte percek alatt kiürült a játszótér,mert mindenki rohant haza nézni.de amint vége lett,már mentünk is lefelé a térre..Jó volt gyereknek lenni...

2010. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Anyukám 57 éves, picit későn szült, és belémnevelt egyfajta konzervatív szemléletmódot, miszerint így kellene élni, és nem úgy, ahogy a mai fiatalok teszik. Nekem is voltak általános iskolában apróbb stiklijeim, de Anyuval mindig megbeszéltem, és vele tényleg bárhová el lehet menni - sokat sétálunk, vagy csak a teraszon ülünk esténként, vagy játszunk órákig a kutyáimmal :)
2010. júl. 27. 15:36
 15/18 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy Borsod megyei vagyok.
2010. júl. 27. 15:37
 16/18 anonim ***** válasza:

Legalább veled "játszik" anyukád.Velem nem.Nekem is hiányzik ez az élet,és jó lenne így élni ahogy leírtad!

14L

2010. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én is úgy szeretnék ilyen életet!Amikor mehetnékem van bárhova (séta,bicikli),akkor párom mindig azzal jön,hogy nincs erre most pénz...?!Kérdem én.Miért kell pénz a sétához,biciklihez?
2010. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Barátom is utál sétálni, pedig annyiszor mondtam már neki, hogy sétáljunk, biciklizzünk.:S sokszor a buszmegállóba is kocsival jön ki elém, pedig 5 percre lakik gyalog a buszmegállótól (kb. 500-600 m).:S

Azthittem közelebb vagy, akkor találkozhattunk volna esetleg.:)

Velem se sokat játszott anyukám (ő 55 éves), nálunk inkább ő olyan, hogy minden idejét a sz.gép előtt tölti.

16/L

2010. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!